Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

EnjoySilence

Member
Μηνύματα
55
Likes
0
Επόμενο Ταξίδι
Eurotrip
Ταξίδι-Όνειρο
Κουβα
Το πασχα θα ξαναβρεθω βερολινο για ενα μουσικο φεστιβαλ αλλα αυτη την φορα θα εχουμε και 2 μερες για ξοδεμα σε αλλη πολη. μιας και τα δρεσδη,λειψια τα ειχα επισκεφτει σε προηγουμενη επισκεψη, τωρα εστιαζουμε σε Αμβουργο η σε Αννοβερο-Μπραουνσβαιγκ(εδω υπαρχουν και καποιοι μακρινοι συγγενεις) η στο πολωνικο Σζκζετσιν. Μπορει καποιος να μας διαφωτισει???
τι festival θα εχει? ενδιαφερομαι γιατι πασχα θα μαι κι εγω βερολινο
 

Earth Citizen

Member
Μηνύματα
2.859
Likes
7.077
Ταξίδι-Όνειρο
Ιαπωνία, Λίμνες Καναδά
Το πασχα θα ξαναβρεθω βερολινο για ενα μουσικο φεστιβαλ αλλα αυτη την φορα θα εχουμε και 2 μερες για ξοδεμα σε αλλη πολη. μιας και τα δρεσδη,λειψια τα ειχα επισκεφτει σε προηγουμενη επισκεψη, τωρα εστιαζουμε σε Αμβουργο η σε Αννοβερο-Μπραουνσβαιγκ(εδω υπαρχουν και καποιοι μακρινοι συγγενεις) η στο πολωνικο Σζκζετσιν. Μπορει καποιος να μας διαφωτισει???
Το πολωνικό Szczecin (Στσέτσιν) δε λέει και πολλά πάντως...Το Poznan από την άλλη λέει περισσότερο (3 ώρες δρόμος).
 

lastsupper

Member
Μηνύματα
37
Likes
39
Επόμενο Ταξίδι
unknown
Ταξίδι-Όνειρο
θιβετ-περου
τι festival θα εχει? ενδιαφερομαι γιατι πασχα θα μαι κι εγω βερολινο
Punk & disorderly 2014 . προκειτε για ενα ετησιο φεστιβαλ που παιζουν παρα πολλες μπαντες τις παλιοσειρας του πανκ και οχι μονο. Ειναι λιγο ιδιαιτερη μουσικη αλλα περι ορεξεως. :p
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
βρε παιδια.. αλλο το tierpark και αλλο το zoo berlin?
τι διαφορα εχουν?
οταν λενε ο ζωολογικος κηπος του βερολινου ο μεγαλος ο γνωστος..σε ποιον απο τους δυο αναφερομαστε?

επισης αλλο το aquadom and sea life και αλλο το zoo-aquarium?
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.609
Likes
12.427
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
βρε παιδια..
1)αλλο το tierpark και αλλο το zoo berlin?
τι διαφορα εχουν?
2)οταν λενε ο ζωολογικος κηπος του βερολινου ο μεγαλος ο γνωστος..σε ποιον απο τους δυο αναφερομαστε?

3)επισης αλλο το aquadom and sea life και αλλο το zoo-aquarium?
1) ναι, καταρχήν βρίσκονται σε εντελώς διαφορετικές περιοχές
2) στον zoo berlin στο tiergarten
3) ναι
 

ANASTASIA S

Member
Μηνύματα
85
Likes
0
Το παρρόν θέμα το διάβασες?/
εγω την ιστορια σου την διαβασα καμια 5 φορες.... την εκανα κaι copy paste και την ακτυπωσα να την παρω μαζι μου.....
αλλα εχω μια απορια.... φτανω βερολινο Σαββατο μεσημερι , και φευγω τεταρτη πρωι , μενω alex και γω , οποτε 3,20 εισητηριο και 3 ημερησιες καρτες 3*7,20 =21,60 και 3,20 επιστροφη δεν με συμφερει καλυτερα (21,60+ 6,40=28) αλλιως θελω 3,20 + 27,50 (72h) =32.50
και ποια η γνωμη σου για αυτην την καρτα ? http://www.bvg.de/index.php/en/17180/name/Berlin+CityTourCard.html
 
Last edited:

giannismits

Member
Μηνύματα
3.494
Likes
11.728
Επόμενο Ταξίδι
?
εγω την ιστορια σου την διαβασα καμια 5 φορες.... την εκανα κaι copy paste και την ακτυπωσα να την παρω μαζι μου.....
αλλα εχω μια απορια.... φτανω βερολινο Σαββατο μεσημερι , και φευγω τεταρτη πρωι , μενω alex και γω , οποτε 3,20 εισητηριο και 3 ημερησιες καρτες 3*7,20 =21,60 και 3,20 επιστροφη δεν με συμφερει καλυτερα (21,60+ 6,40=28) αλλιως θελω 3,20 + 27,50 (72h) =32.50
και ποια η γνωμη σου για αυτην την καρτα ? http://www.bvg.de/index.php/en/17180/name/Berlin CityTourCard.html
Κοίτα είμαι από αυτούς που προτιμώ την ευκολία μου και δεν το ψάχνω ιδιαίτερα για λίγα ευρώ διαφορά.Τώρα η κάρτα αυτή δεν ξέρω τι διαφορά έχει από την welcome card που χρησιμοποίησα εγώ.Ίδια μου φαίνεται απλά η welcome card έχει εκπτώσεις σε περισσότερα αξιοθέατα και είναι ελάχιστα πιο ακριβή.
Τώρα αν σε συμφέρουν οι ημερίσιες κάντο έτσι.Μην πελαγώνεις άδικα.Υπάρχουν λύσεις.
 

ANASTASIA S

Member
Μηνύματα
85
Likes
0
Κοίτα είμαι από αυτούς που προτιμώ την ευκολία μου και δεν το ψάχνω ιδιαίτερα για λίγα ευρώ διαφορά.Τώρα η κάρτα αυτή δεν ξέρω τι διαφορά έχει από την welcome card που χρησιμοποίησα εγώ.Ίδια μου φαίνεται απλά η welcome card έχει εκπτώσεις σε περισσότερα αξιοθέατα και είναι ελάχιστα πιο ακριβή.
Τώρα αν σε συμφέρουν οι ημερίσιες κάντο έτσι.Μην πελαγώνεις άδικα.Υπάρχουν λύσεις.
καλα δεν θα πελαγωσουμε κιολας.....ταξιδι θα παμε δεν θα βγα΄λουμε και στεναχωρια.... ειπαμε κουβεντα να γινετε....
 

evaluna

Member
Μηνύματα
30
Likes
12
Γεια σας !!! θα παω Βερολινο το Μαρτιο και θα ηθελα να μου πειτε τυχον πληροφοριες σχετικα με τη πολη. Τι να δουμε που να φαμε κτλπ..
 

elinaa

Member
Μηνύματα
103
Likes
12
Επόμενο Ταξίδι
Αγγλια-Ουαλία, Νορβηγια
Ταξίδι-Όνειρο
Λαπωνία, Καραιβική
παιδια παω μεθαυριο βερολινο απο το μακεδονια... το αεροδρομιο παρεχει σακουλακια για την χειραποστευη?? αν οχι που μπορω να βρω? επισης..στην χειραποσκευη επιτρεπονται φαγητακια?? τυποπιτακια..κονσερβες κτλ? :p
 

evaluna

Member
Μηνύματα
30
Likes
12
παιδια εχω διαβασει διαφορα σαιτ για τα εισιτιρια για τις μεταφορες στο βερολινο και ειδα οτι εχει και μειωμενα ειμαι φοιτιτρια ενδεχομενως μπορω να βγαζω αυτα η οχι? οπως και σε μουσεια κτλπ στη Λισαβωνα ισχυει και στη Ρωμη τουλαχιστον για τα μουσεια
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.195
Μηνύματα
883.531
Μέλη
38.899
Νεότερο μέλος
RDESPOINA

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom