Τουρκία Ξενοδοχειο στην Κωνσταντινουπολη

D

Delmem6845

Guest
to hotel Marble... to episkeuthikame me tin fili mou kai ti sxoli mou ton ianouario... eksw apo tin eisodo tou ksenodoxeiou exei mia katifotsa.. tin perpatas k sto telos tis eisai ston kentrikotero dromo tis perioxis taksim pou einai k i agora. apenanti apo to ksenodoxeio marble uparxei k ena mikro tupou guradiko alla exei kempap... dokimaste opwsdipote. kala na perasete osoi pate.. k makari na paw k egw ksanaaaa....
 
D

Delmem6845

Guest
ξεχασα να σας πω να πατε στο χαμαμ... κοστιζει 35 ? αλλα αξιζει παααααρα πολυ. θα περασετε τελεια. οπως και την βολτα με καραβακι στο βοσπορο και τα πριγκιππονησια.. 20 ? αλλα φανταστικη διαδρομη..
 
D

Delmem6845

Guest
Σαφώς και να κλείσετε μόνοι σας,
στην περιοχή του Σουλτάναχμέτ
έχει απίστευτα ξενοδοχεία και σε πολύ καλές τιμές.

γεια σου.. αν μου επιτρεπεις επειδη και ξενοδοχειο εχουμε αλλα επειδη σπουδαζω και τουριστικα.. μπορει να ειναι καλυτερο και για σενα και για το ιδιο το ξενοδοχειο να κλεισεισ μονος σου τα δωματια που θελεις.. παρολα αυτα προκειται αν προκειται να ταξιδεψει καποιος στο εξωτερικο.. θα προτεινα να κλεινει εισητηρια και ξενοδοχεια μεσα απο καποιο γραφειο το οποιο προσφερει και ασφαλεια.. κατι να συνβει η κατι να χαθειι ειναι υποχρεωμενοι να βοηθησουν μεχρι να λυθει το θεμα. και γενικοτερα σου παρεχουν γραπτη εγγυηση ασφαλειας.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
γεια σου.. αν μου επιτρεπεις επειδη και ξενοδοχειο εχουμε αλλα επειδη σπουδαζω και τουριστικα.. μπορει να ειναι καλυτερο και για σενα και για το ιδιο το ξενοδοχειο να κλεισεισ μονος σου τα δωματια που θελεις.. παρολα αυτα προκειται αν προκειται να ταξιδεψει καποιος στο εξωτερικο.. θα προτεινα να κλεινει εισητηρια και ξενοδοχεια μεσα απο καποιο γραφειο το οποιο προσφερει και ασφαλεια.. κατι να συνβει η κατι να χαθειι ειναι υποχρεωμενοι να βοηθησουν μεχρι να λυθει το θεμα. και γενικοτερα σου παρεχουν γραπτη εγγυηση ασφαλειας.
δεν έχω ακριβως την ιδια γνωμη:)
η συντριπτική πλειοψηφια των μελων του φορουμ θα σε βεβαιωσει πιστευω ότι κλεινει μονη της ξενοδοχεια ,και οχι μονο στην κωνσταντινουπολη αλλά σε διαφορα μηκη και πλατη του κοσμου,χωρις προβλημα...
δεν ξέρω τι εννοεις οτι είναι καλυτερο να τα κλεινουμε μεσα απο πρακτορειο..οτι δηλαδη στο εξωτερικό θα μας κοροιδεψουν ?ενω στη χώρα μας όχι?εγώ θα έλεγα να απευθυνθει καποιος σε γραφειο αν θέλει για τους δικους του λογους βεβαιως αλλά και αν δεν έχει εξοικιωση με το διαδικτυο...πάντως υπαρχουν απολυτα αξιοπιστα Site κρατησεων ...και πιστευω οτι οποιαδηποτε παρεξηγηση μπορει να συμβει με κρατηση στην ελλάδα το ιδιο μπορει να συμβει και με κρατησεις στο εξωτερικο
 

Kostis

Member
Μηνύματα
267
Likes
35
Επόμενο Ταξίδι
Τωρα για λιγο στ'αυγα μας
Ταξίδι-Όνειρο
Υπερσιβηρικος
Eμεις τον Ιανουαριο μειναμε στο Τουλιπ Περα στο Περα που ειναι στην Ταξιμ κοντα.τα συνδεει απο πανω ενας πεζοδρομος σαν την Ερμου με μαγαζια κ φαγαδικα.
Για τρεις μερες τοτε τον Ιανουαριο δωσαμε 160 ευρω (και τις τρεις μερες) κ ηταν 4 αστερων κ ειχε χαμαμ, σαουνα, πισινα κ γυμναστηριο lcd oθονες στα δωματια ΚΑΙ πρωινο.
Ειναι διπλα απο το μετρο και απενταντι απο την παλια πολη (περνας τη γεφυρα του Γαλατα και τσουπ εφτασες)
στο προτεινω 1000%

http://www.peratulip.com/hotel-pera-tulip-istambul.html
 

dimitris_out

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Γεια σας παιδια.Ετοιμάζομαι με τη κοπέλα μου για ένα ταξίδι στην Κωνσταντινούπολη τον Αυγουστο.Είναι καλή εποχή τι λέτε?
Ψάχνοντας για ξενοδοχείο βρήκα το grand hilarium hotel στο Yenikapi.Γνωρίζει κανείς αν είναι κοντά στην taksim ή την sultanahmet?
Εχετε να προτεινετε κατι?
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Το ξενοδοχειο που βρήκες το τσέκαρες καθολου?από μια ματιά που έριξα δεν ειδα καλές κριτικές στο booking και στο tripadvisor....Aν το βάλεις στο booking και ανοιξεις το χάρτη θα δεις που είναι....από την ταξιμ είναι πολύ μακριά ,και αρκετά μακριά από το σουλταναχμετ ....δεν ξέρω σε τι τιμή το βρήκες αλλά νομιζω ότι υπάρχουν πολύ καλυτερες επιλογές .....
 
Μηνύματα
88
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος
Κι εγώ Κωνσταντινούπολη πήγα πέρσι τον Αύγουστο πρώτη φορά. Τις μέρες που ήμασταν εκεί είχε ζέστη αλλά σε φυσιολογικά πλαίσια. Προσωπικά νομίζω ότι είναι καλή εποχή, ίσως όμως κάποιος που έχει πάει άλλη εποχή π.χ. φθινόπωρο να έχει αντίθετη άποψη.
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Δεν έχω πάει Κωνστάντινούπολη αλλά το θέλω πολύ να πάω. Αύγουστο θα πήγαινα μόνο αν είχα χρονικό περιορισμό και η άδεια μου ήταν τότε. Λόγω ζέστης, με κουράζει να περπατάω στη ζέστη και να μην μπορώ να απολαύσω το ότιδήποτε! Τώρα αν εσύ τότε θέλεις να κανονίσεις να κοιτάξεις να το ευχαριστηθείς και αν σου δωθεί άλλη φορά η ευκαιρία να επισκεφτείς την Κωνσταντινούπολη και σε άλλη εποχή να το κάνεις!

Όπως και να έχει εγω σου εύχομαι να περάσεις καλά!
 

dimitris_out

New Member
Μηνύματα
2
Likes
0
Τελικά έκλεισα στο OTTOMAN HOTEL PARK στην περιοχή sultanahmet.Οι κριτικές που διάβασα ήταν αρκετά καλές και η τιμή μου φάνηκε αρκετά καλή.Θα σας πω όταν επιστρέψω πως ήταν.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες που πήρα απο εδώ.Με βοηθήσατε αρκετά.;)
 
Μηνύματα
88
Likes
16
Ταξίδι-Όνειρο
Όλος ο κόσμος
Καλά να περάσετε!!!! α και μην ξεχάσεις όταν γυρίσεις να μας γράψεις τις εντυπώσεις σου
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Η αρχή έγινε λοιπόν! Καλά να περάσεις και περιμένουμε εντυπώσεις!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.358
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom