Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Θέλω να ρωτήσω το εξής:εσείς συνήθως που κάνετε συναλλαγμα?
Είναι προτιμότερο να πάω σε κάποια τράπεζα εγώ ή σε κάποιο ανταλλακτήριο στο Λονδίνο? Ρωτάω για να δω τι συμφέρει περισσότερο από πλευράς προμήθειας που κρατάνε.
 

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
75
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ταξίδι-Όνειρο
Νοrd Kapp οδικως
helpppppppppppppppppppppppppppppppppppppppp!
Αν δεν εκλεισες, δοκιμασε και στο Travelodge: http://www.travelodge.co.uk/search/lowest.html
ειναι αλυσιδα ξενοδοχείων, νομιζω εχει 11 στο Λονδινο.
Καπου εχει εναν πινακα με διαθεσιμοτητες δωματιων και τιμες ανα ημερα (σαν τι lowbudget εταιρίες)
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
Θέλω να ρωτήσω το εξής:εσείς συνήθως που κάνετε συναλλαγμα?
Είναι προτιμότερο να πάω σε κάποια τράπεζα εγώ ή σε κάποιο ανταλλακτήριο στο Λονδίνο? Ρωτάω για να δω τι συμφέρει περισσότερο από πλευράς προμήθειας που κρατάνε.
Εδώ δεν συμφέρει,στο Λονδίνο έχει πολλά ανταλλακτήρια αρκεί να είσαι προσεκτική να ψάχνεις και να βλέπεις που δεν κρατάν προμήθεια και δίνουν καλή ισοτιμία,πάντως από προσωπική εμπειρία καταστάλαξα στο ότι το καλύτερο είναι να πληρώνεις με κάρτα παντού,εγώ φέτος το έκανα αυτό για πρώτη φορά με χρεωστική κάρτα και ερχόμενη εδώ και βλέποντας την κίνηση λογαριασμού-τις αναλήψεις σε ευρώ διαπίστωσα ότι είναι ο πιό συμφέρων τρόπος.
Καλό είναι βέβαια να εχεις κάποιο συνάλλαγμα για μικροσυναλλαγές η για περίπτωση που κάπου ,σπάνιο,(αλλά μούτυχε σε είσοδο κολλεγίου στην Οξφόρδη ήθελαν από 3 εισιτήρια και πάνω)δεν δέχονται την κάρτα.
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.325
Likes
1.801
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
coco_ που εκλεισες τελικα

Περιμένω ακόμη την συνταξιδιώτισσα να αποφασίσει... Στο μεταξύ τα low budget πλέον δεν έχουν δωμάτια και τώρα προσανατολίζομαι σε ένα chesire hotel 150e. Mέχρι να αποφασίσουμε βέβαια μου φαίνεται οτι θα έχει μείνει διαθέσιμο μόνο το Hilton:lol:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
Περιμένω ακόμη την συνταξιδιώτισσα να αποφασίσει... Στο μεταξύ τα low budget πλέον δεν έχουν δωμάτια και τώρα προσανατολίζομαι σε ένα chesire hotel 150e. Mέχρι να αποφασίσουμε βέβαια μου φαίνεται οτι θα έχει μείνει διαθέσιμο μόνο το Hilton:lol:
Πες της να βιαστει!!! :)
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.218
Μηνύματα
883.975
Μέλη
38.907
Νεότερο μέλος
Chrysostomos

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom