Ιταλία Οδικό ταξίδι σε Β/Α Ιταλία

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Ciao a tuttii
Λοιπόν αγαπητή ομάδα του travelstories έφτασε η στιγμή που ζητάω τη βοήθειά σας. Οργανώνω στο μυαλό μου ένα σούπερ ντούπερ οδικό ταξιδάκι στη βορειοανατολική Ιταλίτσα που αγαπώ ιδιαιτέρως!! Με ενδιαφέρει όπωσδήποτε να επισκεφθώ τα παρακάτω μέρη: Verona, Padova, Alto Adige (όλο!! έχω δει φωτογραφίες και είναι υπέροχο:D), Pordenone, Gorizia...Ίσως περάσω και μια βόλτα από Βενετία αν και έχω ξαναπάει αλλά θέλω να "ξορκίσω" το κακό και να θυμάμαι ότι βρισκόμουν στη Βενετίτσα μου με καλή παρέα!! :haha:Σκέφτομαι να κάνω αυτό το ταξιδάκι Απρίλιο ή Μάιο και να έχει μια διάρκεια 6 περίπου ημερών...Απλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό..Έχει κάνει κάποιο μέλος κάτι παρόμοιο?? Θα μπορέσω να καλύψω τις αποστάσεις και να προφτάσω να δω τα μέρη που θέλω?? Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο μέρος που αξίζει να επισκεφθώ?? Έχω διαλέξει καλή εποχή για να δω τα συγκεκριμένα μέρη?? Και σε ποιό αεροδρόμιο είναι καλύτερα να αποβιβαστώ μιας και αυτοκινητάκι θα νοικιάσουμε από εκεί?? Σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά ακόμα το έχω λίγο μπερδεμένο στο μυαλό μου, δεν ξέρω από πού να ξεκινήσω και που να καταλήξω αλλά πιστεύω πως και με τη βοήθειά σας θα γίνει ένα καταπληκτικό ταξιδάκι!! :)
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.029
Likes
41.018
Ciao a tuttii
Λοιπόν αγαπητή ομάδα του travelstories έφτασε η στιγμή που ζητάω τη βοήθειά σας. Οργανώνω στο μυαλό μου ένα σούπερ ντούπερ οδικό ταξιδάκι στη βορειοανατολική Ιταλίτσα που αγαπώ ιδιαιτέρως!! Με ενδιαφέρει όπωσδήποτε να επισκεφθώ τα παρακάτω μέρη: Verona, Padova, Alto Adige (όλο!! έχω δει φωτογραφίες και είναι υπέροχο:D), Pordenone, Gorizia...Ίσως περάσω και μια βόλτα από Βενετία αν και έχω ξαναπάει αλλά θέλω να "ξορκίσω" το κακό και να θυμάμαι ότι βρισκόμουν στη Βενετίτσα μου με καλή παρέα!! :haha:Σκέφτομαι να κάνω αυτό το ταξιδάκι Απρίλιο ή Μάιο και να έχει μια διάρκεια 6 περίπου ημερών...Απλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό..Έχει κάνει κάποιο μέλος κάτι παρόμοιο?? Θα μπορέσω να καλύψω τις αποστάσεις και να προφτάσω να δω τα μέρη που θέλω?? Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο μέρος που αξίζει να επισκεφθώ?? Έχω διαλέξει καλή εποχή για να δω τα συγκεκριμένα μέρη?? Και σε ποιό αεροδρόμιο είναι καλύτερα να αποβιβαστώ μιας και αυτοκινητάκι θα νοικιάσουμε από εκεί?? Σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά ακόμα το έχω λίγο μπερδεμένο στο μυαλό μου, δεν ξέρω από πού να ξεκινήσω και που να καταλήξω αλλά πιστεύω πως και με τη βοήθειά σας θα γίνει ένα καταπληκτικό ταξιδάκι!! :)
Καλώς ήρθες! Αλλά Think Bigger :roll:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.487
Likes
28.956
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ciao a tuttii
Λοιπόν αγαπητή ομάδα του travelstories έφτασε η στιγμή που ζητάω τη βοήθειά σας. Οργανώνω στο μυαλό μου ένα σούπερ ντούπερ οδικό ταξιδάκι στη βορειοανατολική Ιταλίτσα που αγαπώ ιδιαιτέρως!! Με ενδιαφέρει όπωσδήποτε να επισκεφθώ τα παρακάτω μέρη: Verona, Padova, Alto Adige (όλο!! έχω δει φωτογραφίες και είναι υπέροχο:D), Pordenone, Gorizia...Ίσως περάσω και μια βόλτα από Βενετία αν και έχω ξαναπάει αλλά θέλω να "ξορκίσω" το κακό και να θυμάμαι ότι βρισκόμουν στη Βενετίτσα μου με καλή παρέα!! :haha:Σκέφτομαι να κάνω αυτό το ταξιδάκι Απρίλιο ή Μάιο και να έχει μια διάρκεια 6 περίπου ημερών...Απλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό..Έχει κάνει κάποιο μέλος κάτι παρόμοιο?? Θα μπορέσω να καλύψω τις αποστάσεις και να προφτάσω να δω τα μέρη που θέλω?? Έχετε να μου προτείνετε κάποιο άλλο μέρος που αξίζει να επισκεφθώ?? Έχω διαλέξει καλή εποχή για να δω τα συγκεκριμένα μέρη?? Και σε ποιό αεροδρόμιο είναι καλύτερα να αποβιβαστώ μιας και αυτοκινητάκι θα νοικιάσουμε από εκεί?? Σορρυ για τις πολλές ερωτήσεις αλλά ακόμα το έχω λίγο μπερδεμένο στο μυαλό μου, δεν ξέρω από πού να ξεκινήσω και που να καταλήξω αλλά πιστεύω πως και με τη βοήθειά σας θα γίνει ένα καταπληκτικό ταξιδάκι!! :)
Καλή εποχή για τα πεδινά, αλλά μια και βάζεις κι ορεινά στο πρόγραμμα, καλύτερα πήγαινε πιο μετά. Ιούνιο ας πούμε. Με εντατικό πρόγραμμα, οι μέρες φτάνουν. Με αυτοκίνητο, εννοείται.
Από μέρη, έχουν γραφτεί τά άπειρα στο Travelstories έτσι κι αλλιώς.
Η διαδρομή από Cortina d' Ampezo (χειμερινό θέρετρο στους Δολομίτες) μέχρι το Bolzano (προτεύουσα του Alto Adige) είναι φοβερή. Επίσης, αν όντως πάτε καλοκαίρι και είναι ανοικτά οι δρόμοι στις Άλπεις, προτείνω από το Alto Adige να ανέβετε και ως το Sankt-Moritz της Ελβετίας, και πίσω στην Ιταλία από το Bernina Pass (γράφω από μνήμης χωρίς χάρτη, συγχωρήστε τυχόν λάθη).
Η Verona είναι must, και η περιοχή των ανατολικών λιμνών (Monte Isola, Sirmione, Salo). Από κει και πέρα, ανάλογα με τα ενδιαφέροντά σου προστίθενται και προορισμοί. Η ΒΑ Ιταλία είναι γεμάτη μέρη με ενδιαφέρον...
Από τους προορισμούς που γράφεις, χωρίς να έχω πάει Gorizia, θα το παρέλειπα μόνο και μόνο λόγω απόστασης από όλα τα υπόλοιπα...
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Επανήλθα, έχοντας ένα πλάνο πιο συγκεκριμένο και φυσικά πολλές πολλές ερωτήσεις..!! :bleh:
Λοιπόν, όπως το σκέφτηκα κατά τις καλοκαιρινές διακοπές, το ταξίδι θα είναι μάλλον κάπως έτσι (λέω μάλλον γιατί περιμένω τυχόν διευκρυνίσεις αλλά και προτάσεις από εσας):
1η ημέρα
Άφιξη στο αεροδρόμιο του Μιλανου (οπου νοικιάζουμε αυτοκινητο)- Αξιοθέατα Μιλάνου(για να τα δει και ο καλός μου)-Διανυκτέρευση
2η ημέρα
Milano-Como(Varenna, Bellagio, Brunate)-Milano-Monza-Bergamo-Verona
(εδώ σκέφτηκα μηπως μέχρι Como πηγαίναμε με τρένο και μετά να ξαναγυρνούσαμε Μιλανο και να περναμε το αμαξι για Monza-Bergamo κτλ. Εσείς μήπως έχετε να μου προτείνετε κάποια εναλλακτική διαδρομή;; Με απασχολεί λίγο και το θέμα του πάρκινγκ γιατί πρώτη φορά θα κάνω οδικό ταξίδι και δεν το χω καθόλου το κομμάτι που παρκινγκ, που ειναι ευκολο να βρω, αν ειναι free ή οχι κτλ)- Διανυκτερευση Verona
3η ημέρα
Αξιοθέατα Βερόνας- Padova- Venezia -Διανυκτερευση στη Βενετία (εδώ το αυτοκίνητο που μπορούμε να το αφήσουμε, στο Mestre;; ή υπάρχει και κάποιο άλλο μέρος; )
4η ημέρα
Venezia-Venezia e ancora Venezia!! Μια μέρα λοιπόν αφιερωμένη στη Βενετίτσα!! Διανυκτερευση Βενετία
5η ημέρα
Βενετία-Βόλτα στα νησάκια(Murano, Burrano και οποιο αλλο προτεινετε)-Αυτοκίνητο και Pordenone- Διανυκτερευση Pordenone
(εδώ η ερώτηση μου είναι θα προλαβαίναμε τα νησάκια και το Pordenone, ήτοι την 5η ημέρα, να την κάνουμε ένα με την 4η ημέρα ή είναι πολύ σκότωμα; )
6η ημέρα
Pordenone-Cortina d'Ampezzo-Bolzano- Διανυκτερευση Bolzano
7η ημερα
Bolzano-Merano-Tirolo-St.Moritz-Tirano-Edolo-Bolzano (Tirano και Edolo τα βάζω ενδεικτικά για να σας δείξω τη διαδρομή που σκέφτομαι στο γυρισμό για Bolzano, δε θα αποτελέσουν απαραίτητα σταθμό μας εκτός και αν κάποιος τα προτείνει για κάποιο λόγο. Επίσης οι αποστάσεις αυτής της ημέρας είναι δυνατό να καλυφθούν με στάσεις σε όλα τα μέρη που αναφέρονται εκτός των Tirano-Edolo; )-Διανυκτερευση Bolzano
8η ημέρα
Bolzano-Trento-Lago di Garda-Milano-Atene

Υπάρχει περίπτωση και για 9η ημέρα η οποία θα μπει στην αρχη όσο είμαστε ακόμη Μιλάνο, σαν 2η ημέρα και θα περιλαμβάνει Milano-Crema-Cremona-Piacenza-Parma-Reggio Emilia-Modena-Bologna-Milano με διανυκτερευση στο Μιλανο (αν γνωριζω καλά η απόσταση μεταξύ Milano-Bologna είναι μικρή περίπου 2 ώρες, οπότε θεωρητικά μπορεί όλο αυτό να υπάρξει σαν μια ημέρα κάνοντας μικρες στασεις στα μερη που ανεφερα, σωστά; )

Κλείνοντας να αναφέρω ότι το ταξίδι θα πραγματοποιηθει προς τα τελη Μαιου. Ουφφ!! Ειμαι ετοιμη να ακουσω ολες σας τις συμβουλες-υποδειξεις.. Ελπιζω να μην εχω ξεχάσει κατι σημαντικο να αναφερω:roll:. Σας ευχαριστω εκ των προτερων...:)
 
Last edited by a moderator:

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εμένα μου φαίνεται πως κάτι κάνεις λάθος... κάνεις κύκλους ενώ θα μπορούσες να φτιάξεις ένα θαυμάσιο ταξίδι...ο σχεδιασμός λάθος... για ρίξε μια ματιά σε αυτό

1η ημέρα
Άφιξη στο αεροδρόμιο του Μιλανου (οπου νοικιάζουμε αυτοκινητο)- Αξιοθέατα Μιλάνου(για να τα δει και ο καλός μου)-Διανυκτέρευση

Την πρώτη μέρα σωστά τα λες, κάτσε στο Μιλάνο να δείτε τα αξιοθέατα και να πάρετε δυνάμεις...

2η ημέρα
Milano- Bergamo-Verona



Πρώτα απ' όλα δεν έχεις καμία μα καμία δουλειά να ξεκινήσεις από τις λίμνες... είναι εντελώς λάθος σχεδιασμός μια που όπως θα δεις και αργότερα τις λίμνες μπορείς άριστα να τις δεις στο τέλος του ταξιδιού σου... Την δεύτερη μέρα λοιπόν ξεκίνα με το πάσο σου πήγαινε δες το Μπέργκαμο και μεσημεράκι φτάσε Βερόνα... χάζεψε με την ησυχία σου την πόλη και κοιμήσου εκεί... θέμα πάρκινγκ δεν υπάρχει ούτε στη Βερόνα ούτε πουθενά... σε όλες τις μεγάλες Ιταλικές πόλεις υπάρχουν μεγάλα και ασφαλή πάρκινγκ... το αυτοκίνητο σου είναι απαραίτητο από την αρχή έως το τέλος οπότε συμβιβάσου με την ιδέα...

3η ημέρα - 4η ημέρα 5η ημέρα Βενετία

Φύγε νωρίς το πρωί από Βερόνα και φτάσε σχετικά νωρίς στη Βενετία... θα αφήσεις το αυτοκίνητο για σχεδόν 3 μέρες στο πάρκινγκ στην είσοδο της πόλης και θα απολαύσεις την Βενετία και τα νησιά της. Το πάρκινγκ είναι τσουχτερό βέβαια αλλά μέσα σε όλα όσα θα φας υπολόγισε και αυτό...

6η ημέρα

Στο Pordenone δεν έχω πάει για να λέμε και την αλήθεια αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί το διαλέγεις... εάν είναι τόσο σημαντικό και όμορφο πάω πάσο, αλλιώς φύγε από την Βενετία νωρίς γύρνα πίσω στη Γκάρντα πάρε τον δυτικό παραλίμνιο δρόμο δες Σιρμιόνε, Σαλό, Ρίβα και φτάσε το βραδάκι στο Bolzano... αν πάλι έχεις κόλλημα με την Cortina φύγε κατευθείαν για εκεί δες τα βουνά και το βράδυ μείνε στο Bolzano... προσωπικά πιστεύω ότι η πρώτη λύση είναι καλύτερη αλλά εσύ αποφασίζεις...

7η ημέρα

Μάλλον θα είναι η πιο κουραστική σου μέρα αλλά σίγουρα και η πιο εντυπωσιακή... ξεκίνα νωρίς από το Bolzano και πήγαινε στο Μerano και από εκεί θα φτάσεις στο St.Moritz... ορισμένες παρατηρήσεις εδώ... η διαδρομή είναι φανταστική αλλά δύσκολη... ο δρόμος δεν είναι αυτοκινητόδρομος, προϋποθέτει πείρα στην οδήγηση και πάνω απ' όλα καλό καιρό... αν δεν χαζέψεις από την ομορφιά του τοπίου και σταματάς κάθε λίγο και λιγάκι θα κάνεις περίπου 3 1/2 με 4 ώρες... τώρα έχεις δύο εναλλακτικές... ή να μείνεις κάπου στο St.Moritz και να ξεκουραστείς ή να συνεχίσεις και να φτάσεις στο Tirano κάνοντας ακόμη μια μυθική διαδρομή περνώντας το πάσο της Bernina... επειδή οι μέρες σου είναι λιγοστές και μάλλον δεν σε κόβω για St.Moritz φύγε πολύ νωρίς από το Bolzano για να φτάσεις πριν σε πιάσει το βράδυ στην Ιταλία και κοιμήσου κάπου κοντά στο Sondrio...

8η ημέρα

Άρχισε να κατεβαίνεις... δες την Verenna πέρνα με το καραβάκι απέναντι στο Bellagio και φτάσε μέσω Como στο αεροδρόμιο για την αναχώρησή σου...


Το ταξίδι σαν σύλληψη είναι καταπληκτικό αλλά πιστεύω ότι χρειάζεσαι μια μέρα ακόμα στην Ελβετία για να το κάνεις τέλειο... αν δεν μπορείς δεν χάλασε ο κόσμος... καλά να περάσεις...
 
Last edited by a moderator:

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Έχεις δίκιο για το σχεδιασμό, ξανακοιτωντας το πλάνο είδα κ εγώ ότι ειναι καλύτερα το como να γίνει στο τέλος... Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ πραγματικά...Όσο για τα μέρη που μου προτείνεις θα τα ψάξω ένα προς ένα στο χάρτη κ σου υπόσχομαι ότι θα μπουν στο πρόγραμμα...σου εχω τυφλή εμπιστοσύνη...mille mille grazie!! Θα επανέλθω με νεο πλάνο...
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Γεια σας και πάλι!! Traveller επανήλθα!! :)
Το ξανασκέφτηκα και ψιλο-κατέληξα καπως έτσι (βασικά με ενδιαφερει να δω όσο πιο πολλά μερη και χωρια γινεται (περαστική σε κάποια, με στάσεις σε κάποια άλλα) :

1η ημέρα
Την αφήνουμε ως έχει...Μιλάνο!! Αξιοθέατα και διανυκτέρευση

2η ημέρα
Milano-Bergamo-Brescia-Lago di Garda(περιμετρικά, δλδ να ξεκινήσω από Desenzano del Garda και αφού κάνω το γύρο περνώντας και από Salo' ;), να φτάσω Riva del Garda να αρχίσω να κατεβαίνω απο Malcesine, Brenzone ή αν δω ότι δε φτανει ο χρόνος να κατεβω από την autostrada μέχρι το Sirmione.. Από εκει βραδάκι πια να πάω στη Βερόνα όπου και θα διανυκτερεύσω...

3η ημερα
Verona-San Bonifacio- Vicenza-Cittadella-Castelfranco Veneto- Padova- χωρια γυρω από Padova όπως Rubano-Abano Terme και να καταληξω Venezia όπου και διανυκτερευω...

4η ημερα
Bella Veneziaaa!!

5η ημερα
Νησάκια Βενετίας και λοιπή Βενετία και προς το απογευμα Treviso οπου και διανυκτερευω..

6η ημερα
Treviso-Conegliano-Vittorio Veneto-Belluno-Longarone-Pieve di Cadore-Auronzo di Cadore-Cortina d'Ampezzo-Selva-Renon-Bolzano. Bολτίτσα μεχρι Trento και στη συνεχεια διανυκτερευση Bolzano.. (Ηθελα να σε ρωτησω εδω, οι αποστάσεις που βρίσκω στο ιντερνετ Treviso-Cortina d'Ampezzo 78,1km και Cortina d'Ampezzo- Bolzano 131km είναι όντως έτσι;; Γιατί εμένα στο χαρτη μου φαινονται αρκετα μακρια και με τους φιδωτους δρομους σιγουρα θα ειναι αρκετα χρονοβορο..Ποσο περιπου το υπολογιζεις;; Θα προλαβω να δω λες και το Trento??)

7η ημερα
Βolzano-Merano-Tirolo-Naturno-Silandro-Glorenza-Zernez-St.Moritz-Tirano-Sondrio (διανυκτερευση ή Τirano ή Sondrio, θα το ψαξω εκτενεστερα μιας και το Sondrio ειναι ετσι κ αλλιως στο δρομο μας και θα το δουμε σιγουρα)

8η ημερα
Sondrio (ή Tirano, αναλόγως την διανυκτερευση)-Morbegno-Bellano-Varenna-Lecco-Bellagio-Como (και Brunate)-Fiumicino

Πως σου φαινεται αυτό;;; επιτεύξιμο ή οχι;; Οποιεσδηποτε ενστασεις δεκτες..Οπως βλεπεις ηδη έχω ακολουθησει τη συμβουλη σου σε αρκετα σημεια... ;):)
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εγώ ότι είχα να γράψω το έγραψα... εσύ συνεχίζεις να θέλεις να καταστρέψεις ένα υπέροχο ταξίδι... η λογική σου, του να δω όσο πιο πολλά μέρη γίνεται, είναι εντελώς λάθος... στο τέλος δεν θα καταλαβαίνεις, ούτε θα θυμάσαι, τι βλέπεις... κατανοώ ότι ο νεανικός σου ενθουσιασμός σε παρασύρει αλλά μην καταστρέψεις το ταξίδι σου, θα είναι κρίμα... θα είσαι συνεχώς στο δρόμο, δεν θα ευχαριστηθείς τίποτε, θα κουραστείς τσάμπα και φυσικά θα χάσεις την ευκαιρία να απολαύσεις την Βενετία, το Μπέργκαμο, την Βερόνα και άλλες πόλεις... λυπάμαι αλλά τα πράγματα έτσι έχουν... η απόφαση βέβαια είναι δικιά σου...
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Οκ καλέ μου Traveller, με επεισες..θα το δω πιο χαλαρά..Εχεις δικιο και εγω θελω να απολαυσω καποια μερη λιγακι παραπανω...απλά θα μου αρεσε να...εξαντλησω οσο γινεται καποια μερη γιατι η Ιταλια μου ειναι πολύ μεγάλη και δεν ξερω αν μου φτανει μια ζωη για να την δω όλη!! :( Αλλά εχεις δίκιο, αν τρεχω όλη μερα και ειμαι σε ενα αμαξι συνεχως δεν προκειται να χαρω τιποτα... Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ... Θα μπορουσα να σε ενοχλήσω και για καποια εστιατορια σε Μιλανο, Βερονα, Βενετια, Bolzano;; Το Εx Mauri στο Μιλανο πολυ φοβάμαι οτι θα το πετυχω κλειστο, γιατι ειδα στο site του οτι κλεινει Σαββατο και Κυριακη και εγω μαλλον Σαββατο θα βρισκομαι εκει...Δε με ενδιαφερει απαραιτητα κατι κυριλε, οικονομικά και νόστιμα θα ήθελα να τη βγάλω... Σε χίλιο-ευχαριστώ!!
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Italitsa said:
Οκ καλέ μου Traveller, με επεισες..θα το δω πιο χαλαρά..Εχεις δικιο και εγω θελω να απολαυσω καποια μερη λιγακι παραπανω...απλά θα μου αρεσε να...εξαντλησω οσο γινεται καποια μερη γιατι η Ιταλια μου ειναι πολύ μεγάλη και δεν ξερω αν μου φτανει μια ζωη για να την δω όλη!! :( Αλλά εχεις δίκιο, αν τρεχω όλη μερα και ειμαι σε ενα αμαξι συνεχως δεν προκειται να χαρω τιποτα... Σ'ευχαριστώ πολύ πολύ... Θα μπορουσα να σε ενοχλήσω και για καποια εστιατορια σε Μιλανο, Βερονα, Βενετια, Bolzano;; Το Εx Mauri στο Μιλανο πολυ φοβάμαι οτι θα το πετυχω κλειστο, γιατι ειδα στο site του οτι κλεινει Σαββατο και Κυριακη και εγω μαλλον Σαββατο θα βρισκομαι εκει...Δε με ενδιαφερει απαραιτητα κατι κυριλε, οικονομικά και νόστιμα θα ήθελα να τη βγάλω... Σε χίλιο-ευχαριστώ!!
Συμφωνώ με τον traveller καλύτερα να δεις λιγότερα μέρη και να τα ζήσεις λιγάκι παρα να τρεχεις συνέχεια και στο τέλος να μην θυμάσαι τίποτα! Ειναι πολλα τα μέρη που βάζεις στο προγράμματα εχω πονοκεφαλιασα μόνο να τα διαβάσω!!:) οι διαδρομές ειναι μεγάλες καλύτερα κάτσε και απόλαυσε λιγάκι κάποια μέρη και να δεις που θα ειναι καλύτερα!!
Αν θες κάποια εστιατόρια ή περιοχές στο ΜΙλανο μπορω να βοηθήσω!

Sent from my iPad using Travel Stories
 

osfialgia

Member
Μηνύματα
756
Likes
250
Μα αυτο ειναι το θεμα ,να δεις οσο περισσοτερα μερη. Αν εισαι ολη την ωρα στους δρομους τι μερη να μπορεσεις να δεις?
Αν κατσεις στη Βερονα για λιγες ωρες ,ποσα μερη (της Βερονας) να μπορεσεις να δεις?

fiumicino εννοείς malpensa μαλλον ε?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.445
Μέλη
38.896
Νεότερο μέλος
η μεγάλη η ζωή

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom