Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

renata

Member
Μηνύματα
5.540
Likes
1.950
Επόμενο Ταξίδι
Νεπάλ
Και εγω μια φορα εχω παει σε zoo στην Βαρκελωνη και μετα δεν ξαναπηγα γιατι θεωρω οτι σε οποιοδηποτε zoo θα δεις τα ιδια φυλακισμενα ζωακια.Μονο οταν αποκτησω παιδακια θα τα παω να δουν zοο.
ποτέ σε zoo και σε τσίρκο!!!! τα ζώα θέλουν την πανίδα τους !!!!!:clap:
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
pinelopi,προσπαθω απο το πρωι να απαντησω στο pm σου, αλλα οντας νεο μελος, δεν εχω συμπληρωσει ακομη τα 20 posts που απαιτουνται για να αποκτησω το προνομιο να στελνω pm!ναι, συνταξιδευουμε!εμεις θα ειμαστε 2 ατομα!αμα θες, στειλε μου με pm το mail σου για σου στειλω εκει και να σου πω λεπτομερειες!
 

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.529
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ονειρεμένο Ταξίδι
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Αγαπητη Latina
αν ενδιαφερεσαι να δεις τον Knut στο ζωολογικο κηπο σπευσε, γιατι υπαρχει πιθανοτητα να τον επιστρεψουν στον ζωολογικο κηπο της καταγωγης του. Για περισσοτερες πληροφοριες BBC NEWS | Europe | Berlin's zoo may lose bear Knut
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ονειρεμένο Ταξίδι
κούβα και ινδία
το εμαθα ερση!μου το ειπαν στον ζωολογικο!τον ειδα τον κνουτ, ημουν εκει στα γενεθλια του πριν λιγες μερες!ειναι ενας κουκλος!
 

Blacksuede

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
χιλια συγγνωμη pinelopi μου, τωρα προσεξα το προσωπικο μηνυμα, εβλεπα τη σελιδα χωρις να ειμαι συνδεδεμενος με τα στοιχεια μου....κι επισης δεν εχω 20 μηνυματα ακομα...τωρα ειναι λιγακι αργα...:(κι εγω γυρισα χτες απο βερολινο...ηταν υπεροχα....θα ηθελα να μοιραστω καποιες φωτο αλλα δεν ξερω πως...φτιαχνω αλμπουμ?
 

annageo

Member
Μηνύματα
95
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Paris!!!!
Ονειρεμένο Ταξίδι
γύρος του κόσμου...
Αχ, καλε εσεις που επιστρεψατε.. πεστε και σε εμας εντυπωσεις.. για να παμε περισσοτερο προετοιμασμενοι!!!!!
 

Blacksuede

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
sorry κιολας , κεφαλαια γραμματα και ενα λινκ δεν ειναι ο σκοπος ενός φορουμ....προσπαθουμε να ανταλλασουμε προσωπικες αποψεις και εμπειριες...
εξάλλου το google όλοι ξερουμε να το χρησιμοποιούμε...
 

Blacksuede

Member
Μηνύματα
9
Likes
0
Το Βερολίνο ήταν υπέροχο , καλός καιρός για τα εκεί δεδομένα, ειδικά αν τα πάτε καλά με το κρύο...!!! Από φαγητό δεν άφησα κάτι που να μη δοκιμασω στις αγορές 8 στα 10 ήταν ωραία...κανα δύο ήταν αηδίες...πολύ λουκάνικο ρε παιδιά!!!χαχαχαααα. σε εστιατόριο δε πήγαμε αυτή τη φορά, το διαφορετικό ηταν οι αγορές, γερμανική κουζινα έχει τέλεια στη Δαβακη στην Καλλιθέα...

Πήγαμε Πύλη Βραδεμβούργου, Dome, Εβραικό , Περγάμου και στο ζωολογικό , ο οποίος ανέλπιδα, άξιζε τρομερά!!!Στον Knut πάντως σίγουρα κάτι δίνουν...Σαν τρελός έκανε...anyway....
Μαγαζιά πολλά επίσης, Kadewe, P&C, C&A, Deichmann, Fashion Discount....
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού..αρκεί να φεύγω

gionik

Member
Μηνύματα
53
Likes
18
Επόμενο Ταξίδι
Ιταλικές Αλπεις
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καραϊβική,Αρκτικός κύκλος
Σχεδιάζω για το καλοκαίρι (Ιούλιο)να πάμε στο Βερολίνο με τα δύο μας παιδιά. Μετά απο προσεκτική ανάγνωση όλων των post (ιδιαίτερα ενημερωτικά) θα ήθελα να σας ρωτήσω τα εξής:
1)αξίζει κάποιος να πάει Βερολίνο για 7 ημέρες μια και μας αρέσει να εξερευνούμε και να κατανοούμε όσο είναι δυνατο τη πόλη που πάμε
2) σκεφτόμαστε να κλείσουμε διαμέρισμα ( Accommodation No. 1804 position in Berlin) αξίζει ή να κλείσουμε κάποιο ξενοδοχείο? είναι αυτή η περιοχή καλή ή να κοιτάξω κάτι άλλο
Ευχαριστώ για την βοήθεια
 

marydim

Member
Μηνύματα
1.631
Likes
408
Επόμενο Ταξίδι
Μεσόγειος
Ονειρεμένο Ταξίδι
Δρόμος Αγ. Ιακώβου-Ισπανί
Φυσικά και αξίζει μια εβδομάδα στο Βερολίνο.
Θα δεις όλα τα αξιοθέατα και θα σου μείνει και χρόνος για ημερήσιες εκδρομές στα προάστια της πόλης και στο Πότσδαμ.
 

pinelopi

Member
Μηνύματα
265
Likes
43
Επόμενο Ταξίδι
Βρεττάνη , Λίγηρας
Ονειρεμένο Ταξίδι
Παντού..αρκεί να φεύγω
7 ημέρες είναι μια χαρά . Εμείς πήγαμε 4 και είδαμε τόσα πράγματα.Δεν προλάβαμε όμως να πάμε Πότσνταμ. Η περιοχή είναι πολύ βολική . Εκεί κοντά μέναμε και εμείς. Έχει σταθμό μετρό , τρένα και λεωφορεία , καταστήματα και ο Ζωολογικός κήπος είναι δίπλα. Δεν είναι βέβαια τόσο ατμοσφαιρικά όσο στο Ανατολικό (ατμοσφαιρικά όμως μόνο για τους μεγάλους...Τι να καταλάβουν τα παιδιά από το σοσιαλιστικό παρελθόν της πόλης...) και δεν ειναι τόσο κεντρικά για τα αξιοθέατα όπως το ΜΙΤΤΕ . Βολεύει βέβαια η συγκοινωνία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.115
Μηνύματα
880.692
Μέλη
38.839
Νεότερο μέλος
mgian

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom