Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

Konstantina16

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Είσαι οκ όμοιο είχα κι εγώ
Επίσης το check in ( κάρτα επιβίβασης ) πρέπει να το έχω εκτυπωμένο η αν το έχω στο κινητό θα είμαι εντάξει. Κι όσο για τις θέσεις, ταξιδεύουμε δυο άτομα από τη στιγμή που δεν έχουμε επιλέξει κάποια θέση είναι σίγουρο ότι θα μας βάλουν σε διαφορετικές;
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.306
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Επίσης το check in ( κάρτα επιβίβασης ) πρέπει να το έχω εκτυπωμένο η αν το έχω στο κινητό θα είμαι εντάξει. Κι όσο για τις θέσεις, ταξιδεύουμε δυο άτομα από τη στιγμή που δεν έχουμε επιλέξει κάποια θέση είναι σίγουρο ότι θα μας βάλουν σε διαφορετικές;
Oi περισσότεροι το έχουν στο κινητό, κανένα πρόβλημα. Αγόρασε 2 θέσεις των 4 ή 6 ευρώ. Πάντα τις αγοράζω γιατί μου δίνει και το δικαίωμα να κάνω check in αμέσως καθώς και της επιστροφής. Έτσι τα έχω έτοιμα κι εκτυπωμένα
 

Konstantina16

Member
Μηνύματα
7
Likes
1
Oi περισσότεροι το έχουν στο κινητό, κανένα πρόβλημα. Αγόρασε 2 θέσεις των 4 ή 6 ευρώ. Πάντα τις αγοράζω γιατί μου δίνει και το δικαίωμα να κάνω check in αμέσως καθώς και της επιστροφής. Έτσι τα έχω έτοιμα κι εκτυπωμένα
Δηλαδή σου επιτρέπει να κανείς check in πριν τις 24 ώρες ;
 

soudianos

Member
Μηνύματα
3.698
Likes
6.306
Ταξίδι-Όνειρο
Βερακρούζ
Όποτε καλύτερα να τις αγοράσω γιατί διαφορετικά είναι δεδομένο ότι θα μας βάλουν να κάτσουμε διαφορετικά απ ότι κατάλαβα
καλή ιδέα, ιδίως αν ταξιδεύεις με το αμόρε σου
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
έκανα αγορά εισιτηρίου πριν απο περίπου 1 μήνα. Αγόρασα και προτεραιότητα με 2 χειραποσκευές. Πάω σήμερα να δίαλέξω θέση και είναι όλες με πληρωμή. όποια και να διαλέξω. Ερώτηση: με τη προτεριαότηα έχω και κρατημένη θέση υποτίθεται. Πρέπει να περιμένω να ανοίξει το check in για να δω τη δωρεάν θέση ?
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.324
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Η priority σχετιζεται μόνο με την σειρα επιβιβασης. Αν δεν εχει flex εισιτηριο ή θεση, θα πρεπει να περιμενεις να ανοιξει το check in (24 ωρες πριν) και θα σου δωσει μια τυχαια θεση.
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Η priority σχετιζεται μόνο με την σειρα επιβιβασης. Αν δεν εχει flex εισιτηριο ή θεση, θα πρεπει να περιμενεις να ανοιξει το check in (24 ωρες πριν) και θα σου δωσει μια τυχαια θεση.
Ναι αλλά δεν αναφέρει priority και εξασφαλισμένη θέση ? Γιατί με το που έκλεισα το εισιτήριο και την υπηρεσία priority μου έδινε και την δυνατότητα να διαλέξω και θέση (και αν δεν κανω λάθος) κάποιες είναι και μέσα στη τιμή, δηλαδή χωρίς έξτρα κόστος .....
 

coco_

Member
Μηνύματα
1.324
Likes
1.798
Επόμενο Ταξίδι
on the beach!
Ταξίδι-Όνειρο
Guatemala
Ναι αλλά δεν αναφέρει priority και εξασφαλισμένη θέση ? Γιατί με το που έκλεισα το εισιτήριο και την υπηρεσία priority μου έδινε και την δυνατότητα να διαλέξω και θέση (και αν δεν κανω λάθος) κάποιες είναι και μέσα στη τιμή, δηλαδή χωρίς έξτρα κόστος .....
Νομιζω πως οχι. Πρωτα σε ρωταει αν θελεις να επιλεξεις θεση ή τυχαόα εκχωρηση κ στην συνεχεια σου δινει επιλογη προσθηκης χειροποσκευης & priority
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
376
Έκανα μια δοκιμαστική κράτηση σαν επισκέπτης, για το ίδιο ταξίδι, με το που επέλεξα priority και δυο αποσκευές μου δίνει αμέσως τη δυνατότητα να επιλέξω θέσεις. Μερικές είναι χωρίς χρέωση και άλλες με χρέωση (δείτε φωτό). Αν πάω από το λογαριασμό μου να δω τη πτήση μου (που στην αρχή δεν την έβρισκε με τίποτα) όλες μα όλες οι θέσεις είναι με χρέωση. Μήπως να μιλήσω μαζί τους στο chat ?
6132A6A0-698A-4B15-A6E4-F65B0895CB10.jpeg
 

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.054
Likes
1.601
Η επιλογή θέσης είναι προϊόν προς πώληση. Διαφορετικά, δωρεάν εκχώρηση θέσης στο check in 36 ώρες πριν τη πτήση. Μπερδεύετε διαφορετικά πράγματα, η διαδικασία της κράτησης είναι καλοσχεδιασμένη βήμα-βήμα και βλέπεις ακριβώς τι αγοράζεις κάθε φορά. Λίγη προσοχή θέλει μόνο.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.170
Μηνύματα
882.796
Μέλη
38.883
Νεότερο μέλος
ayahuasca97

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom