Ηνωμένο Βασίλειο Ξενοδοχείο στο Λονδίνο

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
Με μικρή διαφορά το 1, ειδικά αν πηγαίνετε Λονδίνο πρώτη φορά. Δίπλα στο Τάμεση και περπατήσιμο από αρκετά σημεία ενδιαφέροντος. Έπειτα το 2, βολικό και κοντά σε ωραία σημεία της πόλης, όπως το Brick Lane, Spitalfields, Tower of London/Tower Bridge και το ζωντανό Shoreditch.

Δεδομένων των 1 και 2, το 3 θα το απέρριπτα προσωπικά, καθότι δεν είναι ιδιαίτερα βολικό.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Εγώ θα διάλεγα το 2 και μετά το 1. Το 3 με το τίποτα. Όμως και ο @marquis έχει τα δίκια του :)
 

angela.lad

Member
Μηνύματα
62
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Με μικρή διαφορά το 1, ειδικά αν πηγαίνετε Λονδίνο πρώτη φορά. Δίπλα στο Τάμεση και περπατήσιμο από αρκετά σημεία ενδιαφέροντος. Έπειτα το 2, βολικό και κοντά σε ωραία σημεία της πόλης, όπως το Brick Lane, Spitalfields, Tower of London/Tower Bridge και το ζωντανό Shoreditch.

Δεδομένων των 1 και 2, το 3 θα το απέρριπτα προσωπικά, καθότι δεν είναι ιδιαίτερα βολικό.



Ευχαριστώ πολύ!Μπερδευτηκαμε αναμεσα στην καλη τοποθεσια και τις κριτικες των ξενοδοχειων!Το πρωτο λοιπον!!!!
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.600
Likes
12.420
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Επίσης, έχω την εντύπωση ότι το 2 βρίσκεται πιο κοντά σε βολικούς σταθμούς τρένων.
 

gregory79

Member
Μηνύματα
129
Likes
57

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Ακριβώς με τη σειρά που τα έχεις βάλει, ειδικά αν οικονομικά είσαι εντάξει.
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
ψαχνω να κλεισω ξενοδοχειο στο λονδινο 27-30/12/17
θα θελα να μου προτεινετε περιοχες με βαση τα εξης κριτηρια: οχι απαραιτητα κοντα στα βασικα μουσεια ή αξιοθεατα/ ανακτορα γιατι εκει θα παμε μια φορα,αλλα
1)κοντα σε κεντρικο σταθμο μετρο με ανταποκρισεις με αρκετες γραμμες
2) γενικα κεντρικη περιοχη με ζωη,μαγαζια,εστιατορια κλπ
Να ρωτησω κ κατι ακομα :
η περιοχη Σιτυ ειναι καλη για διαμονη ή μακρια κ αβολα;
ευχαριστω παρα πολυ
 

marquis

Member
Μηνύματα
1.284
Likes
898
ψαχνω να κλεισω ξενοδοχειο στο λονδινο 27-30/12/17
θα θελα να μου προτεινετε περιοχες με βαση τα εξης κριτηρια: οχι απαραιτητα κοντα στα βασικα μουσεια ή αξιοθεατα/ ανακτορα γιατι εκει θα παμε μια φορα,αλλα
1)κοντα σε κεντρικο σταθμο μετρο με ανταποκρισεις με αρκετες γραμμες
2) γενικα κεντρικη περιοχη με ζωη,μαγαζια,εστιατορια κλπ
Να ρωτησω κ κατι ακομα :
η περιοχη Σιτυ ειναι καλη για διαμονη ή μακρια κ αβολα;
ευχαριστω παρα πολυ
Όση φασαρία κι αν έχουν Mayfair/Soho/Covent Garden/Holborn/Fitzrovia και πέριξ θα σας βολέψουν αρκετά και λόγω εγγύτητας σε αξιοθέατα και ζωής. Οι τιμές βέβαια είναι ανάλογες.

Το City μετά τις 7, και δη σ/κ είναι νέκρα, εκτός αν είστε προς τα βόρεια, κοντά στο Liverpool Street/Spitalfields/Farringdon οπότε και τα πράγματα αλλάζουν και ζωντανεύουν. Βολική θα την έλεγα όμως σαν περιοχή, σε καμία περίπτωση μακριά.
 

Hugin

Member
Μηνύματα
606
Likes
1.873
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
ψαχνω να κλεισω ξενοδοχειο στο λονδινο 27-30/12/17
θα θελα να μου προτεινετε περιοχες με βαση τα εξης κριτηρια: οχι απαραιτητα κοντα στα βασικα μουσεια ή αξιοθεατα/ ανακτορα γιατι εκει θα παμε μια φορα,αλλα
1)κοντα σε κεντρικο σταθμο μετρο με ανταποκρισεις με αρκετες γραμμες
2) γενικα κεντρικη περιοχη με ζωη,μαγαζια,εστιατορια κλπ
Να ρωτησω κ κατι ακομα :
η περιοχη Σιτυ ειναι καλη για διαμονη ή μακρια κ αβολα;
ευχαριστω παρα πολυ
Σου γραφω 2 ξενοδοχεία με φτηνα και αξιοπρεπη δωμάτια. Αν θελεις δες και αλλα σε αυτές τις περιοχές.
Travelodge Covent Garden για να εχεις τη νυχτερινη ζωή με τα ποδια χωρίς μετρό κτλ.
Travelodge King Cross για καλές συνδέσεις μετρο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.169
Μηνύματα
882.781
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom