Τουρκία Ξενοδοχειο στην Κωνσταντινουπολη

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Τελικά έκλεισα στο OTTOMAN HOTEL PARK στην περιοχή sultanahmet.Οι κριτικές που διάβασα ήταν αρκετά καλές και η τιμή μου φάνηκε αρκετά καλή.Θα σας πω όταν επιστρέψω πως ήταν.
Ευχαριστώ για τις πληροφορίες που πήρα απο εδώ.Με βοηθήσατε αρκετά.;)
αυτο μάλιστα!!!πολύ ωραιο φαινεται και σε πολύ καλυτερη τοποθεσια από το προηγουμενο που κοιταζες...καλά να περάσεις...δεν ξέρεις πως ζηλευω!!!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Καλως ηρθες και απο μενα .
Καλο καλοκαιρι και να περασεις ωραια στην Πολη.
 

katrin1la

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Σκεπτομαι να παμε με την οικογενεια μου τελη ιουλιου στην κωνσταντινουπολη.Εχετε να μου προτεινετε καποιο τουριστικο πρακτορείο;το sotiriou travel ειναι αξιοπιστο;εχει καλη τιμη.
 
Μηνύματα
17
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη again :P
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος Αμερικής
Έχω πάει εκδρομή με το Sotiriou (Κων/πολη & παράλια) και δεν είχαμε κάποιο παράπονο. Επίσης άλλο πρακτορείο που ειδικεύεται στην Κων/πολη (εχω πάει και με αυτό) είναι το Rika Travel.
 

katrin1la

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
TO προγραμμα ειναι οπως ακριβως αναγραφεται ; ειναι ακριβα γενικοτερα στην Κωνσταντινουπολη;ειμαστε οικογενεια και θελω εκ των προτερων να κανω ενα control των χρηματων που θα μου κοστισει.Πολλα χρηματα θα φυγουν για μουσεια.Το παιδι δε νομιζω να πληρωνει εισοδο στα μουσεια
 

Grin_Of_Sorrow

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη-Πουκέτ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
καλησπερα! σκοπευω να παω κωνσταντινουπολη και εβλεπα αυτο το ξενοδοχειο που ειπες και μου αρεσε. Το Pera tulip.
Ειναι καθαρο σαν ξενοδοχειο? Ειναι κοντα στην Σουλταχαμεντ και στην Αγια Σοφια? Μπορεις να με βοηθησεις σε παρακαλω?
Σκοπευω να παω αρχες Νοεμβριου και το βρίσκω 316 ευρω για 4 νυχτες.

ευχαριστω εκ των προτερων

Eμεις τον Ιανουαριο μειναμε στο Τουλιπ Περα στο Περα που ειναι στην Ταξιμ κοντα.τα συνδεει απο πανω ενας πεζοδρομος σαν την Ερμου με μαγαζια κ φαγαδικα.
Για τρεις μερες τοτε τον Ιανουαριο δωσαμε 160 ευρω (και τις τρεις μερες) κ ηταν 4 αστερων κ ειχε χαμαμ, σαουνα, πισινα κ γυμναστηριο lcd oθονες στα δωματια ΚΑΙ πρωινο.
Ειναι διπλα απο το μετρο και απενταντι απο την παλια πολη (περνας τη γεφυρα του Γαλατα και τσουπ εφτασες)
στο προτεινω 1000%

Discover Pera Tulip Hotel | Official Website | Direct Reservation & Booking
 

mariath

Member
Μηνύματα
2.219
Likes
5.729
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Νότια Αμερική
Το Pera Tulip είναι πολυ καλό ξενοδοχείο και καθαρό και άνετο. Αλλά δεν είναι κοντά στο Σουλτάναχμέτ και στην Αγιά Σοφιά. Είναι στην άλλη πλευρά του Κεράτιου. Για να πας στην Αγιά Σοφιά πρέπει να κατέβεις με το τούνελ και να πάρεις το τραμ. Είναι μια απόσταση της τάξης των 20-30 λεπτών δηλαδή.
 

Grin_Of_Sorrow

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Ταυλάνδη-Πουκέτ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜΑΛΔΙΒΕΣ
Σ'ευχαριστώ πολύ Mariath! Εγω θέλω να είμαι κοντά στο κέντρο για να πηγαίνω με τα πόδια στην Αγία Σοφία, Μπλέ Τζαμί κλπ. Άρα πρέπει να μείνω Σουλτάναχμέτ όπως κατάλαβα απο προηγούμενα μηνύματα παιδιών. Κανά καλό και οικονομικό ξενοδοχείο εκεί υπάρχει? Οι συγκοινωνίες γενικά είναι εύκολες ή μπερδεύεσαι?
 

vasilaki

Member
Μηνύματα
93
Likes
26
Σ'ευχαριστώ πολύ Mariath! Εγω θέλω να είμαι κοντά στο κέντρο για να πηγαίνω με τα πόδια στην Αγία Σοφία, Μπλέ Τζαμί κλπ. Άρα πρέπει να μείνω Σουλτάναχμέτ όπως κατάλαβα απο προηγούμενα μηνύματα παιδιών. Κανά καλό και οικονομικό ξενοδοχείο εκεί υπάρχει? Οι συγκοινωνίες γενικά είναι εύκολες ή μπερδεύεσαι?
Εμείς είχαμέ μείνει στο Hotellino Istanbul στην περιοχή Sirkeci, που πραγματικά ησουν σε 3 λεπτά στην Αγ. Σοφιά (300 μ. απόσταση) και το Μπλε Τζαμί και σε άλλα 2 λεπτά στην στάση του τραμ. Η γύρω περιοχή δεν είναι ομορφη-μην περιμένεις να έχεις θέα από το δωμάτιο- αλλά νιώθαμε ασφαλείς.
Ήταν πολυ ωραίο ως ξενοδοχείο, καθαρό, άνετο (είχε μέχρι και μπουρνούζι στο δωμάτιο και δωρεάν εμφιαλωμένο νερό κάθε μέρα), μοντέρνο και στυλάτο, με εξαιρετικά ευγενικό προσωπικό που μιλούσε Αγγλικά.
Εμείς είχαμε πάει Δεκέμβριο και είχαμε πληρώσει 59 ευρω το δίκλινο με πρωινό και ήρθαν να μας πάρουν και απο το αεροδρόμιο. Βέβαια τώρα που έψαξα για 3-7 Νοεμβρίου πχ μου το βγάζει 436 ευρώ τις 4 νύχτες.

Το προτείνει και στο Trip Advisor.
Hotellino Istanbul (Istanbul, Turkey) - Hotel Reviews - TripAdvisor
 

vasilaki

Member
Μηνύματα
93
Likes
26
Σ'ευχαριστώ πολύ Mariath! Εγω θέλω να είμαι κοντά στο κέντρο για να πηγαίνω με τα πόδια στην Αγία Σοφία, Μπλέ Τζαμί κλπ. Άρα πρέπει να μείνω Σουλτάναχμέτ όπως κατάλαβα απο προηγούμενα μηνύματα παιδιών. Κανά καλό και οικονομικό ξενοδοχείο εκεί υπάρχει? Οι συγκοινωνίες γενικά είναι εύκολες ή μπερδεύεσαι?
Εμείς είχαμέ μείνει στο Hotellino Istanbul στην περιοχή Sirkeci, που πραγματικά ησουν σε 3 λεπτά στην Αγ. Σοφιά (300 μ. απόσταση) και το Μπλε Τζαμί και σε άλλα 2 λεπτά στην στάση του τραμ. Η γύρω περιοχή δεν είναι ομορφη-μην περιμένεις να έχεις θέα από το δωμάτιο- αλλά νιώθαμε ασφαλείς.
Ήταν πολυ ωραίο ως ξενοδοχείο, καθαρό, άνετο (είχε μέχρι και μπουρνούζι στο δωμάτιο και δωρεάν εμφιαλωμένο νερό κάθε μέρα), μοντέρνο και στυλάτο, με εξαιρετικά ευγενικό προσωπικό που μιλούσε Αγγλικά.
Εμείς είχαμε πάει Δεκέμβριο και είχαμε πληρώσει 59 ευρω το δίκλινο με πρωινό και ήρθαν να μας πάρουν και απο το αεροδρόμιο.
Το προτείνει και στο Trip Advisor.
Hotellino Istanbul (Istanbul, Turkey) - Hotel Reviews - TripAdvisor
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Θα προτείνω γι'άλλη μια φορά το αξιοπρεπέστατο, οικονομικό, καθαρό και κοντά στην Αγιά Σοφιά http://www.booking.com/hotel/tr/barin.html?aid=311076;label=hotel-86085-tr-0S*5h_wJMbTwbiMmszHj2gS4271779410;ws=&gclid=CMm1xtWa5qMCFQ4EZgod5yJXyA που έμεινα την πρώτη μου φορά στην Πόλη. Το έχω συστήσει σε πολλούς φίλους, όλοι ευχαριστημένοι. Αρχές Νοέμβρη 200 ευρώ 4 βράδια.
 
Last edited by a moderator:

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
μια που γινεται παλι λογος για ξενοδοχεια στην Πολη να ρωτησω και γω κάτι...το pera tulip τις έχει ανεβασει τις τιμες για 1-3 Οκτωβρη που θα παμε εμεις οποτε κλεισαμε ένα διπλανο,αλλά δεν είμαι πολύ σιγουρη....αυτο εδώ
Booking.com: Hotel Au Pera, Istanbul , Turkey - 28 Guest reviews. Book your hotel now!
βρισκεται ακριβως διπλα στο pera tulip,εγώ θέλω ξενοδοχειο αποκλειστικά στο περαν...εκει ακριβως διπλα υπαρχει και το pera rose που το βρισκω σε καλη τιμη...έχει μεινει κανεις να μου πει τη γνωμη του? το au pera το έχω κλεισει απο booking και έτσι μπορώ να το αλλάξω...είναι καλο λοιπον το pera rose?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom