Σεϋχέλλες Πάμε για τρέλλες στις Σευχέλλες......

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Praslin.
Το εισητηριο,τσουχτερο θα ελεγα!! Για 1 ωρα διαδρομη,με ενα πλεουμενο τυπου καταμαραν,ο.κ δεν λεω,αλλα και το ποσο των 45 ευρω το ατομο δεν ειναι και μικρο!!
Τελος παντων,αφου βολευτηκαμε στα καθισματα ,κοιταγαμε απο τα παραθυρα την θαλασσα οπως απομακρυνομασταν...Μετα απο κανενα 20λεπτο μου λεει ο mr "κοιτα ενα μικρο πουλι σαν γλαρο,που βουταει στην θαλασσα για να φαει ψαρια".....κοιταζω,ξανακοιταζω,ματακοιταζω...και τι να δω!!!:shock::shock::shock:
ψαρια που πετουσαν!!! θα πειτε τωρα,ναι καλα,εχουμε κι εμεις τετοια αφροψαρα,εχω δει ή τι ηπια και βλεπω τετοια...:bleh:
...αλλα το εχω σε βιντεο!!! μικρα ψαρια σαν σαρδελλες με πτερυγια- φτερα να βγαινουν απο το νερο και να κανουν κανονικη πτηση στον αερα πανω απο την θαλασσα 200 μετρα και με φορα να ξαναβουτανε!!!:shock:
Αφου μειναμε αναυδοι με το τι υπαρχει στην φυση,κι αφου τα δειχναμε στην μικρη,κατεληξε να με κοιταζει κι αυτη με απορια και να μου λεει αυστηρα: "μαμα,αφου το ξερεις,τα ψαρια δεν πετανε,κολυμπανε"....
...φτασαμε στο μικρο λιμανακι του Praslin....
 

taniakar

Member
Μηνύματα
245
Likes
125
Επόμενο Ταξίδι
Vienna, Bratislava!
Ταξίδι-Όνειρο
Ο γύρος του κόσμου
Αυτό μόνο? ΆΔικα χαρήκαμε...
 

Lalibela

Member
Μηνύματα
330
Likes
47
αντε να πεισεις τη μικρη τωρα οτι τα ψαρια δεν πετανε :haha::haha:
θα θελα να μαι απο μια μερια :bleh:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Θα επανελθω το βραδυ....:)
Ναι,αυτο ηταν ενα δραμα με την μικρη να εχει αποριες του στυλ...τα πουλακια τελικα πετανε η κολυμπανε???:haha:
Ασε,ξεχασαμε κι αυτα που ξεραμε...εχει και συνεχεια με τα ψαρια που ταιζαμε...:shock:
 

coco jelado

Member
Μηνύματα
27
Likes
20
Επόμενο Ταξίδι
.........
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυνησία
Τι καλά!Τι καλά!:clap: Πόσα ξέρεις meli !! Θα πάω το Σεπτέμβρη και ψοφάω για πληροφορίες γιατί έχω ψιλοφρικάρει με αυτά που έχω ακούσει για τις τιμές.....:( Και μετά, και μετά και μετά.....???
 

NTINA

Member
Μηνύματα
820
Likes
146
Επόμενο Ταξίδι
Άγραφα
Ταξίδι-Όνειρο
Γουατεμάλα
Μπράβο Meli μικρές δόσεις ,να μην τελειώσει ποτέ
αυτό το υπέροχο ταξίδι:clap:
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
Η αφιξή μας στο Praslin ηταν επεισοδιακη!!
Αφου περιμεναμε κανενα 20λεπτο και ολοι οι τουριστες ηρθαν και τους πηρανε με διαφορες ταμπελιτσες,περιμεναμε κι εμεις να ερθει ο ιδιοκτητης του σπιτιου που κλεισαμε,αλλα τιποτα...:roll:
Προχωροντας και ρωτωντας,αφου πολλοι μας προσεγγισαν και μας ρωτουσαν που παμε κι αν θελουμε αυτοκινητο,βρηκαμε να μας περιμενει τυπικοτατος στην εισοδο του λιμανιου,αφου εκει που αραζε το πλοιο δεν επιτρεποταν αυτοκινητα ,αλλα ολοι απο εκει περνουσαν.
(Τονιζω την τυπικοτητα του,υπαρχει λογος,θα δειτε παρακατω..)
Μας πηγαινει στο σπιτακι,μεσα σε ενα χωματοδρομο,πνιγμενο στο πρασινο,με υπεροχα λουλουδια και δεντρα με αβοκαντο,παπαγια και αλλα εξωτικα!!! Ενας παραδεισος!!:clap::clap::clap:
Το σπιτακι απλο,τιποτα ιδαιτερο,αλλα καθαρο,περιποιημενο και μια βεραντα με θεα την θαλασσα καταπληκτικη!!!
Ειχαμε κανονισει και αυτοκινητο 30 ευρω την ημερα.
Αφου ταχτοποιουσαμε και περιμεναμε να ερθει ο τυπος με το αυτοκινητο σκαει μυτη η ιδιοκτητρια!! Τρομερη φυσιογνωμια! Η μπριζιτ μπαρντο στα πιο ωριμα της, ιδια!!! Με απταιστα γαλικα να μου μιλαει ακαταπαυστα,ενω της ελεγα οτι δεν μιλαω την γλωσσα αυτη εκει επεμενε!! μου πετουσε και κατι "σαγαπω" και στο τελος μου εδωσε και συγχαρητηρια,τι ωραια που μιλαω την γαλλικη!!:shock: Εγω παλι περα απο ουι και νο δεν απαντησα τιποτα αλλο...:lol::lol:
Κι εκεινη την ωρα σκαει μυτη και ο τυπος με το αυτοκινητο και μας σκαει το παραμυθι,οτι τελειωσαν τα αυτοκινητα των 30,κι αυτο κανει 35 ευρω. Εμεις να λεμε τι μας νοιαζει,αφου ειχαμε κλεισει ηδη,επρεπε να μας το πει απο την αρχη,και δεν ειναι τα 5 ευρω το θεμα, ειναι η κοροιδια...
Το παιρνει χαμπαρι η μανταμ και τρελλαινεται...Κρατουσε εκεινη την ωρα κι ενα μαχαιρι να μας κοψει παπαγια και αρχιζει να εκσφεντονιζει οχι και τοσο καλα λογια στον κυριουλη που εμεινε να κοιταει με το στομα ανοιχτο οπως κι εμεις..
Μας παιρνει τα χρηματα απο το χερι,μετραει τα σωστα επι 30 ευρω την ημερα,του τα δινει και τον διωχνει με στυλ "αλε,αλε"...
Ο τυπος που ηρθε και μας πηρε ,μας εξηγει στα αγγλικα,οτι αυτη ηταν η συμφωνια και ετσι επρεπε να γινει! Τυπικα πραγματα δηλαδη!!:cool:
Ετσι βαζουμε τα μαγιω μας και ετοιμαζομαστε να παμε να δουμε την περιφημη παραλια του νησιου..Anse Lazio!!!!:clap::clap:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
:clap::clap::clap::clap::clap::clap: Επιτέλους!!! Εδέησε!!

Μέλι, δεν με ξεγελας εμένα με το στυλ "Το σπιτακι απλο,τιποτα ιδαιτερο,αλλα καθαρο,περιποιημενο και μια βεραντα...." Αλλού αυτά! Δεν περνάνε σε μένα. Πες μας το κουσούρι του. κάτι θα είχε. Κάνεις τους άλλους και ζηλεύουν. Και μετά τι έγινε?
 

meli

Member
Μηνύματα
1.261
Likes
365
Επόμενο Ταξίδι
...μηπως στην αγάπη???
Ταξίδι-Όνειρο
Ολος ο κόσμος
:haha::haha::haha:
Καταρχας σαυριτσες,μικρες πολυχρωμες,μεγαλες,μονοχρωμες,γρηγορες αλλα και αργες σαυρες...ξερω μεσα στη φυση ,τι να περιμενω???αλλα εμενα με ανατριχιαζουν.. Στην κορη μου αρεσαν βεβαια και ολο τις κυνηγουσε,αλλα εγω τετοια χαρα δεν την εβρισκα...:bleh:
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
:haha::haha::haha:
Καταρχας σαυριτσες,μικρες πολυχρωμες,μεγαλες,μονοχρωμες,γρηγορες αλλα και αργες σαυρες...ξερω μεσα στη φυση ,τι να περιμενω???αλλα εμενα με ανατριχιαζουν.. Στην κορη μου αρεσαν βεβαια και ολο τις κυνηγουσε,αλλα εγω τετοια χαρα δεν την εβρισκα...:bleh:
Αχα! Το 'ξερα εγώ!!!!:cool: Τα μυρίζομαι κάτι τέτοια. Προσπάθησες να αποκρύψεις ζωτικές πληροφορίες επι σκοπού για να μας κάνεις να ζηλεύουμε. Παλιοκόριτσο:bleh: Μετά τι έγινε? γράφε....
 

dim kyr

Member
Μηνύματα
2.064
Likes
6.302
Ταξίδι-Όνειρο
Μπαγκλαντες
τι θα γίνει βρε παιδί μου με την συνέχεια , θα μας βγάλεις την ψυχή? Αααα , κάποια τεμπελιάζει και δεν γράφει.........:bleh:
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom