Οι 10 Καλύτερες Παραλίες του Κόσμου

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
και στο Aitutaki? Eίναι μεγάλο νησί και έχει πολλές παραλίες, όλες η μία καλύτερη από την άλλη.
Συνηθως οταν λενε Aitutaki εννοουν την παραλια στο one foot island.Φανταζομαι οτι θα πηγες την εκδρομη στη λιμνοθαλασσα ε? :DΠως σου φανηκαν τα νησια Cook γενικα σαν ταξιδι?
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Φιλοι παραλιολατρες , απολαυστε ενα βιντεο με το τοπ 20 των καλυτερων παραλιων του κοσμου για το 2008:

 
Last edited by a moderator:

skiouros82

Member
Μηνύματα
727
Likes
53
Επόμενο Ταξίδι
μας τσάκισε ο covid
Ταξίδι-Όνειρο
japan me cherry blossom
και εχω την τιμη να σας ανακοινωσω οτι...δεν εχω παει σε καμμια απο αυτες!ουτε καν στην κεφαλλονια!:killme:


Υ.Γ.εχω πολυυυυυυυ δρομο μπροστα μου!
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Ζωη νασαι καλα...
Μας εφτειαξες το κεφι μεσημέρι στη δουλεια..
Αντε να μας αξιώσει ο Θεος να τις επισκεφτούμε ολες,
εμεις οι κολλημενοι με τα εξωτικα ...

Αληθεια, ας γραψουν οσοι εχουν παει σε καποιες απο αυτες τις παραλιες τη προσωπικη τους εκτιμηση
 

KIKI

Member
Μηνύματα
2.697
Likes
6.676
Επόμενο Ταξίδι
Ιορδανία
Ταξίδι-Όνειρο
Αφρική Ναμιμπια
Τωρα που το σκεφτηκα εχω κολυμπησει και απολαυσει τις παραλιες σε Χαβαη και Μπαλι..
Δυο στα εικοσι.. Εχω δρομο ακομα αλλα κατι ειναι και αυτο...
 

go2dbeach

Member
Μηνύματα
5.967
Likes
9.377
Επόμενο Ταξίδι
Λατινική Αμερική
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εχω παει σε 5 αλλα δικαιολογημενα αφου ειμαι κυνηγος παραλιων..
Το Πουκετ που αναφερει γενικα - δε λεει συγκεκριμενα παραλια αν ειδα καλα - μου αρεσε δε μπορω να πω Πατονγκ εξαιρουμενης. Ηταν και το πρωτο μου ταξιδι οποτε τα εβλεπα ολα τελεια :lol:.

Τα Πιπι ηταν εκπληκτικα! Και μαλιστα οπως τα ειδα εγω προ τσουναμι ηταν οτι καλυτερο ειχα επισκεφτει.

Το Κανκουν ηταν απιστευτο απο θεμα χρωματος του νερου! Συμφωνησαμε οικογενειακως οτι ηταν η καλυτερη θαλασσα που ειδαμε στη διαρκεια του ταξιδιου Μεξικο-Μπελιζ οσον αφορα τη θαλασσα ομως και οχι το background.Υπηρχαν πολλες καλυτερες παραλιες με ομορφα τοπια , νοτια του Κανκουν που μπορουσες να περπατας χωρις να συναντησεις ψυχη , αλλα χωρις το συγκλονιστικο τυρκουαζ.

Το Μπορακαι το εχω και προσφατο στο μυαλο μου ηταν απιθανο. Η Λευκη παραλια ειναι...λευκη :haha: το ολο σκηνικο πανεμορφο , μονο πρεπει να προσεξουν οι ντοπιοι..η αποτομη αναπτυξη εχει αρχισει να αφηνει σημαδια στο μικρο παραδεισο.

Αληθεια το Νο 1 εξεπληξε κανεναν? Μπορα μπορα:clap:
 

mpiftex

Member
Μηνύματα
892
Likes
265
Ταξίδι-Όνειρο
παντού για πάντα
πωπω άθλια!! Ειλικρινά! από το video οι μισές εικόνες ήταν πολυτελή ξενοδοχεία και πισίνες και ξαπλώστρες! Αυτό είναι παραλία; Αυτό που βιάσαν τη γύρω φύση και περιβάλλον για να φτιάξουν σουίτες; Για να μην πω για κάποιες (πχ Miami) που στα 150 μέτρα πίσω σου έχεις ουρανοξύστες!!

Ουφ, φτιάξε βρε go2dbeach, εσύ που ξέρεις από αυτά (βιντεάκια και παραλίες) ένα βιντεάκι με τις καλύτερες 20 ερημικές παραλίες! Εκεί που έχεις όλη τη θάλασσα για πάρτη σου και την αμμουδιά επίσης, χωρίς jet ski και watersports δίπλα σου, χωρίς τους μπρατσορακέτες και χωρίς σημάδι πολιτισμού σε ακτίνα μερικών χιλιομέτρων!! :clap:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
πωπω άθλια!! Ειλικρινά! από το video οι μισές εικόνες ήταν πολυτελή :clap:
μπιφτέκι,άλλο ειναι οι παραλίες για μάς μάλον..:roll:
οταν φτιάξει ο καιρός θα παρω βιντεάκια απο κρήτη και δεν θα υπάρχει σύγκριση....
αφου δεν έχουν τον σίμο της ελαφόνησου επίσης.....άστο !!!:cool:
 

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.951
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Εχω παει σε 5 αλλα δικαιολογημενα αφου ειμαι κυνηγος παραλιων..


Αληθεια το Νο 1 εξεπληξε κανεναν? Μπορα μπορα:clap:
go 2 μπές σε παρακαλώ οταν μπορέσεις στο chaniatown.gr και πάτα φωτοαφιερώσεις .δές λίγο το κρητικό ελαφονήσι και πές μου την ειλικρινή σου γνώμη...το ξέρεις οτι δεν το λέω ανταγωνιστικά ..:p το ενοώ θέλω την γνώμη σου .
 

zaniko

Member
Μηνύματα
117
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Ντουμπρόβνικ
Ταξίδι-Όνειρο
Νοτια Αμερικη-Ανδεις
πωπω άθλια!! Ειλικρινά! από το video οι μισές εικόνες ήταν πολυτελή ξενοδοχεία και πισίνες και ξαπλώστρες! Αυτό είναι παραλία; Αυτό που βιάσαν τη γύρω φύση και περιβάλλον για να φτιάξουν σουίτες; Για να μην πω για κάποιες (πχ Miami) που στα 150 μέτρα πίσω σου έχεις ουρανοξύστες!!
Εμ,να γιατι σας έλεγα οτι δεν ξαναπάω Αρούμπα! Φύση στα δεσμά και φλαμίγκος με κομμένα φτερά για να μην ξενιτεύονται!...:(

go 2 μπές σε παρακαλώ οταν μπορέσεις στο chaniatown.gr και πάτα φωτοαφιερώσεις .δές λίγο το κρητικό ελαφονήσι και πές μου την ειλικρινή σου γνώμη...το ξέρεις οτι δεν το λέω ανταγωνιστικά ..:p το ενοώ θέλω την γνώμη σου .
Ρέστα Ρενατάκι!...;)
 
Μηνύματα
78
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Κίνα μάλλον..
Ταξίδι-Όνειρο
Ινδία Θιβέτ Νεπάλ
Συμφωνώ απόλυτα για Ελαφονήσι όπως και Μπάλο Γραμβούσα, παραλία Σίμου φυσικά και Ξερόκαμπο Σητείας και Γαιδουρονήσι όπως ήταν πριν 5 χρόνια. Μάλλον αυτοί που έκαναν τη λίστα έχουν βγάλει την Ελλάδα από τον κατάλογό τους!
Πρέπει να παω Παξούς και Αντίπαξους οπωσδήποτε!!
 

αθηνα123

Member
Μηνύματα
283
Likes
22
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
νησια μαρκισας
παιδια υπαρχει καμια απ αυτες που να χει καρχαριες ή να ναι επικυνδινη λογω ρευματων?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.204
Μηνύματα
883.677
Μέλη
38.900
Νεότερο μέλος
Arte_miss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom