Γενικά Οδηγός: Υγρά στη χειραποσκευή

georgeofi

Member
Μηνύματα
18
Likes
1
....οι οποίες πρέπει να χωράνε άνετα σε ειδικό επανασφραγιζόμενο διαφανές σακουλάκι χωρητικότητας ενός λίτρου. Κάθε επιβάτης δικαιούται μόνο ένα τέτοιο σακουλάκι.....

είναι κάποιο συγκεκριμένο σακουλάκι? διότι σε σούπερ μάρκετ δεν μπορώ να το βρω.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Θα σου το δωσουν στο αεροδρομιο, μολις ξεκινησεις να περασεις τον ελεγχο.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.035
Δηλαδή,αν βάλει κάποιος τα υγρά σε ένα σακκουλάκι απο αυτά που βάζει τα τοστ και το κλείσει με κάποιο κορδελάκι...τι λέτε;θα έχει πρόβλημα;
Πάντως,όσες φορές πέταξα,ούτε καν τα έβγαλα απο την χειραποσκευή και δεν μου ειπαν τίποτα...
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Κι εγω τα εχω παντα σε ενα μικρο νεσεσερακι που το βγαζω απο την τσαντα μου και το τοποθετω στο καλαθακι. Κανεις ποτε δε μου ειπε τιποτα.
 

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO
γνωρίζετε φίλτατα μέλη που μπορουμε να αγοράσουμε εν Ελλάδι, ετοιμα δηλ σε ετοιμες συσκευασίες κατω των 100ml υγρά, βλ οδοντοκρεμες, σαμπουάνια και λοιπα για τα ταξίδια μας με χειραποσκευή ;
στα μεγάλα σουπερμάρκετ πχ εχουν η μονο σε κατάστημα καλλυντικών;

προσφατα διαπιστωσα οτι στο Βερολίνο υπηρχε ξεχωριστό σημειο σε καταστημα καλλυντικών με αρκετά μεγάλη ποικιλία τέτοιων προιοντων και με τιμές που κυμαίνονταν από 1 Ε εως 2Ε.

Υ.Γ.: κανενας που να γνωρίζει πως μεταφράζουμε στα ελληνικά το γερμανικό Drogeriemarkt?
 

PenelopeApos

Member
Μηνύματα
73
Likes
62
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία, Περσία
γνωρίζετε φίλτατα μέλη που μπορουμε να αγοράσουμε εν Ελλάδι, ετοιμα δηλ σε ετοιμες συσκευασίες κατω των 100ml υγρά, βλ οδοντοκρεμες, σαμπουάνια και λοιπα για τα ταξίδια μας με χειραποσκευή ;
στα μεγάλα σουπερμάρκετ πχ εχουν η μονο σε κατάστημα καλλυντικών;

προσφατα διαπιστωσα οτι στο Βερολίνο υπηρχε ξεχωριστό σημειο σε καταστημα καλλυντικών με αρκετά μεγάλη ποικιλία τέτοιων προιοντων και με τιμές που κυμαίνονταν από 1 Ε εως 2Ε.

Υ.Γ.: κανενας που να γνωρίζει πως μεταφράζουμε στα ελληνικά το γερμανικό Drogeriemarkt?
Hondos center προχθες είδα σαμπουάν , αφρόλουτρο,οδοντόκρεμες , αφρό ξυρίσματος , οδοντόβουρτσες ταξιδίου.
Επίσης , πρόσφατη προσθήκη στα λιντλ travel μπουκαλάκια αλλα λίγη ποικιλία .

Φαρμακείο ....
 
Last edited by a moderator:

thanosth

Member
Μηνύματα
3.370
Likes
6.861
Επόμενο Ταξίδι
Θάσος με ιστιοπλοϊκό!
Ταξίδι-Όνειρο
Happy Slam, AO

alice~

Member
Μηνύματα
714
Likes
1.167
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Πώς εξηγείται ότι περασε συσκευασια χυμου 200ml απο τον ελεγχο,χωρις να ειναι αγορασμενη απο το αεροδρομιο,και χωρις να ειναι καν σε σακουλακι υγρων? :p Στην Ιταλια αυτο. Νομιζα οτι δεν επιτρεποταν κανενα υγρο πανω απο 100 ml αν δεν ειναι σε σακουλακι. Δεν το πηραν χαμπαρι?
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.723
Likes
14.826
Επόμενο Ταξίδι
Κοιλάδα μέσου Ρήνου.
Ταξίδι-Όνειρο
Νησιά Φίτζι
εμένα προχθές επιστρέφοντας από το Μπέργκαμο μου τα βγάλαν όλα έξω και τα είδαν όλα ένα-ένα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.533
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom