ΗΠΑ Οδηγός για ESTA

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Μόνο σε εμένα την καθυστερούνε; :mad: :haha:
 

Nikos1986

Member
Μηνύματα
905
Likes
4.004
Επόμενο Ταξίδι
Γενεύη - Ανεσί
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία - Καλιφόρνια
Για 2 τις φορές που έχω κάνει μέχρι τώρα για παλαιότερα ταξίδια στις ΗΠΑ. Έπαιρναν 1-2 μέρες να την εγκρίνουν. Τώρα τι έβγαζε στο status δεν θυμάμαι, κάτι του στυλ approval pending φαντάζομαι.

Μάλλον σε καθυστερούν αν δίνεις πληροφορίες αλλού :haha::haha::haha:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Για 2 τις φορές που έχω κάνει μέχρι τώρα για παλαιότερα ταξίδια στις ΗΠΑ. Έπαιρναν 1-2 μέρες να την εγκρίνουν. Τώρα τι έβγαζε στο status δεν θυμάμαι, κάτι του στυλ approval pending φαντάζομαι.

Μάλλον σε καθυστερούν αν δίνεις πληροφορίες αλλού :haha::haha::haha:
Μιλάς για παλαιότερα ταξίδια γιαυτό, πλέον έρχονται πιο γρήγορα οι απαντήσεις. Επιπλέον, σου στέλνουν και e-mail ότι έχει αλλάξει το status της esta οπότε ενημερώνεσαι άμεσα, δε χρειάζεται να μπαίνεις στο site κάθε τρεις και λίγο για να βλέπεις το status.
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Έφτιαξα την ΕΣΤΑ ενός φίλου μου και για κάποιο λόγο δεν έχει περάσει η πληρωμή και ούτε μου δίνει επιλογή να ξανακάνω την πληρωμή, όταν ξαναμπαίνω με τα στοιχεία, μου βγάζει το ίδιο μήνυμα.. Το helpdesk δε λέει κάτι διαφορετικό για το payment, ούτε κάποιο λινκ. Κάποια ιδέα;

1676025940429.png
 

echo2011

Member
Μηνύματα
2.398
Likes
3.572
Έφτιαξα την ΕΣΤΑ ενός φίλου μου και για κάποιο λόγο δεν έχει περάσει η πληρωμή και ούτε μου δίνει επιλογή να ξανακάνω την πληρωμή, όταν ξαναμπαίνω με τα στοιχεία, μου βγάζει το ίδιο μήνυμα.. Το helpdesk δε λέει κάτι διαφορετικό για το payment, ούτε κάποιο λινκ. Κάποια ιδέα;

View attachment 421449
Εγώ απλά θα περίμενα μερικές ώρες ή ακόμα και 1-2 εργάσιμες.. Δε φαίνεται από το μήνυμα να ακυρώθηκε η συναλλαγή οπότε γι'αυτό δεν αφήνει να ξαναπληρώσεις.. Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα λογικά θα αλλάξει η κατάσταση και θα ζητάει πληρωμή εκ νέου. Μπορείς να επικοινωνήσεις με την τράπεζα σου να δεις αν έχει δεσμευτεί το ποσό;
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Εγώ απλά θα περίμενα μερικές ώρες ή ακόμα και 1-2 εργάσιμες.. Δε φαίνεται από το μήνυμα να ακυρώθηκε η συναλλαγή οπότε γι'αυτό δεν αφήνει να ξαναπληρώσεις.. Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα λογικά θα αλλάξει η κατάσταση και θα ζητάει πληρωμή εκ νέου. Μπορείς να επικοινωνήσεις με την τράπεζα σου να δεις αν έχει δεσμευτεί το ποσό;
Η πληρωμή έχει γίνει με revolut και δεν έχει αφαιρεθεί το ποσό ακόμα.
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Περίμενε μέχρι αύριο. Αν θυμάμαι καλά το ίδιο συνέβει και σε γνωστό μου και τακτοποιήθηκε την επόμενη ημέρα.
 

Roadrunner

Member
Μηνύματα
60
Likes
15
Καλησπέρα σε όλους . Θέλω να προχωρήσω σε έκδοση ΕΣΤΑ. Η αστυνομική μου ταυτότητα έχει εκδοθεί το 2007. Θεωρητικά είναι ληγμένη .Αν κάνω αίτηση για ΕΣΤΑ και βάλω τον αριθμό ταυτότητας(τον ισχύοντα) και στη συνέχεια αλλάξω αστυνομική ταυτότητα θα μπορέσω να τροποποιήσω την ΕΣΤΑ; Ποια η διαδικασία;
 

evi01

Member
Μηνύματα
1.090
Likes
1.660
Ταξίδι-Όνειρο
Η γη ολάκερη!
Δεν ασχολούνται με την Ελληνική Αστυνομική ταυτότητα.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom