Γενικά Οι εταιρίες χαμηλού κόστους ανά πόλη

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Η σελίδα της Airberlin δεν έχει Άραξο. Ούτε και το skyscanner. Μάλλον είδες αεροσκάφη της Airberlin να εκτελούν κάποιο απρογραμμάτιστο δρομολόγιο ή τη Niki ή κάποια άλλη τσάρτερ στον Άραξο. Ψάξε και εσύ μήπως δεμ βλέπω εγώ καλά.
Είναι όντως ακριβές οι τιμές τους από την ιστοσελίδα, ακόμη και τα φθηνά αεροδρόμια. Στα τσάρτερ πρέπει να μπεις με κωδικό πρακτορείου, μη νομίζεις και εγώ από Ρόδο για Πράγα 90 ευρώ μου το δώσαν από την travel service το καλοκαίρι.
Aρα στις πτησεις τσαρτερ,καλυτερα να απευθυνεσαι σε πρακτορειο?
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Δεν μιλάμε για τις τσάρτερ εδώ φίλε μου, μιλάμε για τις εταιρίες χαμηλού κόστους και τις εξελίξεις τους.
 

wotan1975

Member
Μηνύματα
879
Likes
129
Επόμενο Ταξίδι
Πότε θα κάνει ξαστεριά...
Ταξίδι-Όνειρο
Η.Π.Α.
Δεν μιλάμε για τις τσάρτερ εδώ φίλε μου, μιλάμε για τις εταιρίες χαμηλού κόστους και τις εξελίξεις τους.
Το ξερω απλως δωσε μου μια μονολεκτικη απαντηση σε αυτο.
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Αναλόγως. Και δεν μπορούμε να αναφέρουμε ονομαστικά δεκάδες εταιρίες ναυλωμένων πτήσεων που φτάνουν στα νησιά γιατί θα ξεφύγει εντελώς το θέμα!
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Τώρα εσύ στα σοβαρά ρωτάς τον Peter και περιμένεις και να σου απαντήσει και σοβαρά!!
Ε τα θέλουν τα οπίσθια σου... σου απάντησε λοιπόν σαφέστατα όπως πάντα... ΑΝΑΛΟΓΩΣ...

Επί της ουσίας... για πτήσεις charter δεν μπορείς να απευθυνθείς σε κανένα πρακτορείο στην Ελλάδα γιατί είναι ναυλωμένες από το εξωτερικό... το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να μπεις στην σελίδα τους και αν σε συμφέρει να κλείσεις από εκεί...
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Λοιπόν επειδή βαρέθηκα να διαβάζω ερασιτεχνισμούς θα σας κάνω ένα δωράκι...

Πάρτε αυτό, σώστε το και μην ρωτάτε ή γράφετε σαχλαμάρες... εκεί θα βρείτε συγκεντρωμένες ΟΛΕΣ τις πτήσεις των loco σε ΟΛΟ τον κόσμο... το σημαντικότερο είναι πως ενημερώνεται άμεσα για τις όποιες αλλαγές... το χρησιμοποιώ χρόνια και είναι αξιοπιστώτατο... από την προσωπική μου συλλογή... πιστεύω τώρα να το λήξαμε το θεματάκι... πάμε για άλλα...

Goedkope vluchten bij "budget" luchtvaartmaatschappijen

υ.γ. Για το θέμα που ρωτάτε... ναι η Air Berlin πέταγε στον Άραξο το καλοκαίρι... το χειμώνα βέβαια όχι... το τι θα γίνει το επόμενο καλοκαίρι θα το διαβάσετε εν καιρώ στο site που σας έδωσα...
 

Yorgos

Member
Μηνύματα
9.687
Likes
50.580
Επόμενο Ταξίδι
Umhlanga
Ταξίδι-Όνειρο
Περού τότε, τώρα, πάντα
Ειλικρινά ακόμη ψάχνω κάποιο που να ενημερώνεται άμεσα και δεν έχω βρει. Συνήθως ή αργούν να ενσωματώσουν νέες πτήσεις, ή κρατάνε κάποιες εταιρείες που πλέον δεν πετούν. Το συγκεκριμένο που δόθηκε από πάνω π.χ ακόμη δείχνει την air arabia από Αθήνα που δυστυχώς την εγκατέλειψε προ πολλού (μεγάλη απώλεια, τζάμπα εταιρεία με κάτι open-jaw που τα έσπαγαν προς Ανατολάς).

Στις αρχές του, το Budget Airlines portal | Your guide to all the low fares budget airlines | cheap flights to Europe. ήταν όντως ενημερωμένο άμεσα, πριν ανακοινωθούν οι αλλαγές από τις loco τις είχε ήδη περάσει στο σύστημά του και είχε πραγματικά μόνο loco, μετά το έριξε στο σορολόπ και πλέον είναι τελείως άχρηστο.

Πολύ καλό είναι αυτό που δόθηκε στο #18 (κι ευχαριστούμε, ό,τι δίνεται καλό είναι κι ας έχει ξαναδοθεί), αλλά ενημερωμένο άμεσα δεν είναι. Αν βρει κάποιος κάτι τέτοιο, ας το βάλει.
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.798
Likes
18.600
Συντροφε δεν μας ειπες κατι καινούργιο.
Αυτο το site το έχουμε αναφέρει πολλές φορές στο παρελθόν
http://www.travelstories.gr/143236-post100.html

Και πιο παλιά

http://www.travelstories.gr/%EA%E5%ED%F4%F1%E9%EA%DE-%ED%FC%F4%E9%E1-%E1%EC%E5%F1%E9%EA%DE/1872-%E1%E3%E9%EF%F2-%E4%EF%EC%E9%ED%E9%EA%EF%F2-%E1%ED%E1%E6%E7%F4%E7%F3%E7-%E5%E9%F3%E7%F4%E7%F1%E9%F9%ED.html (μήνυμα #5)

Ευλογώ τα γένια μου ως γέροντας το ξέρω....Σωστός πάντως ο Yorgos ως προς την ενημέρωση, που δεν είναι φυσικά άμεση, χτυπητό παράδειγμα η AirArabia
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Σύντροφοι έχετε δίκιο αλλά δεν μπορώ να παρακολουθώ και να θυμάμαι τι έχει γραφεί κατά καιρούς στο φόρουμ... απλά είπα να το μοιραστώ μαζί σας γιατί δεν αντέχω άλλο κάρβουνο... το όνειρο το έβλεπα, θα έμπαινε συνέχεια ο Peter κάθε μέρα, θα έβαζε και μια καινούργια πτήση που ανακάλυπτε, θα μας έλεγε πως είμαστε κορόιδα που δεν πετάμε με loco και θα γινόταν το καθιερωμένο τζέρτζελο... πάρτε λοιπόν ένα site που έχει όλες τις πτήσεις συγκεντρωμένες, έστω κι ας μην είναι άμεσα ενημερωμένο όπως είπε ο Γιώργος, και να το κλείσουμε το θεματάκι εδώ για να μην χαλάμε τις καρδιές μας...
 

peter75rhodes

Banned
Μηνύματα
329
Likes
99
Επόμενο Ταξίδι
GWT/BGY/BRA/AMS/MAD/CRL
Ταξίδι-Όνειρο
Island/Grönland
Παιδιά με τον Άραξο έχω μπερδευτεί, πετάνε ή όχι από εκεί low cost;;;;; Ας μάθει κάποιος αν θα έχει φέτος δρομολόγια και αν είναι τα ενσωματώνουμε.
Το ίδιο και από Αλεξανδρούπολη. Θα πετάξουν από κεί φέτος low cost;;;;
Οι άλλες μεγάλες πόλεις νομίζω ολοκληρώθηκαν, έχω περάσει όλες τις προσθήκες που προέκυψαν, τώρα αν μας λείπει και κανένα νησί... δεν ξέρω
Τέλος, όχι, ας μην βάλουμε κυπριακά δρομολόγια με EZ και FR, ας έχει η Λίστα του Γκρουπ μας μόνο της Ελλάδας όχι άλλων χωρών.
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Mην παιδεύεσαι τζάμπα... όποιος θέλει να πετάξει από οποιοδήποτε αεροδρόμιο, ας κάνει απλά ένα google search της μορφής <airportX wiki> και θα βγουν όλες οι εταιρείες που πετάνε από εκεί... ο Traveller πιο πάνω έδωσε ένα χρησιμότατο ιστοσύνδεσμο, σίγουρα υπάρχουν και άλλοι... όσο για τον Άραξο ναι πετάνε loco αν έχεις αμφιβολία κατέβα Πάτρα να τις δεις το καλοκαίρι...

Flights from/to Araxos
Flights from/to Alexandroupoli
κ.ο.κ.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom