Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
London eye

μηπως εχει κανεις εμπειρία απο τις "ουρές" στη ρόδα;

Προγραμματιζω να παω Κυριακη πρωί.
Θα ειναι το πρωτο πραγμα για να ξεκινησω τη μερα και μπορω να παω και λιγο πιο νωρις απο τις 10;00 που ξεκιναει.

Αξιζει τον κοπο να παρω εισιτήριο με προτεραιότητα;
Να τα κλεισω απο ιντερνετ τωρα, ή να τα παρω απο τα γκισε εκεί;

Οποια βοήθεια ευπρόσδεκτη;)

ψαχνω δυο μερες τωρα και δεν βρηκα καποια αναφορα για την "τερατωδη" ουρα της ρόδας. Δεν θελω να την πατησω οποως στο βατικανο που περιμενα πανω απο 3 ώρες...:mad:
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
Να κλείσεις τα πάντα από το internet!
μπορείς να γίνεις λιγο πιο συγκεκριμενος (η);

Σκεφτομαι οτι το σαββατο που θα βολταρω με τα κοκκινα λεοφωρεια, αν βρω ευκαιρια 9και καλο καιρο) θα ανεβω.
Αλλιως θα παω Κυριακη πρωι πρωι να περιμενω.

Αν κλεισω απο ιντερνετ απο που θα παρω το εισητήριο;

ευχαριστω:rolleyes:
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Εγω ειχα κλεισει εισητηριο απο το ιντερνετ και οταν πηγα εκει απλα κι ωραια με το κωδικο μου και το ονομα μου τυπωσα τα εισητηρια και περιμενα στην ουρα για να μπω. Τοτε η ουρα ηταν πολυ μικρη και περιμενα ελαχιστα.
 

alaniaris

Member
Μηνύματα
58
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη και Ινδονησία
Έχει μείνει κανείς Russell Sq άραγε; Βρήκα πάνω στην πλατεία ένα ξενοδοχείο με σχετικά καλό value for money (President Hotel) και είδα και ότι η περιοχή είναι αρκετά κεντρική, αλλά αναρωτιέμαι αν ξέρει κανείς πως είναι εκεί απο ησυχία, ύποπτους τύπους το βράδυ, κλπ..
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
μηπως εχει κανεις εμπειρία απο τις "ουρές" στη ρόδα;


Αξιζει τον κοπο να παρω εισιτήριο με προτεραιότητα;
Να τα κλεισω απο ιντερνετ τωρα, ή να τα παρω απο τα γκισε εκεί;

Οποια βοήθεια ευπρόσδεκτη;)

:mad:
είναι καλύτερα να κλείσεις από το internet..κοίτα μήπως βρεις συνδυασμένο εισιτήριο για τη ρόδα και κάτι άλλο..βγαίνει πολύ πιο φτηνό.
όταν πας εκεί θα τους δείξεις το mail που θα σου έχουν στείλει μόλις κάνεις τη κράτηση και αυτοί θα σε βάλουν σε άλλη ουρά απ΄αυτούς που βγάζουν εκείνη την ώρα εισιτήριο...δεν θ΄αργήσεις καθόλου..η ουρά φεύγει πολύ γρήγορα..δεν ξέρω πως σου βγαίνει το πρόγραμμα,αλλά νομίζω πως αξίζει να ανέβει κανείς στη ρόδα την ώρα που δύει ο ήλιος και ανάβουν τα φώτα στο big ben !καλή διασκέδαση!:D
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
Έχει μείνει κανείς Russell Sq άραγε; Βρήκα πάνω στην πλατεία ένα ξενοδοχείο με σχετικά καλό value for money (President Hotel) και είδα και ότι η περιοχή είναι αρκετά κεντρική, αλλά αναρωτιέμαι αν ξέρει κανείς πως είναι εκεί απο ησυχία, ύποπτους τύπους το βράδυ, κλπ..
η πλατεία είναι δίπλα στο Βρετανικό Μουσείο..είναι πολύ όμορφη και γραφική περιοχή,που έχει και αρκετό φοιτητόκοσμο..είναι ήσυχα την ημέρα..το βράδυ νομίζω πως καλό είναι να προσέχει κανείς παντού!
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Έχει μείνει κανείς Russell Sq άραγε; Βρήκα πάνω στην πλατεία ένα ξενοδοχείο με σχετικά καλό value for money (President Hotel) και είδα και ότι η περιοχή είναι αρκετά κεντρική, αλλά αναρωτιέμαι αν ξέρει κανείς πως είναι εκεί απο ησυχία, ύποπτους τύπους το βράδυ, κλπ..
Απο τις καλυτερες περιοχες για να μεινεις... το βραδι αν και ψιλοερημια ειναι ασφαλεστατη. Καπου γραφω για την περιοχη, ισως και σ' αυτο το τοπικ.
 

alaniaris

Member
Μηνύματα
58
Likes
25
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Ταυλάνδη και Ινδονησία
Ευχαριστώ ANEL και tripakia. Πραγματικά παιδιά ευχαριστώ πολύ, γενικότερα, για τις έγκαιρες και πάντα έγκυρες απαντήσεις σας σε όποια απορία μου. :)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.173
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Ευχαριστώ ANEL και tripakia. Πραγματικά παιδιά ευχαριστώ πολύ, γενικότερα, για τις έγκαιρες και πάντα έγκυρες απαντήσεις σας σε όποια απορία μου. :)
Τιποτα... 15 ευρω + 3% χαρτοσημο υπερ ΟΓΑ. Δεχομαστε και καρτες Visa, Mastercard, American Express, τηλεκαρτες και συλλεκτικα νομισματα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.332
Μηνύματα
888.619
Μέλη
38.999
Νεότερο μέλος
MARGI HPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom