Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.000
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επίσης στο Tacheles ένα κτίριο στο κέντρο του Βερολίνου (Μitte) το οποίο είναι γεμάτο με γκράφιτι κ φαίνεται εγκαταλελειμμένο, αλλά έχει εκθέσεις καλλιτεχνών καί σε κάποιον όροφο έχει κ μπαρ. Είναι διαφορετικό απ'όσα έχουμε δεί.
Μια σελίδα πριν στο ίδιο θέμα είναι η είδηση του κλεισίματος. Ούτε μια ματιά στη συζήτηση λίγο πριν το δικό σας post δε ρίχνετε?
 

alkistismaria

Member
Μηνύματα
528
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
Θα μείνουμε στο Βερολίνο 5 βράδια και απο μουσεία θέλουμε να πάμε στης Περγάμου και ίσως σε καμιά γκαλερύ.Με συμφέρει να βγάλω την berlin welcome card ή να βγάλω μόνο για τις ζώνες και αν ναι για ποιές και πόσο κοστίζει;Σκέφτομαι αφού θα πάμε μία φορά στο Πότσνταμ να βγάλουμε εισιτήρια και να μην πάρω την κάρτα που ισχύει και για την C ζώνη.
 

Άννα Τ.

Member
Μηνύματα
46
Likes
10
Επόμενο Ταξίδι
Πολωνία, Λεττονία, Λιθουα
Ταξίδι-Όνειρο
κινα
Θα μείνουμε στο Βερολίνο 5 βράδια και απο μουσεία θέλουμε να πάμε στης Περγάμου και ίσως σε καμιά γκαλερύ.Με συμφέρει να βγάλω την berlin welcome card ή να βγάλω μόνο για τις ζώνες και αν ναι για ποιές και πόσο κοστίζει;Σκέφτομαι αφού θα πάμε μία φορά στο Πότσνταμ να βγάλουμε εισιτήρια και να μην πάρω την κάρτα που ισχύει και για την C ζώνη.


Δες εδω τιμες αναλυτικα :

BVG.de - Tickets & Fares - Fares Overview - For Visitors - Berlin WelcomeCard
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Θα μείνουμε στο Βερολίνο 5 βράδια και απο μουσεία θέλουμε να πάμε στης Περγάμου και ίσως σε καμιά γκαλερύ.Με συμφέρει να βγάλω την berlin welcome card ή να βγάλω μόνο για τις ζώνες και αν ναι για ποιές και πόσο κοστίζει;Σκέφτομαι αφού θα πάμε μία φορά στο Πότσνταμ να βγάλουμε εισιτήρια και να μην πάρω την κάρτα που ισχύει και για την C ζώνη.
Αν βγαλεις την καρτα μονο για ΑΒ που ειναι ολη η πολη,οταν θες να πας Ποτσνταμ, κανεις στο μηχανημα των εισιτηριων επεκταση ζωνης,δηλαδη πληρωνεις μια μικρη διαφορα και οχι ολο το εισιτηριο.
 

loreena

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Καλησπέρα, είδα το θέμα και καθώς θα ταξιδέψω κι εγώ μες στις γιορτές στο Βερολίνο, είπα να μην ανεβάσω νέο. Υπάρχει κάποιο επιπρόσθετο λινκ να χαζέψω? Είναι πολλά όσα γράφετε, οπότε θέλει μελέτη.... Θα μείνω στο κέντρο. Αν έχετε κάτι επιπλέον να μου πείτε, ευχάριστα το ακούω... Μια ερώτηση ακόμα... απο ψώνια τι αξίζει κανείς να κάνει εκεί? Ευχαριστώ!
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
είχα ανεβάσει εδώ μια ιστορία η οποια είχε k video .. ήταν χειμώνας όπως θα πας k εσύ !

αλλα για κάποιο λόγο κάποιος ίσος τα έβγαλε!! δε ξέρω πως θα τα ξανά βάλω αλλα μπορείς να τα δεις και εδώ
 

loreena

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
είχα ανεβάσει εδώ μια ιστορία η οποια είχε k video .. ήταν χειμώνας όπως θα πας k εσύ !

αλλα για κάποιο λόγο κάποιος ίσος τα έβγαλε!! δε ξέρω πως θα τα ξανά βάλω αλλα μπορείς να τα δεις και εδώ

Ευχαριστω πολυ... Ακομα δεν εχω παει και οι εικονες που χαζευω μου προκαλουν δεος. Θελω πολυ να κανω βολτα και με ποδηλατο. Μια βδομαδα θα μεινω.
 

jose

Member
Μηνύματα
701
Likes
210
Ταξίδι-Όνειρο
Tokio
Ευχαριστω πολυ... Ακομα δεν εχω παει και οι εικονες που χαζευω μου προκαλουν δεος. Θελω πολυ να κανω βολτα και με ποδηλατο. Μια βδομαδα θα μεινω.
ποδήλατο :xmas_lol::xmas_lol: ανάλογα με τι θερμοκρασία!! αν έχει πολλά μείον δεν ξέρω κατά ποσο θα θες !!! :)))) :xmas_cheesygrin::xmas_cheesygrin:
 

taver

Member
Μηνύματα
12.490
Likes
29.000
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Ευχαριστω πολυ... Ακομα δεν εχω παει και οι εικονες που χαζευω μου προκαλουν δεος. Θελω πολυ να κανω βολτα και με ποδηλατο. Μια βδομαδα θα μεινω.
Το Σάββατο το πρωί, προσγειώθηκα στο Βερολίνο και ο πιλότος μας ενημέρωσε ότι σήμερα είναι μια ζεστή ημέρα, με τη θερμοκρασία μόλις στους -6 βαθμούς. Την Κυριακή πάλι χιόνιζε όλη μέρα, και το βράδυ που ζέστανε λίγο τα χιόνια μετατράπηκαν σε πάγο.

Είσαι ακόμα σίγουρη ότι θες να κάνεις ποδήλατο μέσα στο Χειμώνα στο Βερολίνο?
 

karfitsa

Member
Μηνύματα
4.546
Likes
8.036
Καλησπέρα, είδα το θέμα και καθώς θα ταξιδέψω κι εγώ μες στις γιορτές στο Βερολίνο, είπα να μην ανεβάσω νέο. Υπάρχει κάποιο επιπρόσθετο λινκ να χαζέψω? Είναι πολλά όσα γράφετε, οπότε θέλει μελέτη.... Θα μείνω στο κέντρο. Αν έχετε κάτι επιπλέον να μου πείτε, ευχάριστα το ακούω... Μια ερώτηση ακόμα... απο ψώνια τι αξίζει κανείς να κάνει εκεί? Ευχαριστώ!
Σιγουρα,παντως,αυτες τις μερες εχει πολλες χριστουγεννιατικες αγορες.
:xmas_lol:
 

loreena

Member
Μηνύματα
13
Likes
0
Εντάξει, δε θα κάνω ποδήλατο. Αλλαξα γνώμη. :D Είμαι στη 14η σελίδα, εχω ακόμα μπόλικες να διαβάσω... :D

Σιγουρα,παντως,αυτες τις μερες εχει πολλες χριστουγεννιατικες αγορες.
:xmas_lol:

Ζουπα!! Γιαυτο θα φυγω με αδεια βαλιτσα!
 

Jefry

Member
Μηνύματα
6
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Βερολινο
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα-μπόρα
Αυριο ΠΑΩ ΒΕΡΟΛΙΝΟΟΟΟΟ .....αντε να δουμε!! θα σας πω εντυπωσεις οταν γυρισω ... !!!

Θα αλλαξω χρονο με την Μερκελ...! (Ωχ μανα μου)

τα εχω διαβασει σχεδον ολα τα σχολια...! κατι τελευταιο εχει να πει κανενας?? κατι καινουριο εχουμε να προσεξω τωρα που θα παω?
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.207
Μηνύματα
883.788
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom