Τουρκία Ξενοδοχειο στην Κωνσταντινουπολη

georgeavra

Member
Μηνύματα
55
Likes
7
Επόμενο Ταξίδι
New York
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Ευρωπη
ενα πολυ καλο ξενοδοχειο ειναι και το Pic hotel ειναι στην Istiklal.εχει μια πτερυγα με ανακαινισμενα δωματια (πιο ακριβα βεβαια) παρα πολυ ομορφα και ανετα.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
μια που γινεται παλι λογος για ξενοδοχεια στην Πολη να ρωτησω και γω κάτι...το pera tulip τις έχει ανεβασει τις τιμες για 1-3 Οκτωβρη που θα παμε εμεις οποτε κλεισαμε ένα διπλανο,αλλά δεν είμαι πολύ σιγουρη....αυτο εδώ
Booking.com: Hotel Au Pera, Istanbul , Turkey - 28 Guest reviews. Book your hotel now!
βρισκεται ακριβως διπλα στο pera tulip,εγώ θέλω ξενοδοχειο αποκλειστικά στο περαν...εκει ακριβως διπλα υπαρχει και το pera rose που το βρισκω σε καλη τιμη...έχει μεινει κανεις να μου πει τη γνωμη του? το au pera το έχω κλεισει απο booking και έτσι μπορώ να το αλλάξω...είναι καλο λοιπον το pera rose?
Δάφνη μου, δεν γνωρίζω για το pera rose αλλά τα Χριστούγεννα μείναμε στο Booking.com: hotel The Pera Suites, Istanbul, Turkey - 28 Guest reviews. Book your hotel now! στο Πέρα σε μια υπέροχη σουίτα σε πολύ καλή τιμή. Το ξενοδοχείο μικρό, boutique, ήσυχο, καθαρό και αρκετά κοντά στην Ιστικλάλ και στο φινικιουλέρ. Τον Οκτώβρη οι τιμές των Junior Suites είναι κοντά σ'αυτές των ξενοδοχείων που κοιτάς. Δες αν θέλεις και τα σχόλιά μου στην κριτική του booking.
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
μια που γινεται παλι λογος για ξενοδοχεια στην Πολη να ρωτησω και γω κάτι...το pera tulip τις έχει ανεβασει τις τιμες για 1-3 Οκτωβρη που θα παμε εμεις οποτε κλεισαμε ένα διπλανο,αλλά δεν είμαι πολύ σιγουρη....αυτο εδώ
Booking.com: Hotel Au Pera, Istanbul , Turkey - 28 Guest reviews. Book your hotel now!
βρισκεται ακριβως διπλα στο pera tulip,εγώ θέλω ξενοδοχειο αποκλειστικά στο περαν...εκει ακριβως διπλα υπαρχει και το pera rose που το βρισκω σε καλη τιμη...έχει μεινει κανεις να μου πει τη γνωμη του? το au pera το έχω κλεισει απο booking και έτσι μπορώ να το αλλάξω...είναι καλο λοιπον το pera rose?
Έμεινα στο Pera Tulip τον Αύγουστο και επέστρεψα απόλυτα ικανοποιημένη. Η τοποθεσία φοβερή. Μια ανάσα από τον πεζόδρομο της Istiklal, αλλά και εύκολη πρόσβαση μέσω tunel (ή πόδια) και τραμ στο Sultanahmet. Επίσης το metro (που σε πάει στη μοντέρνα Κων/πολη και στα μεγάλα εμπορικά αν ενδιαφέρεσαι) είναι δίπλα. Στον ίδιο δρόμο έχει πάρα πολλά ξενοδοχεία που φυσικά μοιράζονται τα πλεονεκτήματα της θέσης. Το Pera Rose είναι του ίδιου ομίλου με το Pera Tulip και όσον αφορά σε υπηρεσίες και πολιτική είναι το ίδιο, απλά το design του είναι πιο κλασικό, αλλά νομίζω ότι είναι πολύ καλό.Το aupera ήταν κι αυτό στο δρόμο μας, το βλέπαμε και φαινόταν πάρα πολύ καλό από έξω. Πάντως η περιοχή είναι πολύ ωραία και βολική οπότε κλείσε όποιο σε εξυπηρετεί οικονομικά.
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
Έμεινα στο Pera Tulip τον Αύγουστο και επέστρεψα απόλυτα ικανοποιημένη. Η τοποθεσία φοβερή. Μια ανάσα από τον πεζόδρομο της Istiklal, αλλά και εύκολη πρόσβαση μέσω tunel (ή πόδια) και τραμ στο Sultanahmet. Επίσης το metro (που σε πάει στη μοντέρνα Κων/πολη και στα μεγάλα εμπορικά αν ενδιαφέρεσαι) είναι δίπλα. Στον ίδιο δρόμο έχει πάρα πολλά ξενοδοχεία που φυσικά μοιράζονται τα πλεονεκτήματα της θέσης. Το Pera Rose είναι του ίδιου ομίλου με το Τulip Pera και όσον αφορά σε υπηρεσίες και πολιτική είναι το ίδιο, απλά το design του είναι πιο κλασικό, αλλά νομίζω ότι είναι πολύ καλό.Το aupera ήταν κι αυτό στο δρόμο μας, το βλέπαμε και φαινόταν πάρα πολύ καλό από έξω. Πάντως η περιοχή είναι πολύ ωραία και βολική οπότε κλείσε όποιο σε εξυπηρετεί οικονομικά.
κι εμένα η γνωμη μου ειναι οτι το tulip pera ειναι το καλυτερο αλλά έχει ανεβάσει τιμες τελευταια...ειχα περασει κι εγω απ 'εξω και "εκοψα κινηση"...την ιδια γνωμη έχω...ειμαι ανάμεσα στο "au pera",το "pera rose" και το "pera suites"που προτεινε πιο πανω η Παναγιώτα...εισαι σιγουρη οτι το pera rose ειναι του ιδιου ομιλου με το tulip pera?μήπως εννοεις οτι είναι του ιδιου ομιλου με το tulip city που ειναι κι αυτο διπλα?(αυτο με την περιεργη διακοσμηση στη ρεσεπψιον)τελος παντων ...σε κάποιο απο αυτά θα καταλήξω.....
 

black mamba

Member
Μηνύματα
297
Likes
84
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα (!!!)
Ταξίδι-Όνειρο
ΗΠΑ
Δαφνη πιστεύω ότι Pera Tulip και Pera Rose είναι αδερφάκια. Στην τηλεόραση του δωματίου μας μαζί με τις εικόνες του δικού μας ξενοδοχείου διαφήμιζε τα δωμάτια και τις υπηρεσίες spa του Rose. Αν δεις και τα sites τους μοιάζουν. To Τulip city το προσέξαμε κι εμείς και μάλιστα φωτογραφίσαμε τη reception και τα "αγάλματα". Περίεργα πρωτότυπο. Μήπως να έμενες εκεί να είχαμε και μια γνώμη;:roll:

Τώρα μόλις κοίταζα το site του Tulip City . Κατω αριστερά γράφει: OUr affiliated hotels: Pera tulip - Pera Rose. Μάλλον συνδέονται και τα τρία τελικά.
 

afroditi

Member
Μηνύματα
145
Likes
18
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
εγώ είχα μείνει στο yenisehir palace που απ' ότι βλέπω άλλαξε όνομα και λέγεται
the peak hotel. μείναμε πολύ ευχαριστημένοι με ωραίο πρωινό και σε καλή τοποθεσία!. 2 λεπτά από την istiklal. είναι δίπλα στο τεράστιο marmara pera hotel
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
εγω εχω μεινει εδω
Boutique Maywood Hotel, Sirkeci Istanbul | HOMEPAGE
εχει και free μεταφορα απο το αεροδρομιο
Διπλα στο Τοπ Καπι, διπλα στο Υδραγωγειο, πολυ κοντα στη γεφυρα του Γαλατα! Η αγια Σοφια και το μπλε τζαμι ειναι στα 5 λεπτα!!
το βραδυ βεβαια πας Ταξιμ
 

harilander

Member
Μηνύματα
558
Likes
400
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ταξίδι-Όνειρο
χώρα του ποτέ
οπου και να μείνεις εχει τα υπερ και τα κατά , sultanahmet vs Pera !:)
οταν πηγα εμενα Sultanahmet στο Tan Hotel μικρο συμπαθητικο και μοντέρνο ξενοδοχειο , πολύ κοντά στην στάση του τραμ οποτε ειχα εύκολη μετακίνηση, απλά το βράδυ δεν έχει πολύ ζωή η περιοχή και αναγκαστικά χρησιμοποιείς τραμ ή ταξι για τις βραδυνες βόλτες.Στο Περα και ειδικα στην ιστικλαλ έχεις ποιο πολύ φασαρία.Εξαρτάται τι θέλεις.
Την πρώτη φορα ηθελα να δω τα αξιοθέατα και γι'αυτο έμεινα στην παλιά πολη , την επόμενη φορα που θα παω και θα είμαι ποιο χαλαρός (ελπίζω) θα δοκιμάσω να μείνω στο Περαν.
 

Panagiota^

Member
Μηνύματα
658
Likes
276
Ταξίδι-Όνειρο
Ιράν, Εκουαδόρ, Τανζανία
Ελένη μου, έχει καλές κριτικές και στο trip advisor Titanic City Hotel (Istanbul, Turkey) - Hotel Reviews - TripAdvisor Και κοντά σε Ταξίμ, αν και δε ξέρω γιατί η Ταξίμ αποτελεί σημείο αναφοράς μιας και δεν είναι ουσιαστικά τίποτα περιμετρικά της χρήσιμο για μια πρώτη επίσκεψη στην Πόλη. Άντε ο Πύργος του Γαλατά.
 

pasxen

Member
Μηνύματα
24
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
ΡΩΜΗ - ΜΟΝΑΚΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ
Maywood Hotel (Κωνσταντινούπολη, Τουρκία) - Ξενοδοχείο Κριτικές - TripAdvisor

Επειδή ειναι να πάμε αρχές Νοέμβρη πως σας φαίνεται το παραπάνω.
Έχει πολύ καλές κριτικές και μου φαίνεται πως είναι σε καλό σημείο απο ότι έχω διαβάσει εδω μέσα. Γνώμες? (Αντε να βρω ένα καλό ξενοδοχείο όπως αυτο που με στείλατε στο Παρίσι...)
Είναι η πρώτη φορά που πάμε με την σύζηγο και με ενδιαφέρει να είναι σε καλή περιοχή ώστε να κυκλοφορούμε το βράδυ, να είναι κοντά τα αξιοθέατα, να έχει κοντα συγκοινωνία και το βραδάκυ να έχει κοντά μέροι για να πάμε, βασικα να κυκλοφορούμε το βράδυ άνετα χωρις φόβο.
πχ στο Παρίσι μέναμε κοντα στην λατινική συνοικία και ήταν υπέροχα.

Ευχαριστώ.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Maywood Hotel (Κωνσταντινούπολη, Τουρκία) - Ξενοδοχείο Κριτικές - TripAdvisor

Επειδή ειναι να πάμε αρχές Νοέμβρη πως σας φαίνεται το παραπάνω.
Έχει πολύ καλές κριτικές και μου φαίνεται πως είναι σε καλό σημείο απο ότι έχω διαβάσει εδω μέσα. Γνώμες? (Αντε να βρω ένα καλό ξενοδοχείο όπως αυτο που με στείλατε στο Παρίσι...)
Είναι η πρώτη φορά που πάμε με την σύζηγο και με ενδιαφέρει να είναι σε καλή περιοχή ώστε να κυκλοφορούμε το βράδυ, να είναι κοντά τα αξιοθέατα, να έχει κοντα συγκοινωνία και το βραδάκυ να έχει κοντά μέροι για να πάμε, βασικα να κυκλοφορούμε το βράδυ άνετα χωρις φόβο.
πχ στο Παρίσι μέναμε κοντα στην λατινική συνοικία και ήταν υπέροχα.

Ευχαριστώ.

Πλάκα κάνεις ???? boutique 4*
Για το Maywood εχουμε ΄γράψει επικές κριτικές ΄
Κορυφαίο value for money για την Πόλη σε ιδανικό location ( ειδικά για καποιον που πάει πρώτη φορά ).

πόσο το βρίσκεις απο booking κτλ ??
Στείλε email και ζήτα καλύτερη τιμή !!! Αν πληρώσεις cash με ευρώ θα σου κάνουν και έκπτωση ..

Κλείσε άφοβα η γυναίκα σου θα το λατρέψει .


και free transfer on arrival για να μην χάνεις καθόλου χρόνο !!!!!!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.795
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom