Οργανωμενη VS μη-οργανωμενη παραλια

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Που πας Αννυ για μπανιο στα μερη μας ?
Εγω Αγια Μαρινα ,Πορτο Εννια και στου Πριφτη (Βρωμοπουσι -Καλοπηγαδο το λενε επισημα)
Είπαμε, με τα πόδια, κάτω από το σπίτι μου. Σου έχω πει πού είναι.

Στο Εννιά πηγαίναμε καμιά φορά πριν καμιά 30άρια χρόνια, τότε που ήταν εντελώς έρημο. Τώρα είναι ο ένας πάνω στον άλλο, όπως και στις περισσότερες περιοχές.
 

joss

Member
Μηνύματα
524
Likes
155
Επόμενο Ταξίδι
Αγνωστο...
Ταξίδι-Όνειρο
Πολλα...
Η καλυτερη λυση ειναι η αναδιπλουμενες ξαπλωστρες. Διπλωνουν και χωρανε μια χαρα στο αμαξι. Ετσι αν εχεις και μια ομπρελιτσα εισαι αρχοντας και δεν εχεις αναγκη κανενα.

Οσο για τις ρακετες που σπανε τα νευρα υπαρχει και χειροτερο. Το ταβλι! Να προσπαθεις να ηρεμησεις και να ακους το μπαμ-μπουμ απο τα πουλια και τα σχολια για τη τυχη στις ζαριες του αντιπαλου. Ελεος!

Παντως οπως λεει και η αννυ τρομερες παραλιες ειναι οπου εχει βοτσαλο. Στον παραδεισο της αμμουδιας (Λευκαδα) ειχαμε παθει πλακα με τη παραλια στον Γυαλο. Μιλαμε για πολυ χοντρο βοτσαλο αλλα απιστευτη θαλάσσα.
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Και παντα με σεβασμο προς τους γυρω ..δεν παμε εκει που σκαβουν στην αμμο μικρα παιδακια να τους βαραμε στο κεφαλι.
Και βέβαια, δεν μου φτάινε τα παιδάκια. Έχω πολύ καλή ρακετοσυμπεριφορά, το μόνο που μπορεί να πει κανείς όταν παίζω ρακέτες είναι ο θόρυβος από το μπαλάκι. Λυπάμαι, δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό.

Η καλυτερη λυση ειναι η αναδιπλουμενες ξαπλωστρες. Διπλωνουν και χωρανε μια χαρα στο αμαξι. Ετσι αν εχεις και μια ομπρελιτσα εισαι αρχοντας και δεν εχεις αναγκη κανενα.

.
Εμένα το καρεκλάκι μου σπάει και γίνεται μίνι ξαπλώστρα! Το λατρεύω!!!
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Στη μη οργανωμένη δεν έχει κορμιά μαυρισμένα να καμαρώσω! Άσε που πρέπει να κουβαλάς και τις μπύρες από το σπίτι!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Εννοείται: Απλά, επικαλούμαστε την αρωγή του Ηρώδη!
:haha::haha::haha::haha:

Στη μη οργανωμένη δεν έχει κορμιά μαυρισμένα να καμαρώσω! Άσε που πρέπει να κουβαλάς και τις μπύρες από το σπίτι!
Εχεις ενα point σε αυτο φιλεναδα ! Μηπως να το ξανασκεφτομουν:D:D
 

nenena

Member
Μηνύματα
979
Likes
154
Επόμενο Ταξίδι
αναζητείται
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Εχεις ενα point σε αυτο φιλεναδα ! Μηπως να το ξανασκεφτομουν:D:D[/quote]


Φυσικά και να το ξανασκεφτείς! Όλο το χειμώνα χτυπιούνται στα γυμναστήρια για να έχουμε έμεις όλο το καλοκαίρι να θαυμάζουμε!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Οχι τα θαυμαζουμε και κατα την παραγωγη ..και στα γυμναστηρια!!:D

Ειπαμε εχει και ο χειμωνας τις χαρες του ..ας μην τον αποκλειουμε τελειως.:bleh:
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.031
Likes
12.141
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καθαρο νερο να 'χει η θαλασσα και η παραλια ας ειναι οπως θελει. Π.χ. αγαπημενες μου παραλιες ειναι οι:
 

Attachments

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.675
Likes
16.428
Εδω σε θελω καβουρα.

Λοιπον εγω :αν και βαριεμαι αφανταστα να κουβαλαω ομπρελες ,καρεκλακια,κουβαδακια,ψαθες κλπ εννοειται οτι ψηφιζω μη οργανωμενη παραλια .
Δεν μου αρεσει η παραλια τιγκα στα beach bar ,cafe,resto κλπ οπου κυκλοφορουν ολα τα ψωνια τα φουσκωτα ,τακα τουκα η ρακετα ..γκομενες με φτιαγμενο μαλλι ,μακιγιαζ και να συγκρινομαστε μεταξυ μας ποιανης ο κ@#$@ φαινεται καλυτερα απο το μπραζιλιαν....μου ερχεται να τους πιασω ολους αυτους και να τους πεταξω στη θαλασσα.

Δε μου ειναι καθολου δυσαρεστη μια παραλια με μια ταβερνουλα η μια καντινα να παρεις ενα νερο βρε αδερφε.
Το καλυτερο μου ομως ειναι μια παραλια να ειμαι ολομοναχη και αυτο ειναι που χαρηκα στη Σκυρο φετος.Αν και δεν εχει τις απιθανες παραλιες ,ωστοσο υπηρχαν καποιες παραλιες (Καρεφλου -Κολυμπαδα-Αχιλλι ) οπου αν πηγαινες και κατα τις 11 ησουν ολομοναχος !

Συμφωνώ σε όλα εκτός απο το να τους πετάξω στη θάλασσα ...τους κ@#$@ εννοώ... :haha:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.205
Μηνύματα
883.765
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom