Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

varioAthens

Member
Μηνύματα
5.545
Likes
8.165
φρέσκα νέα από λονδίνο... θα βγάλεις μία oyster και με αυτήν θα κυκλοφορείς παντού υπόλόγιζε 6 λίρες για κάθε μέρα μαξιμουμ.. ότι περισεψει θα το πάρεις φεύγοντας αφού θα επιστρέψεις την κάρτα... η οδός regent έχει τέλεια μαγαζιά και πολύ καλά στενα ( carbnaby street) ότι άλλο θες ρώτα..
ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΣΩ ΤΟ ΜΕΛΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΟΛΥΤΙΜΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ.thanks litsa:D
Tελικά που έφαγες??? :) Για λέγε, για λέγε!!!
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Mα καλα βρε LeftrisB δεν καταλαβες οτι αποσκοπουσα σε ενα μπωλ καβαλιωτικο προφιτερολ??
γιαυτο σου εδωσα τα τιπς!! Αμ πως!!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.115
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
όποιος θέλει να του φτιάξω γλυκό να ρθει καβάλα τέλος αυτό....:D δε προλάβαμε να φάμε κάπου ιδιαίτερα και προγραμματισμένα, συνήθως πρόχειρα, το pizza express που πρότεινε ο κουιμπεκοιταλόπληκτος μιά χαρά ήταν έχει βγάλει και εορταστικό μενού με γενναια εκπτωση;)
 

Dorotija

Member
Μηνύματα
1.297
Likes
701
Επόμενο Ταξίδι
Να είναι η Κρακοβία?
Ταξίδι-Όνειρο
Yemen
Λοιπόν επειδή δεν βλέπω το Λευτέρη να κινείται ας γράψω κι εγώ δυο τρία μέρη που πήγα και έφαγα. Τίμησα κι εγώ εννοείται το Paul για καφέ, όπως και το καταπληκτικό Princi (και μάλιστα δις!) τα πάντα πεντανόστιμα και φρεσκότατα, plus o espresso-man ήταν ιταλός!

Φαγητό τώρα

Τίμιο ινδικό στο masala zone στο Soho Masala Zone - Homepage, welcome to the world of Masala Zone. Μην περιμένετε καμιά υπερπαραγωγή, αλλά ότι έφαγα ήταν νόστιμο.

Τα κλασικά πλέον fish and chips παρέα με μια δόση μπίρας που σε έκανε να μεθάς με το που την έβλεπες, στην pub Anchor στη νότια όχθη του ποταμού, κοντά στην London bridge. Anchor Pub, Borough, London - Traditional and Historic London Pub Guide @ Pubs.com. δεν θα πω ότι ενθουσιάστηκα κιόλας με το πιάτο μου, αλλά είναι κάτι που πρέπει να το κάνεις!

Η έκπληξη του ταξιδιού: Ταϋλανδέζικο στο busaba, αλυσίδα, εγω πήγα στο Σόχο απέναντι ακριβώς από το Princi. Busaba Thai Restaurant London Το coconut rice και η πάπια εξαφανίστηκαν από τα πιάτα σε δευτερόλεπτα!

Άπειρα respect στον Traveller για το εκπληκτικό Momo! Πεντανόστιμα φαγητά, μαγική αραβική ατμόσφαιρα, σαγηνευτικό ντεκόρ, υποβλητική μουσική και κάτι σερβιτόροι.. να τους πιεις στο ποτήρι! Tagines, couscous κι ένα εξαιρετικό κρασί... μμμμμ ... Μπράβο και πάλι μπράβο!


edit: Μην ξεχάσω να αναφέρω τον καφέ και το πολύ καλό cinammon rollτου Le Pain Quotidien Le Pain Quotidien, που με συνόδεψαν στην πρωινή μου βόλτα στο Portobello... Άλλη μια πρόταση του Travelstories που αποδείχτηκε διαμαντάκι!
 

Leftris B

Member
Μηνύματα
1.785
Likes
1.115
Επόμενο Ταξίδι
τοσκάνη
Ταξίδι-Όνειρο
japan
για χιθροου δε βλέπω να παίζει κάτι...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768
Η έκπληξη του ταξιδιού: Ταϋλανδέζικο στο busaba, αλυσίδα, εγω πήγα στο Σόχο απέναντι ακριβώς από το Princi. Busaba Thai Restaurant London Το coconut rice και η πάπια εξαφανίστηκαν από τα πιάτα σε δευτερόλεπτα!
Όπου κρύβεται η Ταϋλάνδη υπάρχει συνήθως και μία ευχάριστη έκπληξη....τα έχουμε πει για τη κουζχίνα της χώρας, είναι απλά κορυφαία. Και πού να φας στην ίδια τη χώρα....με το 1/15 της τιμής και κλάσεις ανώτερα από Λονδίνο...
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Όπου κρύβεται η Ταϋλάνδη υπάρχει συνήθως και μία ευχάριστη έκπληξη....τα έχουμε πει για τη κουζχίνα της χώρας, είναι απλά κορυφαία. Και πού να φας στην ίδια τη χώρα....με το 1/15 της τιμής και κλάσεις ανώτερα από Λονδίνο...
ναι σε βλεπουμε και σενα ....
Γιαυτο τωρα πας Λονδινο?? Για να δοκιμασεις πως μαγειρευται η Ταυλανδεζικη κουζινα στην Γηραια Αλβιωνα??? :haha:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
ναι σε βλεπουμε και σενα ....
Γιαυτο τωρα πας Λονδινο?? Για να δοκιμασεις πως μαγειρευται η Ταυλανδεζικη κουζινα στην Γηραια Αλβιωνα??? :haha:

Eυαγγελία σε θελώ πιο χαλαρη με τον βράχo ηθικής GTS :haha::haha:.

πες μας GTS που θα φαμε το καλύτερο ταιλανδέζικο 15φορες πιο ακριβα
στο λονδίνο γιατι μας πέφτει πιο κοντα και ευκολά :haha::haha:.

edit: Μην ξεχάσω να αναφέρω τον καφέ και το πολύ καλό cinammon rollτου Le Pain Quotidien Le Pain Quotidien, που με συνόδεψαν στην πρωινή μου βόλτα στο Portobello... Άλλη μια πρόταση του Travelstories που αποδείχτηκε διαμαντάκι!
καλή επιλογή όντως εμεις τιμησαμε το καταστημα στο covent garden ....

ΥΓ. προς ευαγγελία :ωραια καλτσακια φοράς απο που τα αγόρασες ??
 
Last edited by a moderator:
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
Μα θελει και ερωτημα??
το καλυτερο Thai meal στο Blue Elephant!!
Να κλεισεις εκει τραπεζι λεμε και θα με θυμηθεις!!
Αν και αμφιβαλλω αν εσυ φας κατι αλλο εκτος απο ρυζι, γεροπαραξενε!!:bleh:

Blue Elephant London


Y.Γ. τα καλτσακια τα ψωνιζω συνηθως απο εδω:
http://www.uklingerieshops.com/knickerbox-female.html
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.819
Likes
18.768
Δε ξέρω φίλε Χρήστο που θα φας το καλύτερο Ταϋλανδέζικο στο Λονδίνο, υπάρχουν άπειρες προτάσεις, έχει κάνει και ο Traveller μία που φαίνεται και καλή....το x15 δε το γλυτώνεις πουθενά όμως, εκτός αν σου φτιάξω εγώ ταϋλανδέζικο τηγανητό ρυζάκι οπότε θα φας τσάμπα....

Βγάλτε τα καλτσάκια και τις καλτσοδέτες, είναι πασέ....εκεί ο νους σου φίλε Χρήστο, εκεί...
 

eva kas

Member
Μηνύματα
961
Likes
225
Επόμενο Ταξίδι
οσο πιο μακρια γινεται!
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτικη + Αρκτικη
1.Μπορω να προμηθευτω free pass για ολες τις συγκοινωνιες του λονδινου?με συμφερει?
2.συνναλαγμα να κανω απ εδω η θα βρω και εκει?
εννοειται οτι μπορεις να προμηθευτεις πασο για ολες τις συγκοινωνιες.το βγαζεις απο εναν κεντρικο σταθμο και πρεπει να ξερεις τις ζωνες που θα μετακινησε.
εγω περισυ εβγαλα μια για 7 μερες στη ζωνη ενα που μετακινομουν για ολα τα μεσα και στοιχησε 20 λιρες.
εγω εκανα λιγο συναλλαγμα απο την τραπεζα Ελλαδος,απλα για αμα χρειαστει.σε ολες μου τις αγορες προτιμησα πιστωτικη καρτα.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.499
Μα θελει και ερωτημα??
το καλυτερο Thai meal στο Blue Elephant!!
Να κλεισεις εκει τραπεζι λεμε και θα με θυμηθεις!!
Αν και αμφιβαλλω αν εσυ φας κατι αλλο εκτος απο ρυζι, γεροπαραξενε!!:bleh:
Blue Elephant London
αγαπητη ευαγγελία αν ειναι να πληρώσω ενα γευμα σε ταυλανδέζικο στο λονδίνο οσο ενα αεροπορικο εισητήριο της Β.Α τοτε σιγουρα θα ζητησω να το φτιαξει ο φίλος ο GTS και να ερθεις και εσυ να το απολάυσουμε παρέα :D:D.

μονο αυτη την φορα μην ερθεις ντυμενη πάλι έτσι


:clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap::clap:
 
Last edited by a moderator:

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.275
Μηνύματα
885.914
Μέλη
38.947
Νεότερο μέλος
anthger

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom