Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ονειρεμένο Ταξίδι
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Γεια σας, έχω κλείσει θέσεις για 14/02 και τις έχω πληρώσει, οικογένεια με τρία παιδιά. Το check in ανοιγει νωρίτερα από τις 48 ώρες;
Μπορείς να κάνεις check in και για την επιστροφή νωρίτερα άμαέχεις κλείσει θέσεις;
https://www.ryanair.com/gr/el/usefu...port-bag-drop-desks/Online-check-in-deadlines
 

traveler88

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Καλησπερα σε ολους,
ταξιδευω με ryanair μεθαυριο και μολις ανακάλυψα οτι στα στοιχεια του τσεκ ιν μου εχει μπει ημερομηνια ληξης της ταυτοτητας και μαλιστα το 2000, ενω η ταυτοτητα μου δεν εχει ημερομηνια ληξης(μαλλον το πατησα καταλαθος). Μηπως γνωριζει κανεις τι μπορω να κανω; Ευχαριστω εκ των προτερων!:)
 

AntRo

Member
Μηνύματα
1.298
Likes
2.040
Ονειρεμένο Ταξίδι
All over the world
Καλησπερα σε ολους,
ταξιδευω με ryanair μεθαυριο και μολις ανακάλυψα οτι στα στοιχεια του τσεκ ιν μου εχει μπει ημερομηνια ληξης της ταυτοτητας και μαλιστα το 2000, ενω η ταυτοτητα μου δεν εχει ημερομηνια ληξης(μαλλον το πατησα καταλαθος). Μηπως γνωριζει κανεις τι μπορω να κανω; Ευχαριστω εκ των προτερων!:)
Ολες οι ταυτοτητες ληγουν στα 15 χρονια απο την εκδοση τους απλα δεν το αναφερουν επανω(κακως). Θα πρεπει να μιλησεις με το chat της εταιρειας.
 

traveler88

Member
Μηνύματα
5
Likes
0
Ολες οι ταυτοτητες ληγουν στα 15 χρονια απο την εκδοση τους απλα δεν το αναφερουν επανω(κακως). Θα πρεπει να μιλησεις με το chat της εταιρειας.
Προσπαθησα να μιλησω με το τσατ της εταιριας αλλα δεν βγαζω ακρη γιατι απανταει ρομποτακι
 

zade

Member
Μηνύματα
157
Likes
689
Επόμενο Ταξίδι
Κάπου...
Μια απορία που δεν είδα να έχει απαντηθεί, τουλάχιστον όχι πρόσφατα.

Στην επιλογή για ταξιωτικά έγγραφα για κάποιο λόγο πήρε λάθος ημερομηνία στον συνταξιδιώτη μου. Μάλλον επειδή τράβηξε στοιχεία από το google και όχι χειροκίνητα.

Όχι κάτι τρομέρό αλλά αντί ημερομηνία γέννησης 15/10/1970 πήρε 10/10/1970. Υπάρχει περίπτωση να υπάρξει πρόβηλμα μ αυτό;
 

makisg

Member
Μηνύματα
4.714
Likes
14.782
Επόμενο Ταξίδι
Βενετία,Λουμπλιάνα,Μπλέντ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νησιά Φίτζι
Μια απορία που δεν είδα να έχει απαντηθεί, τουλάχιστον όχι πρόσφατα.

Στην επιλογή για ταξιωτικά έγγραφα για κάποιο λόγο πήρε λάθος ημερομηνία στον συνταξιδιώτη μου. Μάλλον επειδή τράβηξε στοιχεία από το google και όχι χειροκίνητα.

Όχι κάτι τρομέρό αλλά αντί ημερομηνία γέννησης 15/10/1970 πήρε 10/10/1970. Υπάρχει περίπτωση να υπάρξει πρόβηλμα μ αυτό;
Όχι, ο μόνος έλεγχος που γίνεται κατά το τσεκ ιν είναι αυτός της ταυτοπροσωπείας. Δηλαδή η ταυτότητα ή το διαβατήριο να έχει το ίδιο ονοματεπώνυμο με την κάρτα επιβίβασης.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.468
Likes
28.828
Ονειρεμένο Ταξίδι
Iles Kerguelen
Μια απορία που δεν είδα να έχει απαντηθεί, τουλάχιστον όχι πρόσφατα.

Στην επιλογή για ταξιωτικά έγγραφα για κάποιο λόγο πήρε λάθος ημερομηνία στον συνταξιδιώτη μου. Μάλλον επειδή τράβηξε στοιχεία από το google και όχι χειροκίνητα.

Όχι κάτι τρομέρό αλλά αντί ημερομηνία γέννησης 15/10/1970 πήρε 10/10/1970. Υπάρχει περίπτωση να υπάρξει πρόβηλμα μ αυτό;
Μόνο αν πετάς προς/από UK.
 

EIRHNH2

Member
Μηνύματα
1.276
Likes
1.343
Επόμενο Ταξίδι
???
Ονειρεμένο Ταξίδι
ο κόσμος ΟΛΟΣ!!!!
μολις εκανα check in και ειδα οτι μας εβαλαν και "κεντρο " και αρκετα μακρια... Συμβουλη μου.... Πληρωστε θεσεις αν θελετε να επιλεξετε...
edit: Τελικα εκανα αλλαγη! ολα οκ!
 
Last edited:

Panosjgr

Member
Μηνύματα
61
Likes
15
Καλημέρα σας.

Οι γονείς μου θα πετάξουν με Ryanair για την Ρόδο από Θεσσαλονίκη. Μία απορία έχω σχετικά με τα ταξιδιωτικά έγγραφα τα οποία πρέπει να έχουν μαζί τους. Πέρα από την κάρτα επιβίβασης, την ταυτότητα και το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό εμβολιασμού χρειάζεται να έχουν και κάποιο άλλο έγγραφο όπως το PLF;

Σας Ευχαριστώ.
 

mourohavlos

Member
Μηνύματα
2.424
Likes
4.409
Καλημέρα σας.

Οι γονείς μου θα πετάξουν με Ryanair για την Ρόδο από Θεσσαλονίκη. Μία απορία έχω σχετικά με τα ταξιδιωτικά έγγραφα τα οποία πρέπει να έχουν μαζί τους. Πέρα από την κάρτα επιβίβασης, την ταυτότητα και το ευρωπαϊκό πιστοποιητικό εμβολιασμού χρειάζεται να έχουν και κάποιο άλλο έγγραφο όπως το PLF;

Σας Ευχαριστώ.
Δε χρειάζεται κάτι παραπάνω, το plf είναι για πτήσεις εξωτερικού
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.114
Μηνύματα
880.825
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom