ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΓΑΜΗΛΙΟ ΤΑΞΙΔΙ

VKP

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Αυτό είναι το θέμα, δεν έχω στο μυαλό μου κάτι συγκεκριμένο, ούτε καμιά ιδιαίτερη εμπειρία στα ταξίδια στο εξωτερικό.Θέλω να δω κάτι διαφορετικό και σίγουρα να μην είναι πολύ χαλαρά, να μη βαρεθούμε κιόλας.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Για πιο μπάτζετ καταστάσεις η Aegean έχει προσφορά την Πράγα από Αθήνα στα 125e το άτομο την εποχή που θες.
 

McElk

Member
Μηνύματα
1.033
Likes
1.597
Ταξίδι-Όνειρο
Novaya Zemlya
Συμφωνώ με την πρόταση της lakelady για Κων/πολη. Η πόλη προσφέρεται για γαμήλιο και ο Μάιος είναι ο ιδανικός μήνας. Πηγαίνετε σε ένα 5στερο ξενοδοχείο στις περιοχές Σουλτάναχμετ ή Ταξίμ με ΣΠΑ, υπηρεσίες μασάζ κλπ. που σίγουρα θα διαθέτει ρεστωράν στον τελευταίο όροφο για ρομαντικά δείπνα υπό το φώς των κεριών και πανοραμική θέα της πόλης. Προσοχή όμως. Εάν δοκιμάσεις να κλείσεις τέτοιο ξενοδοχείο από μηχανές αναζήτησης θα βρεις το δίκλινο στα 600-750 ευρώ για 4 βράδια. Ρώτησε σε κάποιο ταξιδιωτικό γραφείο που κάνει τακτικές εκδρομές Κων/πολη και μπορεί να σου το κλείσουν ακόμη και κάτω από την μισή τιμή οπότε και με τα υπόλοιπα έξοδα είσαι μέσα στο budget σου.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Αυτό είναι το θέμα, δεν έχω στο μυαλό μου κάτι συγκεκριμένο, ούτε καμιά ιδιαίτερη εμπειρία στα ταξίδια στο εξωτερικό.Θέλω να δω κάτι διαφορετικό και σίγουρα να μην είναι πολύ χαλαρά, να μη βαρεθούμε κιόλας.
Αφου ειναι ετσι πατε Λονδινο ...
 
Μηνύματα
30
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
Παρισι
Για Τενεριφη (Καναρια νησια) αεροπορικώς περιπου 600 ευρω τα 2 ατομα μεσω Βαρκελωνης.4 βραδιες διαμονη στην τενεριφη και 2 στην βαρκελωνη απο 100 το ξενοδοχειο τη βραδια περιπου 600 ευρω.Συνολο 1200 για μια εβδομαδα χωρις διατροφη ομως.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Στέλνεις τους νεόνυμφους Κανάρια με Ryanair?
 

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
1200ευρω για 5 μερες 2 ατομα ειναι σχετικα καλα..

+1 απο μενα για την υπεροχη Κωνσταντινουπολη..πολυ φτηνη και ποιοτικη λυση..

+1 για δαλματικες ακτες...

δεν μας ειπες αν εισαι απο αθηνα η πιο βορεια..αν σας αρεσει η οδηγηση μπορειται να πατε οδικως προς κροατια και να δειτε παρα πολλα μερη..αν θυμαμαι καλα υπαρχει μια ιστορια πολυ καλη για ενα ζευγαρι που πηγε μετα το γαμο οδικο ταξιδι στις δαλματικες ακτες...

και η πραγα καλη λυση εφοσον υπαρχει αυτη η προσφορα της Aegean..

μην μπερδευεσαι παντως και μην πελαγωνεις..επελεξε εναν προορισμο και οχι συνδιασμο..5 μερες ειναι καλα..για χαλαρωση πατε και ρομαντισμο οχι να τρεχετε και να ταλαιπωρηθειτε..
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
+1 για τον ένα προορισμό που λέει ο giannimits, νομίζω σε πέντε μέρες (με τις ημέρες του ταξιδιού μέσα; ) δεν υπάρχει λόγος να αλλάζετε πόλεις εν μέσω γαμηλίου! Και αν τόσο πια θέλετε να αλλάξετε, καλύτερα να είναι κάτι συνδυαστικό (πχ ταξίδι με αυτοκίνητο σε ρομαντικές πόλεις/χωριά Γαλλίας - δες μια ωραία ιστορία που έχει ο traveller πρόσφατη - ή στο δρόμο του παραμυθιού στη Γερμανία).

Αν θέλετε δραστηριότητες στη Βενετία θα "βαρεθείτε" 5 μέρες γιατί τη νύχτα είναι πολύ ήρεμα - εκτός αν είχατε τρελό budget και μπορούσατε να μείνετε σε σούπερ ξενοδοχεία και σούπερ εστιατόρια κλπ.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.444
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ

tsolias1979

Member
Μηνύματα
419
Likes
189
Επόμενο Ταξίδι
Φιλανδία-Εσθονια-Πολωνια
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ-ΠΕΚΙΝΟ
Για Βουδαπεστη τι λες?Για 5 μερες μπορει να ξεφυγεις σε λεφτα πολυ λιγο.Να κανεις τα μασαζ σου τα λουτρα σου κλπ κλπ.
 

VKP

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Το ταξίδι οδικώς το έχω ψιλοαπορρίψει γιατί είμαστε απο Αθήνα και δε νομίζω οτι βολεύει.Η Βαρκελώνη μου φάνηκε καλή ιδέα και η Βουδαπέστη το ίδιο, απλά την έχω συνδέσει με χειμώνα, δε ξέρω γιατί!Άντε να δω πως θα ψήσω το έτερον ήμισυ που δεν του αρέσουν τα αεροπλάνα!Ευχαριστώ πολύ για όλες τις ιδέες, τα ψάχνω τώρα στο ίντερνετ μήπως και καταλήξουμε τελικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.030
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom