Ηνωμένο Βασίλειο Οδηγός: Λονδίνο

Georgitsa0707

Member
Μηνύματα
205
Likes
114
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία
Γεια σας κι απο μενα...θα παω απριλιο λονδινο κ θα μεινω 6 μερες...ολα τα ξενοδοχεια που βρισκω απ το booking ΕΙΝΑΙ πολυ ακριβα...ας δωσει κανεις καμια ιδεα..γυρω στα 60 ευρω τη βραδια...αν εχετε τιποτα υποψιν σας...:D
 

g-keeper

Member
Μηνύματα
12
Likes
0
echo και tripakia σασ ευχαριστω παρα πολυ!!νομιζω τωρα ειμαι κομπλε και ετοιμοσ για λονδινο!!ας ελπισω οτι την ημερα που παω δεν θα εχω καμια ακυρωση η τιποτα τετοιο!!!
 

travellgirl

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Παιδιά βοηθήστε λίγο γιατί μ' αυτά και μ' αυτά δε βλέπω να φτάνω Λονδίνο. Η πτήση μας είναι την Πέμπτη 14:15 με easyjet. Σήμερα μου έστελε (η easyjet) ενα μειλ με τίτλο "ο αριθμός της κράτησης σας:..." το οποίο κ ανοίγω αλλά δεν γράφει τπτ, μόνο ένα πορτοκαλί πλαίσιο με το λογότυπο της εταιρείας. Πάνω γράφει "Εάν δεν μπορείτε να δείτε το email κάντε κλικ εδώ". Πατάς... μια απ' τα ίδια, μου βγάζει αυτό: http://mail.easyjet.com/go.asp?/bEAS001/mMPE6NOG/u0ZSMX1H/xL3L4X1H

Τι να κάνω?? Στο site εκεί που δείχνει την κατάσταση της πτήσης δε φαίνεται να έχει πρόβλημα...
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Παιδιά βοηθήστε λίγο γιατί μ' αυτά και μ' αυτά δε βλέπω να φτάνω Λονδίνο. Η πτήση μας είναι την Πέμπτη 14:15 με easyjet. Σήμερα μου έστελε (η easyjet) ενα μειλ με τίτλο "ο αριθμός της κράτησης σας:..." το οποίο κ ανοίγω αλλά δεν γράφει τπτ, μόνο ένα πορτοκαλί πλαίσιο με το λογότυπο της εταιρείας. Πάνω γράφει "Εάν δεν μπορείτε να δείτε το email κάντε κλικ εδώ". Πατάς... μια απ' τα ίδια, μου βγάζει αυτό: http://mail.easyjet.com/go.asp?/bEAS001/mMPE6NOG/u0ZSMX1H/xL3L4X1H

Τι να κάνω?? Στο site εκεί που δείχνει την κατάσταση της πτήσης δε φαίνεται να έχει πρόβλημα...
Καμιά φορά στέλνουν email υπενθύμισης αν δεν εχεις καταχωρήσει όλα τα επιπλέον προσωπικά στοιχεία που ζητάνε.. Μήπως είναι αυτό; Έχεις καταχωρήσει αριθμό διαβατηρίου/ταυτότητας, ημερομηνία λήξης κτλ;
Έχεις κάνει check in; Το check in ανοιγει ένα μηνα πριν την πτηση..
 

travellgirl

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Καμιά φορά στέλνουν email υπενθύμισης αν δεν εχεις καταχωρήσει όλα τα επιπλέον προσωπικά στοιχεία που ζητάνε.. Μήπως είναι αυτό; Έχεις καταχωρήσει αριθμό διαβατηρίου/ταυτότητας, ημερομηνία λήξης κτλ;
Ναι, τα έχω καταχωρήσει όλα, έχω κατεβάσει και τα boarding pass :(
Τώρα είδα πως στη κατάσταση αναφέρει "Εκτιμώμενη ώρα άφιξης 16:20" (ενώ κανονικά είναι 16:10). Λες να είναι αυτό??

Μα γιατί δεν ανοίγει???? :mad::mad::mad:
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Ναι, τα έχω καταχωρήσει όλα, έχω κατεβάσει και τα boarding pass :(
Τώρα είδα πως στη κατάσταση αναφέρει "Εκτιμώμενη ώρα άφιξης 16:20" (ενώ κανονικά είναι 16:10). Λες να είναι αυτό??

Μα γιατί δεν ανοίγει???? :mad::mad::mad:
Ενταξει τοτε μην ανησυχεις! Μπορεί να σου εστειλαν για την αλλαγη ώρας.. Να ελεγχεις την κατασταση της πτήσης και θασαι οκ.. Μόνο η ώρα αφιξης άλλαξε; Δε λεει ότι ξεκινατε νωρίτερα; (μάλλον λόγω της κακοκαιρίας).. Αν βρεις και τηλέφωνο της easyjet (καπου το πηρε το ματι μου στο φορουμ) παρτους για να σου φύγει το αγχος..
 

travellgirl

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Ενταξει τοτε μην ανησυχεις! Μπορεί να σου εστειλαν για την αλλαγη ώρας.. Να ελεγχεις την κατασταση της πτήσης και θασαι οκ.. Μόνο η ώρα αφιξης άλλαξε; Δε λεει ότι ξεκινατε νωρίτερα; Αν βρεις και τηλέφωνο της easyjet (καπου το πηρε το ματι μου στο φορουμ) παρτους για να σου φύγει το αγχος..
Όχι, δε γράφει κάτι τέτοιο, γτ να ξεκινάμε νωρίτερα όμως?? Θα προσπαθήσω να τους πάρω αν κ κυκλοφορεί η φήμη πως δεν έχουν κ πολύ καλή σχέση με τα τηλέφωνα. Επίσης, εκεί που κοιτάω την κράτηση μου γράφει πως πρέπει να προσθέσω πληροφορίες αλλά εγώ τα έχω συμπληρώσει όλα και αναγράφονται κ στο boarding pass. Δε μου φαίνεται και τόσο easy τελικά... Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως!
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Όχι, δε γράφει κάτι τέτοιο, γτ να ξεκινάμε νωρίτερα όμως?? Θα προσπαθήσω να τους πάρω αν κ κυκλοφορεί η φήμη πως δεν έχουν κ πολύ καλή σχέση με τα τηλέφωνα. Επίσης, εκεί που κοιτάω την κράτηση μου γράφει πως πρέπει να προσθέσω πληροφορίες αλλά εγώ τα έχω συμπληρώσει όλα και αναγράφονται κ στο boarding pass. Δε μου φαίνεται και τόσο easy τελικά... Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως!
Μπες να δεις τι επιπλέον πληροφορίες ζητάει και καταχώρησε ξανά ότι λείπει.. Στα boarding passes απόσο θυμαμαι δεν φαίνεται ο αριθμός ταυτότητας και η ημερομηνία λήξης, μόνο τα ονόματα των επιβατών.. Όμως για να σε δεχτούν στη πτηση πρεπει να τα εχεις καταχωρήσει όλα από πριν και να τα εχουν στο συστημα τους.. Αλλιώς θα εχεις πρόβλημα. Ισως ήταν αυτή η υπενθύμιση που σου εστειλαν..
 

travellgirl

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Μπες να δεις τι επιπλέον πληροφορίες ζητάει και καταχώρησε ξανά ότι λείπει.. Στα boarding passes απόσο θυμαμαι δεν φαίνεται ο αριθμός ταυτότητας και η ημερομηνία λήξης, μόνο τα ονόματα των επιβατών.. Όμως για να σε δεχτούν στη πτηση πρεπει να τα εχεις καταχωρήσει όλα από πριν και να τα εχουν στο συστημα τους.. Αλλιώς θα εχεις πρόβλημα. Ισως ήταν αυτή η υπενθύμιση που σου εστειλαν..
Μα δεν υπάρχει κάτι κενό, τα έχω συμπληρώσει όλα. Στο boarding pass αναφέρει κ τον αριθμό της ταυτότητας όπου φαίνεται να υπήρχε κ το λάθος. Τους πήρα τηλέφωνο και απ'ότι κατάλαβα δεν έπρεπε να βάλω κενό ανάμεσα στα γράμματα κ στους αριθμούς. Το διόρθωσα και ξανακατέβασα τις κάρτες επιβίβασης. Συνεχίζει κ μου εμφανίζει όμως "
Σημαντικό! Πρέπει να προσθέσετε πληροφορίες ταυτότητας στην κράτησή σας" αλλά από κάτω συνεχίζει: "Ευχαριστούμε για την παροχή αναλυτικών πληροφοριών επιβάτη. Να θυμάστε ότι εάν αυτά τα στοιχεία δεν είναι ακριβή ή δεν αντιστοιχούν στο έγγραφο που θα παρουσιάσετε για το ταξίδι, δεν θα σας επιτραπεί να ταξιδέψετε με την πτήση σας."

Δεν υπάρχει κάτι που να μην έχω συμπληρώσει. Είναι φυσιολογικό να συνεχίζει να το εμφανίζει??
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Μα δεν υπάρχει κάτι κενό, τα έχω συμπληρώσει όλα. Στο boarding pass αναφέρει κ τον αριθμό της ταυτότητας όπου φαίνεται να υπήρχε κ το λάθος. Τους πήρα τηλέφωνο και απ'ότι κατάλαβα δεν έπρεπε να βάλω κενό ανάμεσα στα γράμματα κ στους αριθμούς. Το διόρθωσα και ξανακατέβασα τις κάρτες επιβίβασης. Συνεχίζει κ μου εμφανίζει όμως "
Σημαντικό! Πρέπει να προσθέσετε πληροφορίες ταυτότητας στην κράτησή σας" αλλά από κάτω συνεχίζει: "Ευχαριστούμε για την παροχή αναλυτικών πληροφοριών επιβάτη. Να θυμάστε ότι εάν αυτά τα στοιχεία δεν είναι ακριβή ή δεν αντιστοιχούν στο έγγραφο που θα παρουσιάσετε για το ταξίδι, δεν θα σας επιτραπεί να ταξιδέψετε με την πτήση σας."

Δεν υπάρχει κάτι που να μην έχω συμπληρώσει. Είναι φυσιολογικό να συνεχίζει να το εμφανίζει??
Έβαλες και ημερομηνία λήξης; Περίεργο που εξακολουθεί να το βγάζει.. Τελικά το email γιαυτό στο έστειλαν;
 

travellgirl

Member
Μηνύματα
17
Likes
3
Ναι, μου το έστειλαν για το κενό που είχα αφήσει ανάμεσα στα γράμματα κ στους αριθμούς της ταυτότητας. Έχω συμπληρώσεις τα υπόλοιπα στοιχεία που ζητάει (ημερομηνία λήξης, εθνικότητα, κτλ.) στα ελληνικά, δε μου δίνει κ άλλη επιλογή όμως. Να σου πω την αλήθεια έχω αγχωθεί κάπως...
 

goran

New Member
Μηνύματα
4
Likes
1
απ' ότι λέει ο συγκάτοικος, τόσο χιόνι δεν έχει ξανά δει στο Λονδίνο (ο τυπάκος όμως είναι της υπερβολής). μια διακοπή το Σάββατο (που το διατήρησε όμως με τις χαμηλές θερμοκρασίες) και ξανά προς τη δόξα τραβά σήμερα. μιλάμε για περίπου 6-7 πόντους άρα και πάλι, δεν είναι να τρελαίνεσαι. Το καλό είναι που μας κρατάνε όλους τους δρόμους καθαρούς κι αλατισμένους. σε όλες τις ράμπες αναπήρων, ανα τακτά χρονικά διαστήματα, ρίχνουν αλάτια. οι λίμνες στα βασιλικά πάρκα έχουν παγώσει σε μέρη ενώ οι θερμοκρασίες γενικώς είναι απόλυτα ανεκτές. Κάτι βλέπω για λιακάδες αύριο. Αν ναι, θα ποστάρουμε φανταστικές φωτογραφίες!!

Ως τα περι πτήσεων, την Παρασκευή ακυρώθηκαν κάπου 300 πτήσεις
άρτι αφιχθείς από 5ήμερο στα Λονδιναλάια, θα προσπαθήσω να γράψω μια τράβελστόρι τις επόμενες μέρες και να συνεισφέρω με κάποιες φώτοζ από το snow white Glorius
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.259
Μηνύματα
885.349
Μέλη
38.934
Νεότερο μέλος
msayath

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom