Γενικά Οι τρεις ομορφότεροι Ευρωπαϊκοί προορισμοι...

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Θα φτάσουμε όμως και στην Γροιλανδία. Το χρωστάω και στον εαυτό μου γιατί ο βορράς με χτύπησε αναπάντεχα και κατακούτελα κι ο έρωτας αυτός ήρθε για να μείνει. Την Ισλανδία την διάβασες;
Η συγκεκριμένη ιστορία από το blog σας με ταξίδεψε απόψε. Μακάρι να είχαμε περισσότερες από την Ισλανδία στο φόρουμ μας και μάλιστα για μια τέτοια "απομονωμένη" περιοχή της
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
Το χρωστάω και στον εαυτό μου γιατί ο βορράς με χτύπησε αναπάντεχα και κατακούτελα κι ο έρωτας αυτός ήρθε για να μείνει. Την Ισλανδία την διάβασες;
Nαι τη διάβασα και ζηλεύω γιατί δεν είχα αρκετό χρόνο και χρήματα ώστε να τιμήσω τα Δυτικά Φιορδς.
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Nαι τη διάβασα και ζηλεύω γιατί δεν είχα αρκετό χρόνο και χρήματα ώστε να τιμήσω τα Δυτικά Φιορδς.
North66 αν μαζευτείτε τέσσερις για να μοιραστείτε τα έξοδα του αυτοκινήτου (κι ένα συμβατικό αρκεί για τα Westfirdir), μένετε σε χόστελ και μαγειρεύετε εκεί το βραδυνό σας, το ταξίδι μπορεί να βγει πολύ οικονομικό, πίστεψε με.
Και για το αρχικό ερώτημα του thread:

1. Ισλανδία
2. Ρουμανία

Όχι δεν αντιγράφω τον Hydronetta, τι να κάνω όμως που συμπίπτουν τα γούστα μας. Τυχαίο? Δεν νομίζω. :lol:

Όσο για την τρίτη θέση, μαζεύονται πολλές υποψηφιότητες οπότε προτιμώ να την αφήσω κενή.
 

manelaki

Member
Μηνύματα
1.282
Likes
392
North66 αν μαζευτείτε τέσσερις για να μοιραστείτε τα έξοδα του αυτοκινήτου (κι ένα συμβατικό αρκεί για τα Westfirdir), μένετε σε χόστελ και μαγειρεύετε εκεί το βραδυνό σας, το ταξίδι μπορεί να βγει πολύ οικονομικό, πίστεψε με.
Αντε να τους βρεις αυτους τους 4 ομως.
Εγω μετα τη Ρωμη τα χριστουγεννα σκεφτομαι να κρατηθω να μη παω πουθενα για ενα διαστημα και να μαζεψω οσα περισσοτερα λεφτα μπορω για να παω σε καποιο μερος εξω απ'τα πολυ συνηθισμενα αλλα σκεφτομαι οτι αποκλειεται να βρω παρεα, ειδικα αυτη τη περιοδο!! Ουτε εναν δε θα βρω, ποσο μαλλον 4!
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
Αντε να τους βρεις αυτους τους 4 ομως.
Εγω μετα τη Ρωμη τα χριστουγεννα σκεφτομαι να κρατηθω να μη παω πουθενα για ενα διαστημα και να μαζεψω οσα περισσοτερα λεφτα μπορω για να παω σε καποιο μερος εξω απ'τα πολυ συνηθισμενα αλλα σκεφτομαι οτι αποκλειεται να βρω παρεα, ειδικα αυτη τη περιοδο!! Ουτε εναν δε θα βρω, ποσο μαλλον 4!
εγω ειμαι ο ενας :) βρες αλλους 2 και φυγαμε :D:clap::clap::clap:
 

orestcrete

Member
Μηνύματα
2.606
Likes
9.861
Επόμενο Ταξίδι
Iceland
Ταξίδι-Όνειρο
New Zealand
αλλος κανεις τωρα που γυριζει;; μεχρι να ξαναμπει Online το manelaki θα εχουμε γεμισει 2 αμαξια μου φαινεται χαχαχαχα
 

hydronetta

Member
Μηνύματα
4.152
Likes
14.442
Επόμενο Ταξίδι
???
Ταξίδι-Όνειρο
όπου δεν έχω πάει
Ισλανδία βέβαια
Με τα δυτικά φιόρδ μέσα εννοείται. Διαμονή σε χόστελς και μαγείρεμα από τα χεράκια μας...
 

isabelle

Member
Μηνύματα
902
Likes
4.165
Ισλανδία βέβαια
Με τα δυτικά φιόρδ μέσα εννοείται. Διαμονή σε χόστελς και μαγείρεμα από τα χεράκια μας...
Ιδου και το σάιτ των χόστελ, 37 τον αριθμό, σπαρμένα περιφερειακά σε όλο το νησί / hostel.is
Το τσέκαρα ήδη γιατί με βάλατε ξανά στα αίματα:lol:. Οι τιμές βέβαια έχουν τσιμπήσει 40% από τον δοξασμένο Αύγουστο του 2009 όπου είχα πάει (πάνω στα ντουζένια της κατάρρευσης της ισλανδικής κορώνας), αλλά ακόμα κι έτσι τα χόστελ παραμένουν μακράν η πιο οικονομική λύση. Ρίξτε μια ματιά και στα πακέτα "αυτοκίνητο+διανυκτέρευση". Δεν νομίζω ότι είναι απαγορευτικά.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.251
Μέλη
38.892
Νεότερο μέλος
Petr23

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom