Γενικά Οδηγός: Υγρά στη χειραποσκευή

alma

Member
Μηνύματα
3.717
Likes
15.010
Η Αpivita πάντως έχει πολλές μικρές τέτοιες συσκευασίες από κρέμες σώματος ως σαμπουάν,αφρόλουτρα κτλ...Τα βρίσκεις σε Hondos Center,φαρμακεία,καταστήματα καλλυντικών...
 

Joanna99

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Γεία σας, επειδή την άλλη εβδομάδα ταξιδεύω στην Ρώμη με την Ryanair με χειραποσκευη ήθελα να ρωτήσω αν τα κραγιόν που ειναι γραμμαρια τα βαζουμε στη σακουλα με τα ml ; και αν τα κιλά που έχει η βαλίτσα απο μόνη της μετράνε στο σύνολο για τα 10 κιλά.
 

Joanna99

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
είναι και ml (διαφορετικά από τα γραμμάρια) :rolleyes: Θεωρητική;
Ναι θεωρητικη. Στο σχολείο μου είπαν ότι κάποια από τα κραγιόν που είναι gr θα τα βάλω στο σακουλάκι το διάφανο με τα ml και ότι δεν μπορώ να πάρω δεύτερο γιατί θα μου το πάρουν. Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορώ να πάρω και δεύτερο εφόσον δεν ξεπερναω τα ml;
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Ναι θεωρητικη. Στο σχολείο μου είπαν ότι κάποια από τα κραγιόν που είναι gr θα τα βάλω στο σακουλάκι το διάφανο με τα ml και ότι δεν μπορώ να πάρω δεύτερο γιατί θα μου το πάρουν. Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν μπορώ να πάρω και δεύτερο εφόσον δεν ξεπερναω τα ml;
εκεί θα τα βάλεις και μπορείς να πάρεις μέχρι 10 τεμάχια στο σακουλάκι, πχ 10 κραγιόν. Να σου πω την αλήθεια αν κάτι τόσο μικρό όσο το κραγιόν το ρίξεις χύμα μέσα στην χειραποσκευή δεν νομίζω να σου πουν τίποτα..
 

Joanna99

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
εκεί θα τα βάλεις και μπορείς να πάρεις μέχρι 10 τεμάχια στο σακουλάκι, πχ 10 κραγιόν. Να σου πω την αλήθεια αν κάτι τόσο μικρό όσο το κραγιόν το ρίξεις χύμα μέσα στην χειραποσκευή δεν νομίζω να σου πουν τίποτα..
Οκ ευχαριστωωω!! Μπορώ να πάρω μαζί μου και μια μικρή τσάντα? Στο site της εταιρείας λέει 35×20×20 αλλά είναι μικρή δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα αν είναι λίγο πιο μεγάλη από αυτές τις διαστάσεις έτσι ?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.552
Likes
12.363
Επόμενο Ταξίδι
?
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ν. Αμερική
Οκ ευχαριστωωω!! Μπορώ να πάρω μαζί μου και μια μικρή τσάντα? Στο site της εταιρείας λέει 35×20×20 αλλά είναι μικρή δεν νομίζω να έχουν πρόβλημα αν είναι λίγο πιο μεγάλη από αυτές τις διαστάσεις έτσι ?
Μπορεί να έχεις. Δες αυτό http://www.travelstories.gr/community/threads/Χειραποσκευή-ryanair.37873/page-18#post-614175
και ας μη συνεχίσουμε εδώ τη συζήτηση για τις χειραποσκευές γιατί είμαστε εκτός θέματος.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Τα τελευταία χρόνια δεν βάζω τα υγρά σε σακκουλάκι γιατι δεν μου έχει τύχει έλεγχος ειδικά για αυτά.
Γυρίζοντας από Λονδίνο πριν τον ιμάντα ελέγχου χειραποσκευών μοιράζαν τέτοια σακκουλάκια.Πολλοί τα χρησιμοποιούσαν,αλλά εγω πάλι δεν το χρησιμοποίηασα,γιατί όλα βρισκόντουσαν μοιρασμένα στην χειραποσκευή.....και εξ αυτού του λόγου,η τσαντούλα μου,αφού πέραςε το κουβούκλιο του ελέγχου,οδηγήθηκε σε έναν άλλο παράλληλο ιμάντα για περαιτερω έλεγχο.
Αφου ανοιξε ο ελεγκτής την βαλίτσα,έβαλε τα χέρια του σε καιρια σημεία χωρίς να χαλάσει την αταξία μου!....Απολογούμενος ο καημένος τα έβγαζε ενα,ένα.
Αχα...ένας ένοχος!αφρος για τα μαλλιά 200 ml.
Μου λέει...όλα τα άλλα εντάξει,αλλά ο αφρός δεν περνάει!:(
Φταίω,βέβαια γιατί,ενώ είχαμε παραδώσει βαλίτσα,είχα ξεχάσει να τον βάλω μέσα.Και φυσικά ο αφρός είχε έρθει από Αθήνα και δεν τον είχαν πάρει χαμπάρι στον εκεί έλεγχο.....
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Επίσης,όταν παραδίδαμε την αποσκευή,ρωτούσαν αν είχαν αγοράσει οι επιβάτες κάποιο κουτι απο γνωστο πολυκατάστημα και είχαν ένα δείγμα.
Ρωτώντας έμαθα ότι ήταν βεγγαλικά που μπορούσαν να εκραγούν κατά την διάρκεια της πτήσης.Προιον που είχε μοσχοπουληθεί κατά την διάρκεια των γιορτών στο Λονδίνο....(για το samsung δεν πρόσεξα τι έλεγε το χαρτί)
image.jpg
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.336
Likes
14.193
Επίσης,όταν παραδίδαμε την αποσκευή,ρωτούσαν αν είχαν αγοράσει οι επιβάτες κάποιο κουτι απο γνωστο πολυκατάστημα και είχαν ένα δείγμα.
Ρωτώντας έμαθα ότι ήταν βεγγαλικά που μπορούσαν να εκραγούν κατά την διάρκεια της πτήσης.Προιον που είχε μοσχοπουληθεί κατά την διάρκεια των γιορτών στο Λονδίνο....(για το samsung δεν πρόσεξα τι έλεγε το χαρτί)
View attachment 163827
Φαντάζομαι ότι λες για τα Christmas Crackers.Ναι είναι πολύ δημοφιλή στην Αγγλία. 'Εχουν και δωράκια μέσα.Λογικό να μην τα αφήνουν λόγω των εκρηκτικών.
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.542
Likes
8.031
Φαντάζομαι ότι λες για τα Christmas Crackers.Ναι είναι πολύ δημοφιλή στην Αγγλία. 'Εχουν και δωράκια μέσα.Λογικό να μην τα αφήνουν λόγω των εκρηκτικών.
Ναι έτσι τα λένε!εγώ ακούγοντας crackers νόμιζα φαγώσιμο!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.112
Μηνύματα
880.639
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom