Γενικά Οικονομικότεροι ευρωπαϊκοί προορισμοί;

harilander

Member
Μηνύματα
548
Likes
396
Επόμενο Ταξίδι
βλέπουμε...
Ονειρεμένο Ταξίδι
χώρα του ποτέ
Όπως προαναφέρθηκε η Βιέννη δεν είναι οικονομική πόλη. Όπως σου είχα γράψει κι εγώ σε προηγούμενο μήνυμα, ακόμα κι αν βρεις εξευτελιστικά χαμηλά αεροπορικά για τη συγκεκριμένη πόλη και μπεις σε πειρασμό να κλείσεις μην το κάνεις, επειδή η διαμονή και τα λοιπά έξοδα θα σας βγάλουν εκτός budget

Επίσης, πολλές φορές χρειάζεται ευελιξία στις πτήσεις αν θέλει κανείς να βρει οικονομικά..
και γω το λέω αλλά η γυναίκα μου δεν με ακούει!:mad: η κεντρική και βόρεια ευρώπη δεν είναι φθηνός προορισμός
ελπίζω να μην μας βγεί πάρα πολύ ακριβή η Βιέννη...:rolleyes:
 

fraulina

Member
Μηνύματα
217
Likes
402
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
και γω το λέω αλλά η γυναίκα μου δεν με ακούει!:mad: η κεντρική και βόρεια ευρώπη δεν είναι φθηνός προορισμός
ελπίζω να μην μας βγεί πάρα πολύ ακριβή η Βιέννη...:rolleyes:
Πάντως αν ειστε στη Βιέννη το πρώτο σκ του μήνα κάποια μουσεία (όπως πχ το μουσείο της Βιέννης) έχουν δωρεάν είσοδο. Επίσης, στα πλαίσια εξοικονόμησης χρημάτων, προτείνω κι αυτό το πακιστανικό εστιατόριο στο οποίο πληρώνεις όσο θες http://deewan.at/
 

maria91

Member
Μηνύματα
2.070
Likes
1.941
Γειά σας παιδιά,

Τελικά μπήκε και στο πρόγραμμα και η βιέννη αλλά δε ξέρω κατά πόσο θα προλάβουμε να δουμε πραγματα μέσα σε 3 μέρες.

Κοιτάω και για Βουδαπέστη αλλά δυστυχώς οι πτήσεις δε μας ευνοούν είναι όλες βράδυ για τη Παρασκευή.

Θα ήθελα γνώμες.
Αν ξέρετε κάποια οικονομική πτήση για Βουδαπέστη και να βολεύουν οι ώρες και επίσης αν η βιέννη είναι για 3 μέρες.

Ευχαριστώ πολύ
Βιεννη ειναι πανακριβα για αρχη και ειδικα εκεινο το 3μερο θα χτυπανε παραπανω!αφου ηθελες παρασκευη πρωι με κυριακη βραδυ γιατι δε φευγεις πεμπτη βραδυ για βουδαπεστη αν εχει πτηση??γενικα το συγκεκριμενο 3μερο αν θες τετοιες πολεις δυσκολο να βρεις κατι στο μπατζετ σου..θα σου προτεινα Βουκουρεστι μονο και μονο γιατι ειναι φουλ φθηνα και μπορεις και λογω ημερας και επετειου να φας σε ακριβο εστιατοριο 5αστερου ξενοδοχειου πχ με 50-60ε τα 2 ατομα!γενικα αν δε δηλωσεις το συνολικο σου μπατζετ για φαγητα/διαμονες/πτησεις ανα ατομο ή και για τους 2 δε θα μπορεσουμε να σε βοηθησουμε παραπανω!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Μπορείτε να μου προτείνετε ένα προορισμό; για αεροπορικά κ διαμονή είμαστε στο μπάτζετ γύρω στα 100-150.

Σας ευχαριστώ πολύ και αναμένω απάντηση
Εχει δηλωσει ποσο. Φτανουν για αεροπορικα και ενα βραδυ στη Βιεννη η και δυο αναλογα τη διαμονη.
 
Last edited:

magda pap.

Member
Μηνύματα
186
Likes
632
Επόμενο Ταξίδι
ΒΕΛΓΙΟ
Ονειρεμένο Ταξίδι
Σκωτία
Βαλεττα για Φεβρουάριο λέει λες;

Επίσης για 3 μέρες και τη συγκεκριμένη περίοδο ποιο πιστεύετε ότι είναι καλύτερο Βουδαπέστη η βουκουρεστι;
Ποιο έχει λιγότερο κρύο;
Καλησπέρα!Εγω πήγα 14/2 του 2018 στην Βουδαπέστη και δεν είχε κρύο!Σκεψου ότι χιόνισε και κυκλοφορούσα χωρίς γάντια πράγμα που στην Πράγα ούτε για αστείο!!!Η Βουδαπέστη είναι νομίζω η καλύτερη επιλογή σε τριήμερο!!!Δες τον οδηγό του @vagar78 για την Βουδαπέστη καθως και την δεύτερη ιστορία που έχει γράψει και θα βρεις τα κυριότερα και εννοείται πολύ πιο οικονομικά σε σχέση με την Ρώμη!!!
 

paefstra

Member
Μηνύματα
12.925
Likes
40.761
Εχει μεινει κανεις οικονομικος προορισμος για το 2023?

Ακυρωσα την Ολλανδια και θα μεινουμε Βρυξελλες γιατι 150-200 το δικλινο ειναι παρα πολυ.
Τι θα γινει μ' αυτη τη φαση φετος? Βλεπω τα 100ρικα για διαμονη και λεω "καλα ειναι", που δεν εχω δωσει 100 ποτε στη ζωη μου πιο πριν.
 

panlek30

Member
Μηνύματα
1.530
Likes
3.940
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπάι
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού - Βολιβία
Εχει μεινει κανεις οικονομικος προορισμος για το 2023?

Ακυρωσα την Ολλανδια και θα μεινουμε Βρυξελλες γιατι 150-200 το δικλινο ειναι παρα πολυ.
Τι θα γινει μ' αυτη τη φαση φετος? Βλεπω τα 100ρικα για διαμονη και λεω "καλα ειναι", που δεν εχω δωσει 100 ποτε στη ζωη μου πιο πριν.
Αγαπητη μηπως ηρθε η ωρα να κινηθεις προς Ασια, Β. Αφρικη λεω εγω...
Το συμπαν συνωμοτει.
 

Señor_Nada

Member
Μηνύματα
1.529
Likes
8.466
Ονειρεμένο Ταξίδι
Άβυσσος
Εχει μεινει κανεις οικονομικος προορισμος για το 2023?

Ακυρωσα την Ολλανδια και θα μεινουμε Βρυξελλες γιατι 150-200 το δικλινο ειναι παρα πολυ.
Τι θα γινει μ' αυτη τη φαση φετος? Βλεπω τα 100ρικα για διαμονη και λεω "καλα ειναι", που δεν εχω δωσει 100 ποτε στη ζωη μου πιο πριν.
Και σε φαγητά, καφέδες έχουν ζορίσει τα πράγματα.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.574
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom