Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
ναι αυτό το ξέρω απλά δεν βρίσκω τους δείκτες που αναφέρει ο tripakias (113+ και 8,5)

κι εγώ εμπιστεύομαι την κρίση σου και θα αφεθώ στα χέρια σου στο Λονδίνο..;)
θα σε πάω μόνο στις καλύτερες...
την καθαρεύουσα σου όμως όχι...:D
... τονοσαλάτες της πόλης
 

jimp

Member
Μηνύματα
5.027
Likes
6.410
ναι αυτό το ξέρω απλά δεν βρίσκω τους δείκτες που αναφέρει ο tripakias (113+ και 8,5)
Μηπως εκει που λεει Police and crime commissioners,δεξια, στο μπλε φοντο,το πατας και μετα εχει καποιες συγκρισεις.Κατι πινακες.

Δεν μπορω να βρω και γω κατι αλλο.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
ναι όντως έχεις δίκιο απλώς με προβληματίζει κάπως το γεγονός ότι τα Tower Hamlets και το Hackney βρίσκεται τόσο πιο χαμηλότερα από το Camden. Για να το ψάξω λίγο: Στην κατηγορία Rοbbery πχ το Hammersmith βρίσκεται χαμηλά. Είναι κορυφή βέβαια στο "vehicle crimes" και "other crimes" (ότι κι αν σημαίνει αυτό) και πολύ ψηλά στο "public disorder and weapon". Όπως κι αν έχει, οι περιοχές στο Λονδίνο από "καλές" σε "κακές" αλλάζουν απότομα. Tο Hammersmith & Fulham έχει ένα white city που το τραβάει κάτω, το Islington έχει το Angel που είναι διαμάντι, έχει όμως και τον Holloway Rd που το ρίχνει, το Rotherhithe είναι εντός Southwark (!!!), το Camden (που φαίνεται το πιό επικίνδυνο απ' όλα στα γραφήματα της αστυνομίας) έχει την Russell Sq, το Highgate και όλο το Hampstead Heath στα όρια του!! Είναι κορυφή στο "other thefts" μάλλον λόγω της αγοράς... Δηλαδή σύμφωνα μ' αυτή τη σελίδα τι πρέπει να πούμε; Μάπα το Hampstead Heath, έχει εγκληματικότητα????
Tripakia αν έχεις βρει κάτι στη σελίδα που αναφέρεται πιο συγκεκριμένα σε συνοικίες και όχι σε δήμους, ρίχ' το
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.153
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Συνολικα το Λονδινο

Metropolitan Police Service - Crime mapping

Η περιοχη που ειναι το ξενοδοχειο και το σπιτι του Kalspirou

Metropolitan Police Service - Crime mapping
Metropolitan Police Service - Crime mapping

Η περιοχη του μετρο

Metropolitan Police Service - Crime mapping

Επειδη παρεξηγηθηκαν μαλλον τα οσα εγραψα, προφανως kalspire δεν αμφισβητω τα οσα λες, οποτε ειναι περιττο να ψαξω σε street views και τα λοιπα. Βραδι δεν εχω περασει απο την περιοχη (μερα ηταν μια χαρα οντως), αλλα και να ειχα περασει ειναι πολυ πιθανον να μην παθαινα τιποτα (παρα τα οσα εχω ακουσει). Οπως τιποτα δεν εχω παθει σε οποιαδηποτε σημειο της γης κι αν εχω παει (παρα μονο μεσα στο σπιτι μου) και ειμαι απο τους ανθρωπους που αγαπαω πολυ το περπατημα και κυριως το βραδινο μετα απο διασκεδαση. Στο Λονδινο λοιπον εχω κανει χιλιομετρα νυχτιατικα σε ερημους δρομους (και μονος).
Το λοιπον, οποιος εχει αγνοια κινδυνου , μουρλαδα -πες το οπως θες- μενει ανετα παντου. Η φιλη μας ομως καλο ειναι να γνωριζει πριν παρει αποφαση. Αν ρωτουσες εσυ θα σε στελνα και στο Brixton.
 

kalspiros

Member
Μηνύματα
2.554
Likes
3.988
Επόμενο Ταξίδι
remaining UK
Ταξίδι-Όνειρο
yeah, whatever...
Καλά η σελίδα ΤΑ ΣΠΑΕΙ!! έχει τα πάντα όλα!! Εγώ πιάνω 6.07!
εμ... ποιο γνωστό σου; εμένα εννοείς;
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.384
Likes
9.310
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
δεν ήμουν ασαφής...απλά ελπίζω να σου ειχε ξεφύγει το προηγούμενο..:D
(ποστ ν.3451)

δεν το χορταινω..το ειδα 10 φορες. δεν μπορω να φανταστω αλλο λογο να παει καποιος σε αυτη την πολη..
αντε και για τα χαμλεις...
και για τη φιλη τη ντορ πανω απο ολα...
http://www.travelstories.gr/social-forum/37268-official-off-topic-v2-return-288.html
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
δεν ήμουν ασαφής...απλά ελπίζω να σου ειχε ξεφύγει το προηγούμενο..:D
(ποστ ν.3451)

δεν το χορταινω..το ειδα 10 φορες. δεν μπορω να φανταστω αλλο λογο να παει καποιος σε αυτη την πολη..
αντε και για τα χαμλεις...
και για τη φιλη τη ντορ πανω απο ολα...
http://www.travelstories.gr/social-forum/37268-official-off-topic-v2-return-288.html
Ασε τα σάπια σου ! Το βράδυ θέλω Angel , Dorothy !!
 

Snowflake

New Member
Μηνύματα
3
Likes
0
Kαλησπέρα ,

Φεύγουμε 21/11 κ γυρνάμε μια βδομάδα μετά!!

Θα μείνουμε εδω

Booking.com: Lodge Drive Serviced Apartments, London, United Kingdom - 58 Guest reviews. Book your hotel now!
Θα εχουμε 11 μηνων παιδί μαζι μας!!

Κανένας εμπειρία με παιδι??

Θα πάρουμε την τραβελ καρτ, εφοσον θα ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΜΕ κ αρκετά τρενο σωστά? Στα παμπ επιτρέπονται τα παιδια??
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.264
Μηνύματα
885.589
Μέλη
38.944
Νεότερο μέλος
ΑγγελοςΑθ.

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom