Γενικά Οδηγός: Υγρά στη χειραποσκευή

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Μόνον το σπιτικό και από επιλεγμένα ζαχαροπλαστεία :haha:
Μιας και δεν έχω δυστυχώς κάποια συγγένεια με τον ιδιοκτήτη του Choureal, ελπίζω να συγκαταλέγεται στα "επιλεγμένα". :bleh:

Ίσως αν πάρω ένα και για την/τον υπάλληλο, κάτι να γίνει...:cool:
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.056
Likes
1.603
Εντάξει την ξέρω την απάντηση, αλλά μήήήήπως και...
Προφιτερόλ από τον έλεγχο δεν μπορούμε να περάσουμε, ε; :haha:
Δεν ξέρω αν στα Τρίκαλα το προφιτερόλ έχει μορφή σούπας, αλλά αν όχι το περνάς κανονικά.
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Δεν ξέρω αν στα Τρίκαλα το προφιτερόλ έχει μορφή σούπας, αλλά αν όχι το περνάς κανονικά.
Η κρεμούλα δεν πιάνεται για υγρό; Μη μου δίνεις ελπίδες, γιατί αν δεν τα περάσουν, θα αναγκαστώ να φάω 2 προφιτερόλ επι τόπου, στις 6 το πρωί :bleh:
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.056
Likes
1.603
Η κρεμούλα δεν πιάνεται για υγρό; Μη μου δίνεις ελπίδες, γιατί αν δεν τα περάσουν, θα αναγκαστώ να φάω 2 προφιτερόλ επι τόπου, στις 6 το πρωί :bleh:
Χεχεχεχεχε.. δεν θα έχεις πρόβλημα! Αλλά αν δεν αντέχεις και τα δύο, πάρε μόνο ένα!
 

fotast

Member
Μηνύματα
9.373
Likes
14.280
Μιας και δεν έχω δυστυχώς κάποια συγγένεια με τον ιδιοκτήτη του Choureal, ελπίζω να συγκαταλέγεται στα "επιλεγμένα". :bleh:

Ίσως αν πάρω ένα και για την/τον υπάλληλο, κάτι να γίνει...:cool:
Το γνωστό της Αθήνας/Θεσσαλονίκης;Αν ναι είναι εγκεκριμένο με πιστοποίηση fotast.Μπορείς να τους το πεις στον έλεγχο :haha:
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Το γνωστό της Αθήνας/Θεσσαλονίκης;Αν ναι είναι εγκεκριμένο με πιστοποίηση fotast.Μπορείς να τους το πεις στον έλεγχο :haha:
Ειναι διεθνης η πιστοποιηση; Γιατι πρεπει να το περασω δις.

Ναι, αυτο. Ενα θα σου πω: ποσες φορες στη Βαλενθια εχω ονειρευτει να ειχα ενα, δε φανταζεσαι. Και θα σου πω κι ενα αλλο. Εχω κερδισει πριν δυομιση χρονια σε διαγωνισμο 100 ευρω για αγορες απο το συγκεκριμενο ζαχαροπλαστειο. :xalara:
 

vikara

Member
Μηνύματα
475
Likes
4.029
Ταξίδι-Όνειρο
Νησί του Πάσχα
Σε λίγες μέρες που πετάω για Μιλάνο,θέλω να πάρω για δωρο ένα μπουκάλι τσίπουρο ή ούζο από τα duty free. Θα έχω χώρο στη χειραποσκευη (δεν θα είναι ξεχωριστή σακούλα δηλαδή).Υπάρχει πρόβλημα με τα ml εφόσον είναι αγοράσαμενο από τα duty free,μετά τον έλεγχο δηλαδή των χειραποσκευων?
 

Billouk

Member
Μηνύματα
496
Likes
1.628
Σε λίγες μέρες που πετάω για Μιλάνο,θέλω να πάρω για δωρο ένα μπουκάλι τσίπουρο ή ούζο από τα duty free. Θα έχω χώρο στη χειραποσκευη (δεν θα είναι ξεχωριστή σακούλα δηλαδή).Υπάρχει πρόβλημα με τα ml εφόσον είναι αγοράσαμενο από τα duty free,μετά τον έλεγχο δηλαδή των χειραποσκευων?
Όχι, δεν θα έχεις πρόβλημα, δεν γίνεται κάποιος έλεγχος επιπλέον αργότερα. Επιπλέον, είσαι απόλυτα τυπική εφόσον δεν θα είναι εκτός χειραποσκεύης και προσωπικού αντικειμένου.
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Σε λίγες μέρες που πετάω για Μιλάνο,θέλω να πάρω για δωρο ένα μπουκάλι τσίπουρο ή ούζο από τα duty free. Θα έχω χώρο στη χειραποσκευη (δεν θα είναι ξεχωριστή σακούλα δηλαδή).Υπάρχει πρόβλημα με τα ml εφόσον είναι αγοράσαμενο από τα duty free,μετά τον έλεγχο δηλαδή των χειραποσκευων?
Άμα υπήρχε τέτοιο πρόβλημα τότε δε θα μπορούσε ν' αγοράσει κανείς!! Το θέμα είναι να χωράει στη χειραποσκευή (εφόσον υπάρχει τέτοιος περιορισμός από την αεροπορική σου), τα ml δεν είναι θέμα.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.279
Likes
1.348
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
Καλησπερα, μου έκαναν δώρο γλυκό του κουταλιού σε βάζο κ θέλω να το πάρω.... Έχω όμως μόνο χειραποσκεθη.... Αύριο πετάμε από ποσναν με ραυαν... Έχω κάνει τσεκ ιν... Αν πάω κ τους πω να την πάνε αποσκευές θα το κάνουν δωρεάν ή το πετάω; δεν προλαβαίνουμε κ να το φάμε.... 🥴
 

Samion

Member
Μηνύματα
10.363
Likes
9.288
Επόμενο Ταξίδι
Παλέρμο
Καλησπερα, μου έκαναν δώρο γλυκό του κουταλιού σε βάζο κ θέλω να το πάρω.... Έχω όμως μόνο χειραποσκεθη.... Αύριο πετάμε από ποσναν με ραυαν... Έχω κάνει τσεκ ιν... Αν πάω κ τους πω να την πάνε αποσκευές θα το κάνουν δωρεάν ή το πετάω; δεν προλαβαίνουμε κ να το φάμε.... 🥴
δωρεαν και Ραιαν= εννοιες ασυμβατες.
η δες στο σαιτ ποσο κανει να τσεκαρεις 10κιλη αποσκευη για την πτηση σου
η χωρισε το γλυκο σε συσκευασιες των 100 ml, μικροτερα βαζακια δηλ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.256
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom