Ιρλανδία Οκτώβριος στην Ιρλανδία!

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
@alexandra80 ήταν όπως τα περιέγραψες και ακόμη καλύτερα! Ίσως το καλύτερο ταξίδι μου... η Ιρλανδία! Μας χάρισε απίστευτες εικόνες και στιγμές! Πράγματι η Connemara ήταν μαγεία, και πολύ χαίρομαι που την συμπεριέλαβα στο πρόγραμμα μας(όπως πολύ σωστά προτείνεις και εσύ)
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού-Βολιβία-Άνδεις
@alexandra80 ήταν όπως τα περιέγραψες και ακόμη καλύτερα! Ίσως το καλύτερο ταξίδι μου... η Ιρλανδία! Μας χάρισε απίστευτες εικόνες και στιγμές! Πράγματι η Connemara ήταν μαγεία, και πολύ χαίρομαι που την συμπεριέλαβα στο πρόγραμμα μας(όπως πολύ σωστά προτείνεις και εσύ)
Χαίρομαι που βοήθησα και που σας άρεσε η Ιρλανδία! Φαντάζομαι θα ήταν όλα καταπράσινα, μαγευτικά.....☺
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.079
την τελευταία εκδρομή μας,την έκτη μας μέρα στην Ιρλανδία.Αυτή ήταν και η πιο ξεκούραστη,μιας και τα όρη Wiclow και ο μοναστηριακός χώρος στην κοιλάδα Glendalough που επισκεφτήκαμε πρώτα βρίσκεται μόλις μια ώρα από το Δουβλίνο.Η εκδρομή έγινε με το συνεργαζόμενο πρακτορείο Collins day tours,μιας και η Irish day tours δεν την πραγματοποιεί.
έχω μείνει ενεός αλλά και λακαμάς που λένε οι μορφωμένοι, με τις φωτογραφίες!

θα είμαι τρεις και κάτι ημερες Δουβλίνω, σκοπεύω μία εκδρομή εις βράχια μοχεριού αλλά σκέπτομαι να την αντικαταστήσω με την παραπάνω που αναφέρεις. Διαφωνείς;
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού-Βολιβία-Άνδεις
έχω μείνει ενεός αλλά και λακαμάς που λένε οι μορφωμένοι, με τις φωτογραφίες!

θα είμαι τρεις και κάτι ημερες Δουβλίνω, σκοπεύω μία εκδρομή εις βράχια μοχεριού αλλά σκέπτομαι να την αντικαταστήσω με την παραπάνω που αναφέρεις. Διαφωνείς;
Ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια σου! ☺
έχω μείνει ενεός αλλά και λακαμάς που λένε οι μορφωμένοι, με τις φωτογραφίες!

θα είμαι τρεις και κάτι ημερες Δουβλίνω, σκοπεύω μία εκδρομή εις βράχια μοχεριού αλλά σκέπτομαι να την αντικαταστήσω με την παραπάνω που αναφέρεις. Διαφωνείς;
Ευχαριστώ για τα όμορφα λόγια σου! Νομίζω πως είναι πιο ξεκούραστη και πιο όμορφα τα τοπία στην εκδρομή που αναφέρεις....οι λίμνες είναι μαγεία και η πόλη του kilkenny υπέροχη. Η ομορφότερη βέβαια είναι στη βόρεια Ιρλανδία ,αλλά πολύ κουραστική....Για το χρόνο που θα έχεις προτείνω κι εγώ τοWicklow
 

duty_free

Member
Μηνύματα
892
Likes
3.079
οι λίμνες είναι μαγεία και η πόλη του kilkenny υπέροχη. Η ομορφότερη βέβαια είναι στη βόρεια Ιρλανδία ,αλλά πολύ κουραστική....Για το χρόνο που θα έχεις προτείνω κι εγώ τοWicklow
Δηλαδής, Μοχέρ - Γουΐκλοου σημειώσατε δύο.

(στό καλντερίμι του Γίγαντος, θα πάω, συνδυάζων αυτό, με το Μπέλφαστ...)

Μιάμιση μέρα, θα σου εφαίνετο αρκετη στο Δουβλίνο;

Φθάνω κυριακή, απόγευμα, 18:00, ότι προλάβεις να δείς. Δευτέρα να παω Μοχέρι, Τρίτη εις Γουΐκλοου και Τετάρτη να αφιερωθεί στο Δουβλ.. Αναχωρώ δε στις 23:15 την νύκτα της Τετάρτης, είναι σχεδόν μία μέρα, αλλά χμ... τώρα που το διαβάζω κι εγώ, σκότωμα μού κάνει... Κάτσο!
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού-Βολιβία-Άνδεις
Δηλαδής, Μοχέρ - Γουΐκλοου σημειώσατε δύο.

(στό καλντερίμι του Γίγαντος, θα πάω, συνδυάζων αυτό, με το Μπέλφαστ...)

Μιάμιση μέρα, θα σου εφαίνετο αρκετη στο Δουβλίνο;

Φθάνω κυριακή, απόγευμα, 18:00, ότι προλάβεις να δείς. Δευτέρα να παω Μοχέρι, Τρίτη εις Γουΐκλοου και Τετάρτη να αφιερωθεί στο Δουβλ.. Αναχωρώ δε στις 23:15 την νύκτα της Τετάρτης, είναι σχεδόν μία μέρα, αλλά χμ... τώρα που το διαβάζω κι εγώ, σκότωμα μού κάνει... Κάτσο!
Εγώ 2 μέρες στο Δουβλίνο είδα πάρα πολλά πράγματα,αλλά με πολύ περπάτημα. Επισκέφτηκα εσωτερικά τον καθεδρικό και ένα μουσείο,αλλά έκανα πολλές χαλαρές βόλτες. ....Αν οι ρυθμοί σου στο περπάτημα είναι καλοί,θα δεις πολλά πράγματα και σε μία μέρα,χωρίς τη χαλαρότητα της επίσκεψης ξανά από τα ίδια μέρη. Αν προτιμάς περισσότερο φύση,πρόσθεσε τους Μόχερ. Και το Δουβλίνο όμως αν και μικρό,έχει τη γοητεία του....
 

alexandra80

Member
Μηνύματα
300
Likes
1.577
Επόμενο Ταξίδι
Λιγουρία-Τοσκάνη
Ονειρεμένο Ταξίδι
Περού-Βολιβία-Άνδεις
Δηλαδής, Μοχέρ - Γουΐκλοου σημειώσατε δύο.

(στό καλντερίμι του Γίγαντος, θα πάω, συνδυάζων αυτό, με το Μπέλφαστ...)

Μιάμιση μέρα, θα σου εφαίνετο αρκετη στο Δουβλίνο;

Φθάνω κυριακή, απόγευμα, 18:00, ότι προλάβεις να δείς. Δευτέρα να παω Μοχέρι, Τρίτη εις Γουΐκλοου και Τετάρτη να αφιερωθεί στο Δουβλ.. Αναχωρώ δε στις 23:15 την νύκτα της Τετάρτης, είναι σχεδόν μία μέρα, αλλά χμ... τώρα που το διαβάζω κι εγώ, σκότωμα μού κάνει... Κάτσο!
Γιατί δεν βλέπεις πρώτα το Δουβλίνο κι αναλόγως το χρόνο σου να πας Τετάρτη στους Μόχερ?
 

Eftichia

Member
Μηνύματα
858
Likes
1.285
Επόμενο Ταξίδι
τοσκανη
Ονειρεμένο Ταξίδι
καραιβικη
ωραια στο Δουβλινο δεν λεω... αλλα η διαμονη μου σε μικρες πολεις ή χωρια ηταν οτι καλύτερο, στο προσφατο ταξιδι μου στην Ιρλανδια! Πρεπει να εχεις αυτοκινητο βεβαια. Επισης, εγω εμεινα εκτος Δουβλινου στο Dun Laoghaire που μου αρεσε παρα πολυ!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.691
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom