Ryanair Οδηγός : E Check In από την Ryanair

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Η επιλογή θέσης είναι προϊόν προς πώληση. Διαφορετικά, δωρεάν εκχώρηση θέσης στο check in 36 ώρες πριν τη πτήση. Μπερδεύετε διαφορετικά πράγματα, η διαδικασία της κράτησης είναι καλοσχεδιασμένη βήμα-βήμα και βλέπεις ακριβώς τι αγοράζεις κάθε φορά. Λίγη προσοχή θέλει μόνο.
Σε τι τιμή όμως θα είναι οι θέσεις όταν ανοίξει το check in ?
 
Last edited:

adiaforos

Member
Μηνύματα
1.049
Likes
1.589
rya1.jpg

Άλλη υπηρεσία είναι η προτεραιότητα & 2 χειραποσκευές, άλλη η επιλογή θέσης. Ακριβώς από πάνω ότι ακριβώς αγοράζεις με την πρώτη.
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
View attachment 391554
Άλλη υπηρεσία είναι η προτεραιότητα & 2 χειραποσκευές, άλλη η επιλογή θέσης. Ακριβώς από πάνω ότι ακριβώς αγοράζεις με την πρώτη.
Thanks. Θα δω τι επιλογές θα μου δώσει στο check in.

(Μάλλον την έκανα τη βλακεία μου.....έπρεπε να επέλεγα θέση με το που το έκλεισα, ελπίζω να βρω καμία νορμαλ τιμή στο check in)
 
Last edited:

bebes

Member
Μηνύματα
154
Likes
74
Επόμενο Ταξίδι
Σεβίλλη, Λισσαβόνα, Πόρτο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Νοrd Kapp οδικως
Thanks. Θα δω τι επιλογές θα μου δώσει στο check in.

(Μάλλον την έκανα τη βλακεία μου.....έπρεπε να επέλεγα θέση με το που το έκλεισα, ελπίζω να βρω καμία νορμαλ τιμή στο check in)
Αυτο που αναφέρεις (δυο αποσκευές, προτεραιότητα και θέση), στο δίνει οταν επιλέξεις τον δεύτερο στη σειρά ναύλο, "Regular" αντί για "value".

Ετσι όπως τα γράφεις, μάλλον επέλεξες τον value και στη συνέχεια πλήρωσες και για εξτρα αποσκευή + προτεραιότητα
 

Grtraveler

Member
Μηνύματα
327
Likes
375
Δεν θυμάμαι τι είχα επιλέξει. Νομίζω ότι είχα αγοράσει value. Δεν αναφέρει κάτι στο email της επιβεβαιώσεις της κράτησης
 

ishigamy

Member
Μηνύματα
31
Likes
1
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παρισι
Καλησπέρα παίδες. Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Εχει αναφερθεί πάλι αυτό που θέλω αλλά επειδή είναι αρκετά παλιότερα τα ποστ λεω ρωτήσω πάλι, μήπως έχει κάποιος από σας, κάποια πρόσφατη εμπειρία.

Έχω κλείσει με Ryanair 30/5 για Ρώμη. Πήγα σήμερα να κάνω το check-in και μου ζήτησε expiration date της ταυτότητας μου, η οποία έχει εκδοθεί το 2002. Τι κάνω? Τσεκάρω την επιλογή που μου έχει ότι η ταυτότητα μου δεν έχει ημερομηνία λήξης, ή τρέχω στο ΑΤ για έκδοση νέας ταυτότητας?
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
852
Likes
1.894
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού, Χιλή, Βολιβία
Καλησπέρα παίδες. Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Εχει αναφερθεί πάλι αυτό που θέλω αλλά επειδή είναι αρκετά παλιότερα τα ποστ λεω ρωτήσω πάλι, μήπως έχει κάποιος από σας, κάποια πρόσφατη εμπειρία.

Έχω κλείσει με Ryanair 30/5 για Ρώμη. Πήγα σήμερα να κάνω το check-in και μου ζήτησε expiration date της ταυτότητας μου, η οποία έχει εκδοθεί το 2002. Τι κάνω? Τσεκάρω την επιλογή που μου έχει ότι η ταυτότητα μου δεν έχει ημερομηνία λήξης, ή τρέχω στο ΑΤ για έκδοση νέας ταυτότητας?
Οι ταυτότητες ισχύουν για 15 χρόνια. Καλό θα είναι να βγάλεις καινούργια. Δεν γνωρίζω αν την δέχονται. Υποθετω αν έχει λατινικά στοιχεία Το θέμα είναι αν προλαβαίνεις.
Πάντως αν θυμάμαι καλά αν δηλώνεις ταυτοτητα δεν βάζεις ημερομηνία.
 

kostasz3

Member
Μηνύματα
12
Likes
13
Καλησπερα,μολις έκλεισα εισητηρια για Ρώμη στις αρχές Αυγούστου.Γνωρίζει κανεις αν πρέπει να κάνω το τσεκ ιν απο τωρα γιατί μου βγαζει ότι υπάρχει η δυνατοτητα.Μέχρι ποσες μερες πριν την πτήση μπορω να το κάνω;
 

Pierre_1976

Member
Μηνύματα
506
Likes
837
Επόμενο Ταξίδι
Barcelona
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σεληνη
Καλησπερα,μολις έκλεισα εισητηρια για Ρώμη στις αρχές Αυγούστου.Γνωρίζει κανεις αν πρέπει να κάνω το τσεκ ιν απο τωρα γιατί μου βγαζει ότι υπάρχει η δυνατοτητα.Μέχρι ποσες μερες πριν την πτήση μπορω να το κάνω;
24 ώρες πριν για Δωρεάν...
Διαφορετικά νομίζω υπάρχει χρέωση
 

kostasz3

Member
Μηνύματα
12
Likes
13
Αν καταλαβα καλα συμφωνα με το σαητ της ryanair για 2 ατομα που ταξιδεύουν μαζι ισχυει ότι:
Αν κανεις τσεκ ιν νωριτερα απο 24 ωρες η μια απο τις δυο θεσεις χρεωνεται
Δωρεαν ειναι μονο αν κανεις τσεκ ιν 2 ωρες πριν την πτήση
Καταλαβαινω κάτι λαθος;
Εμεις καναμε επιλογη θέσεων στα μπλε κουτακια που λεει ότι περιλαμβανονται στο ναυλο μας.



0463B300-1749-4C14-9AC1-A47259CCF2A8.jpeg
 
Last edited:

vasilios

Member
Μηνύματα
55
Likes
105
Καλησπερα!εχω κλεισει απο βιεννη για ρουμανια 09/09/2022.χθες εκανα ckeck -in !την καρτα επιβιβασης την δικια μου την εμφανιζει κανονικα.στην γυναικα μου εμφανιζει το μυνημα: "Δεν προκειται για καρτα επιβιβασης σε κινητη συσκευη.Μεταβειτα στο γκισε για check in για να λαβετε την εκτυπωμενη καρτα επιβιβαση σας".τι γινεται σε αυτη την περιπτωση?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.110
Μηνύματα
880.635
Μέλη
38.838
Νεότερο μέλος
Crimson_gr

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom