Ιταλία Οδικό ταξίδι σε Β/Α Ιταλία

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
fiumicino εννοείς malpensa μαλλον ε?

Ηahaha το πιασες osfialgia!! Μαλλον θα φταιει που υποσυνειδητα θα ηθελα να ειμαι στη Ρωμη τωρα και οχι στο γραφειο...:haha:

Αν θες κάποια εστιατόρια ή περιοχές στο ΜΙλανο μπορω να βοηθήσω!

Sent from my iPad using Travel Stories

Σ'ευχαριστώ πολύ!! και βέβαια θα ηθελα να μου πεις ό,τι γνωρίζεις...έχω πάει ήδη 2 φορές αλλά δεν είχα μπει ακόμη στο τριπάκι να σημειώνω εστιατόρια κτλ, ήμουν λίγο ό,τι να'ναι!! :haha:
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Italitsa said:
Σ'ευχαριστώ πολύ!! και βέβαια θα ηθελα να μου πεις ό,τι γνωρίζεις...έχω πάει ήδη 2 φορές αλλά δεν είχα μπει ακόμη στο τριπάκι να σημειώνω εστιατόρια κτλ, ήμουν λίγο ό,τι να'ναι!! :haha:
Δεν ξέρω τα γούστα σου στο φαγητο ούτε τι χρήματα θέλεις να ξοδεψετε αλλα θα κάνω ότι μπορω,εμένα 3 κοντα στο Μιλανο και αρκετα μέρη για φαγητο τα θυμάμαι ακόμα απλά σε μερικά μου διαφεύγουν τα ονόματα!!
Λοιπόν, για πίτσα πολυ καλη πήγαινα στο La FAbbrica στην viale Passubio που βρίσκεται φτάνοντας στο τέλος του Corso Como με το σταθμο Garibaldi στην πλάτη σου, στα δεξιά!!!ειναι πολυ ωραίο μέρος και όχι μόνο για πίτσα !!απεναντι ακριβώς ειναι το Princi για κάτι πιο πρόχειρο ,ας πούμε για μεσημεριανό στο χέρι αλλα μπορείς να κάτσεις κιόλας, έχει φανταστική πίτσα με το κομμάτι, πιάτα ζυμαρικών, κορίτσια, πανινι,καφέδες και φοβερά γλυκά! Αυτο ειναι αλυσίδα και υπάρχει κοντα στο Ντουμο στην via Torino σε ένα στενάκι!
Ωραίο φαγητο έχουν και τα εστιατόρια που βρίσκονται στην αρχή του corso Garibaldi, εγω εχω φάει στο πρώτο που συναντάς και λέγεται Smeraldino!!
Για ποτό σε πολυ ωραία ατμόσφαιρα όπου θα δεις και ωραίο κόσμο (βέβαια δεν ξέρω αν αυτο σε ενδιαφέρει) θα δεις στο bar του ξενοδοχείου Diana Sheraton και πολυ νεολαία στο Corso Como την ώρα του aperitivo.
Βέβαια υπαρχουν πολλα ωραία μέρη αναλόγως τι σου αρεσει! Ο,τι θέλεις με ρωτάς!

Sent from my iPad using Travel Stories

Χαχαχαχ!!!!ηθελα να γράψω κριτσινια και το iPad το έκανε κορίτσια!!!!αισχος!!

Sent from my iPad using Travel Stories
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Χαχαχαχ!!!!ηθελα να γράψω κριτσινια και το iPad το έκανε κορίτσια!!!!αισχος!!

Sent from my iPad using Travel Stories

χαχαχα είπα και εγώ, δεν είναι κατανοητό οτι είμαι κορίτσι που του αρεσουν τα αγορακια?? χαχαχα

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ, λογικά στο Μιλάνο θα μείνουμε μόνο μια μέρα οπότε θα χρειαστούμε κατι για να τσιμπησουμε το μεσημεράκι, τύπου pizza οποτε θα τιμήσουμε το μαγαζακι που μου λες κοντα στο Duomo,via Torino γιατι εκει γυρω μας κοβω να ειμαστε...Και το βραδάκι μετα θα κανουμε ενα δειπνο..εγω προσωπικα θα φαω pasta, το ετερον ημισυ δεν ξερω, αλλά σκεφτομουν μηπως αυτο το φαγητο το καναμε προς Navigli μερια, ξερεις για το διαφορετικο... Εχεις να μου προτεινεις κατι προς τα εκει ή δεν το θεωρεις ομορφο σημειο;;;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Italitsa said:
χαχαχα είπα και εγώ, δεν είναι κατανοητό οτι είμαι κορίτσι που του αρεσουν τα αγορακια?? χαχαχα

Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ, λογικά στο Μιλάνο θα μείνουμε μόνο μια μέρα οπότε θα χρειαστούμε κατι για να τσιμπησουμε το μεσημεράκι, τύπου pizza οποτε θα τιμήσουμε το μαγαζακι που μου λες κοντα στο Duomo,via Torino γιατι εκει γυρω μας κοβω να ειμαστε...Και το βραδάκι μετα θα κανουμε ενα δειπνο..εγω προσωπικα θα φαω pasta, το ετερον ημισυ δεν ξερω, αλλά σκεφτομουν μηπως αυτο το φαγητο το καναμε προς Navigli μερια, ξερεις για το διαφορετικο... Εχεις να μου προτεινεις κατι προς τα εκει ή δεν το θεωρεις ομορφο σημειο;;;
Λοιπόν το princi θα το βρεις κατεβαίνοντας τη via Torino στο 2ο ή 3ο στενάκι δεξιά , έχει πολλα νόστιμα πράγματα !!! Λίγο πιο κάτω ειναι και η παλια μου δουλειά :ΕΟΤ Μιλανου , σνιφφφφ!!!
Εμένα τα Navigli δεν μου πολυ αρέσουν ,έχει πολυ υγρασία την οποία χορτάσαμε εκει πέρα και γενικά νομίζω πως στο corso Garibaldi θα βρεις καλύτερα μέρη να φας!αλλα αυτο ειναι θέμα γουστου!!
Στη Βερονα που είχα παει για δουλειά έτρωγα σε ένα εστιατόρια κοντα στην arena ,αλλα δεν θυμάμαι όνομα , θα ψάξω να το βρω και θα σου πω!!

Sent from my iPad using Travel Stories
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Μμμ καταλαβαίνω αυτό που λες για Navigli...ίσως μια απλή βόλτα κ ένα πέρασμά από ένα βιβλιοπωλείο που παω συνήθως αρκούν... Θα προτιμησω την περιοχή που μου λες...Αααα τώρα που είπα βιβλιοπωλείο μιας και δουλευες και έμενες εκεί (τυχερηηη) γνωρίζεις να μου προτείνεις κάποιο τύπου παλαιοπωλείο που πέρα από βιβλία να έχει και βινύλια;;;
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Italitsa said:
Μμμ καταλαβαίνω αυτό που λες για Navigli...ίσως μια απλή βόλτα κ ένα πέρασμά από ένα βιβλιοπωλείο που παω συνήθως αρκούν... Θα προτιμησω την περιοχή που μου λες...Αααα τώρα που είπα βιβλιοπωλείο μιας και δουλευες και έμενες εκεί (τυχερηηη) γνωρίζεις να μου προτείνεις κάποιο τύπου παλαιοπωλείο που πέρα από βιβλία να έχει και βινύλια;;;
Τυχερή δε το λες!!μη νομίζεις ολα τα μέρη ειναι τέλεια για τουρισμό και βόλτα αλλα η καθημερινότητα ειναι ιδια και μη σου πω χειρότερη απο εδω!!απλα συνήθιζεις και αγαπάς και τον ξένο τόπο σιγά σιγά!
Απο παλαιοπωλεια δεν ξέρω δυστυχώς!παντως στο corso Como kai corso Garibaldi που ειναι το ένα συνέχεια του αλλου έχεις πολλές επιλογές για aperitivo και φαγητο!

Sent from my iPad using Travel Stories
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Τυχερή δε το λες!!μη νομίζεις ολα τα μέρη ειναι τέλεια για τουρισμό και βόλτα αλλα η καθημερινότητα ειναι ιδια και μη σου πω χειρότερη απο εδω!!απλα συνήθιζεις και αγαπάς και τον ξένο τόπο σιγά σιγά!
Απο παλαιοπωλεια δεν ξέρω δυστυχώς!παντως στο corso Como kai corso Garibaldi που ειναι το ένα συνέχεια του αλλου έχεις πολλές επιλογές για aperitivo και φαγητο!

Sent from my iPad using Travel Stories
Tέλεια!! Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ...Οταν με το καλό πάω και επιστρέψω θα σου πω ακριβώς που πήγα και τις εντυπώσεις μου!! Thanks again..:D
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.236
Likes
1.934
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Italitsa said:
Tέλεια!! Σ'ευχαριστώ πάρα πολύ...Οταν με το καλό πάω και επιστρέψω θα σου πω ακριβώς που πήγα και τις εντυπώσεις μου!! Thanks again..:D
Ok!!!!καλο ταξίδι και καλα να περάσετε!!

Sent from my iPad using Travel Stories
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
επιβαλεται και επισκεψη στο Corso Como 10....

10corsocomo - General home
αν επιβάλλεται λεει!?!? σιγουρα θα περάσω μια βόλτα και ας με λεει το amore "γυναικοειδές" όταν πλησιάζω βιτρίνα!! χαχαχα:haha: το πολύ πολύ να τον στειλω στο giuseppe meazza που εγω εχω ξαναπαει και να το επισκεφθω με την ησυχια μου!! Σ'ευχαριστώ πολύυυυυ!!
 

Italitsa

Member
Μηνύματα
840
Likes
915
Επόμενο Ταξίδι
Γύρος Αυστρίας
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Λέγεται Il libraccio και βρισκεται στην Via Corsico, στο νουμερο 12 νομιζω...Εχει και νεες κυκλοφοριες, απλά στον πανω οροφο μπορεις να βρεις βιβλια second hand σε αριστη κατασταση και σε πολυ χαμηλη τιμη!! καθώς επίσης και cd με περιπου 5 ευρω..!! Λατρευω να πηγαινω εκει...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.226
Μηνύματα
884.339
Μέλη
38.918
Νεότερο μέλος
Gvar

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom