Γενικά Οικονομικότεροι ευρωπαϊκοί προορισμοί;

underwater

Member
Μηνύματα
2.713
Likes
11.263
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Εχει μεινει κανεις οικονομικος προορισμος για το 2023?

Ακυρωσα την Ολλανδια και θα μεινουμε Βρυξελλες γιατι 150-200 το δικλινο ειναι παρα πολυ.
Τι θα γινει μ' αυτη τη φαση φετος? Βλεπω τα 100ρικα για διαμονη και λεω "καλα ειναι", που δεν εχω δωσει 100 ποτε στη ζωη μου πιο πριν.
Βαλκάνια (όχι όλα), Καύκασος
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Βαλκάνια (όχι όλα), Καύκασος
Εχω στον νου για του χρονου τη Γεωργια που αναφερθηκε στα ωραια Ρημαδια.
Τα Βαλκανια ε χμ. Εχουμε κλεισει Ζαγκρεμπ δυο βραδια για το καλοκαιρι κι οχι γιατι ηθελα εγω. Βρηκα λογικη τιμη. Ξαναμπαινω μηπως κανω αλλαγη ξενοδοχειου, διπλασιες τιμες με το που μπηκαν στο ευρω :D.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.559
Likes
4.011
Επόμενο Ταξίδι
Κωνσταντινούπολη
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Βολιβία
Ακομη εχω οικογενειακες υποχρεωσεις, δεν γινεται να κανω μεγαλα ταξιδια.
Ιορδανια, Μαροκο, Αιγυπτος, Τουρκια δεν τα θεωρω μεγαλα ταξιδια. Ειδικα Ιορδανια σε 5-6 μερες βλεπεις παρα πολλα πραγματα.
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Ιορδανια, Μαροκο, Αιγυπτος, Τουρκια δεν τα θεωρω μεγαλα ταξιδια. Ειδικα Ιορδανια σε 5-6 μερες βλεπεις παρα πολλα πραγματα.
Δεν την εχω στα οικονομικα την Ιορδανια. Τα αλλα ναι μαλλον.
Η Αιγυπτος δεν με ελκυει σε τιποτε, δεν μ αρεσουν τα αρχαια.
 

THALIAL

Member
Μηνύματα
297
Likes
864
Επόμενο Ταξίδι
Σκωτία
Εχει μεινει κανεις οικονομικος προορισμος για το 2023?

Ακυρωσα την Ολλανδια και θα μεινουμε Βρυξελλες γιατι 150-200 το δικλινο ειναι παρα πολυ.
Τι θα γινει μ' αυτη τη φαση φετος? Βλεπω τα 100ρικα για διαμονη και λεω "καλα ειναι", που δεν εχω δωσει 100 ποτε στη ζωη μου πιο πριν.
Ναι αμέ, το Βελιγράδι!
 

Sam-chal

Member
Μηνύματα
869
Likes
1.930
Επόμενο Ταξίδι
Απρογραμμάτιστο
Ταξίδι-Όνειρο
Περού, Χιλή, Βολιβία
Βρίσκεις οικονομικά αρκεί να κλείσεις 6-7 μήνες πριν.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.029
Likes
12.137
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Εχει μεινει κανεις οικονομικος προορισμος για το 2023?

Ακυρωσα την Ολλανδια και θα μεινουμε Βρυξελλες γιατι 150-200 το δικλινο ειναι παρα πολυ.
Τι θα γινει μ' αυτη τη φαση φετος? Βλεπω τα 100ρικα για διαμονη και λεω "καλα ειναι", που δεν εχω δωσει 100 ποτε στη ζωη μου πιο πριν.
Σεβίλλη, Αλικάντε, Βαλένθια, Πόρτο, Αλγκάρβε, Γκρατς, αρκετές γερμανικές πόλεις, αρκετά μέρη στη Νότια Γαλλία και Νότια Ιταλία, όλα τα Βαλκάνια, η Κεντρική και Ανατολική Ευρώπη, όλη η αραβική Μεσόγειος.
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.731
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Πολύ οικονομικά στην Πολωνία. Έχω κλείσει για μέσα με τέλη Ιουνίου καταλύματα (διαμερίσματα με βαθμολογία άνω του 8,5 στο booking) σε Βαρσοβία, Γκντάνσκ, Βρότσλαβ με μέσο όρο 61,5€ την βραδιά για 2 άτομα.
Φαγητό έχει ακριβύνει σχετικά τα τελευταία χρόνια αλλά βρίσκεις εύκολα να φας καλά με κάτω από 15€.
Μουσεία, μετακινήσεις εντός και εκτός πόλεων επίσης οικονομικά.
 
Last edited:
Μηνύματα
119
Likes
163
Το θέμα είναι: ήρθε για να μείνει η παρούσα κατάσταση ή θα εξομαλυνθεί μόλις "εκπνεύσει" η μεγάλη aftercovid ζήτηση και το ενεργειακό;
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.030
Likes
41.019
Για Νοτια Ιταλια πραγματι.
Προσπαθω να ολοκληρωσω τις κρατησεις για ταξιδι στη Γαλλια, που μου ξεφυγε το Πασχα λογω επεισοδιων.
Στη Νοτια Γαλλια οι διαμονες το καλοκαιρι δεν ειναι φθηνες. Ομως βρηκα καποια συμπαθη στην κεντρικη Γαλλια, μηνες πριν κατι συμπαθητικο στο Παρισι.
@gallia εχουμε μεινει στη Βαρσοβια σε ibis με 20 ευρω με θεα τον Βιστουλα πριν 4 χρονια και σε Ibis στο Γκντανσκ με 45 ευρω. Φαντασου ποσο ανεβηκαν οι τιμες :p
 

gkalla

Member
Μηνύματα
1.253
Likes
6.731
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγράδι
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα, Περού, Ν. Ζηλανδία
Για Νοτια Ιταλια πραγματι.
Προσπαθω να ολοκληρωσω τις κρατησεις για ταξιδι στη Γαλλια, που μου ξεφυγε το Πασχα λογω επεισοδιων.
Στη Νοτια Γαλλια οι διαμονες το καλοκαιρι δεν ειναι φθηνες. Ομως βρηκα καποια συμπαθη στην κεντρικη Γαλλια, μηνες πριν κατι συμπαθητικο στο Παρισι.
@gallia εχουμε μεινει στη Βαρσοβια σε ibis με 20 ευρω με θεα τον Βιστουλα πριν 4 χρονια και σε Ibis στο Γκντανσκ με 45 ευρω. Φαντασου ποσο ανεβηκαν οι τιμες :p
Στο ίδιο Ibis είχα μείνει το ‘14 στην Βαρσοβία αλλά δεν συγκρίνω με τότε, αλλά με τις άλλες επιλογές σήμερα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.191
Μηνύματα
883.470
Μέλη
38.898
Νεότερο μέλος
χρυσανθη

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom