Γερμανία Πάω Βερολίνο.Τι μου προτείνετε?

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Λίγο δύσκολο να χαρακτηρίσω τη Γερμανία γενικώς παράδεισος του φαγητού.Ωστόσο αμα είσαι αποφασισμένος να...γαρνταμώσεις τότε
α}Το βράδυ απο τα αρριστερά σου στη oranienburger καθώς κατηφορίζεις απο την Τacheles προς την Alexanderplatz υπάρχει ενα μπαρ-ρεστωραντ όπου μαζευτεται και πολύς καλός κόσμος.Μην φοβάσαι διότι σε αυτό το δρόμο έχει και ωραίες γκόμενες όπου αν θες με ενα κατοστάρικο ή λιγότερα μπορείς να πάτε σε κάνα μότελ για παραταίρω .Κουκλάρες και εξαιρετική ασφαλής η περιοχή.
β}Για μέτρια Βερολινέζικη κουζίνα αλλά εξαιρετικότατες μπύρες στο savigny plaz.{κοντά στο Zoo station}Μην λησμονήσεις να δοκιμάσεις την τύχη σου.
γ}Κοντά στο κόκκινο δημαρχείο {στη περιοχή NIKOLAVIERTEL έχει αρκετές φτηνές συμπαθητικές ταβέρνες.
δ}ΒΟCCA ΒΑCCO.Ο Traveller το είχε συστήσει.Πολύ ακριβό αλλά εξαιρετική ποιότητας Ιταλική κουζίνα.Πολύ κοντά στη under de linden δηλαδή στη Friedrichstrasse{δεξιά σου καθώς πηγαίνεις προς το φυλάκιο του Τσάρλυ}.Πολύ χρηστικός για μένα και ο μετρ με τις πληροφορίες που έδωσε.Να ξέρεις όμως οτι άμα πας βράδυ ίσως θα ήταν πιο έξυπνο να κλείσεις τραπέζι.Το μεσημέρι που πήγαμε ωστόσο δεν χρειάστηκε.Να πας πάντως με καλά ρούχα.Εμείς ήμασταν τότε οι μόνοι με καλό μεν αλλά κάζουαλ ντύσιμο.:(
ε}Πολύ καλό ήταν και το ρέστοραντ του Intercοntinental.{Mόνο βράδυ}
στ}Πολύ κοντά στο σταθμό Westkreuz[τρίτη στάση δυτικά του Zoo station}υπάρχει ενα ταπεινό αλλά τίμιο εστιατόριο.Πληρώνεις κάνα 80 ευρώ τώρα πια για είσοδο αλλά σαλάτες,ορεκτικά,κεφτεδάκια,καναπεδάκια μπορεί να φας όσο θέλει η ψυχούλα σου.Αφθονες και τζάμπα οι κοκα κόλες και οι καφέδες.Τις μπύρες τις πληρώνεις.Το όνομα αυτού του παραδείσου έχει σχέση με μια θεοτητα της Αρχαία Ελλάδα.Το χει ενας Τούρκος{πολύ κουλ ο τύπος}.Μόνο αντρες-πελάτες πάνε.Αλλά θα θυμάσαι με λαχτάρα το Βερολίνο και θέλεις να ξαναπάς πάλι.;):cool:
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
ρε madman, δεν αλλάζεις την υπογραφή σου σε: "με το σεξ στα ταξίδια μπορείς να γίνεις καλύτερος άνθρωπος"... :bleh::bleh::bleh:
 

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Μίλησα ο δύστυχος για σεξ?Με παρεξηγήσατε κυρία μου.Για φαγητό έγραψα ο τρελάρας.

Ασχετο.Οχι με σεξ. Αλλά με πληρωμένο σεξ στα ταξίδια μπορεί να γίνεις καλύτερος άνθρωπος.:cool:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Μadman, πάντα άριστα ενημερωμένος στα πονηρά tips στο αμαρτωλό Βερολίνο...

Οι γκόμενες στην Οranie θεές, αλλά με ένα κατοστάρικο ούτε τις πατούσες τους δεν βλέπεις... ανέβαινε madman ανέβαινε...
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Μίλησα ο δύστυχος για σεξ?Με παρεξηγήσατε κυρία μου.Για φαγητό έγραψα ο τρελάρας.

Ασχετο.Οχι με σεξ. Αλλά με πληρωμένο σεξ στα ταξίδια μπορεί να γίνεις καλύτερος άνθρωπος.:cool:
γιατι ρε παιδιά αφήνετε τον άνθρωπο να ζεί στό σκοτάδι

GTS εδώ τα καλύτερα ποτά αναψικτικά και ο καλύτερος μπουφές αν πεινάς και θές κάτι να φάς κυριολεκτικά :haha::haha::haha:
θεά Αρτεμις
 

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
Μadman, πάντα άριστα ενημερωμένος στα πονηρά tips στο αμαρτωλό Βερολίνο...

Οι γκόμενες στην Οranie θεές, αλλά με ένα κατοστάρικο ούτε τις πατούσες τους δεν βλέπεις... ανέβαινε madman ανέβαινε...
O συγκεκριμένος δρόμος είναι καταρχάς για πολύ έμπειρους παίκτες που χουν περπατήσει πάρα πολλά χιλιόμετρα.Υπάρχει όντως η φήμη οτι πολλοί τυχοδιώκτες την έχουν πατήσει εκεί.Δίνουν το αρχικό ποσό και μόλις πάνε στο...τραπέζι να φάνε μπορεί η.....συμπαίκτρια να ζητήσει και άλλα κ.α.Πολλές κατάρες,ραψωδίες,κλάματα και δράματα έχουν ειπωθεί και παικτεί.Ομως σου δίνω το λόγο μου,ένα Βερολινέζικο καλοκαίρι με την βοήθεια ενος υπερπράκτορα και φοιτητή κατάφερα με αυτή τη τιμή των 100ευρώ να απολαυσω ενα σπέσιαλ φαγητό.{Ανετα στα τοπ 5}.
 

madman

Banned
Μηνύματα
110
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
Ανδρος{ΠΣΚ}
Ταξίδι-Όνειρο
Σιβηρία,Ανταρτική,Σαχάρα.
200 ευρώ το φαγητό ρε παιδιά? Πολύ πάει.....
Τότε φιλτάτε GTS άνετα θα βρείς μεγάλες μερίδες και μ.ο.20 γιουρολάκια στις περιπτώσεις β και γ που ανέφερα παραπάνω,Αλλά και στην α με κέρασμα απο μένα τα ομορφότερα street food στη γη.Να καθήσεις σε ενα ρεστοραντ{με θέα κάποιο παράθυρο} και με λίγη τύχη να απολαυσεις έστω και ντυμένες κάποιες απο τις θρυλικότερες και ομορφότερες κυρίες στον πλανήτη.Επίσης ρίξε μια σκοτεινή νύχτα και ενα βλέφαρο σε ενα μοτέλ απέναντι.Θα δεις σε ώρα εργασίας μια σκιά/οπτασία{δυστυχώς και οι κουρτίνες δημιουργούν ειδυλλιακές καταστάσεις} να εργάζεται.Ρομαντικό δεν είναι?:cool:
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.387
Για το Μουσείο της Περγάμου, μπορούμε να κλείσουμε online τα εισιτήρια από κάπου? Με μία ματιά που έριξα δεν υπάρχει κάτι σχετικό στο νετ...
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.387
Στα διάφορα booking sites υπάρχουν πολύ καλές προσφορές για ξενοδοχεία στο Βερολίνο το τριήμερο, για όποιον ενδιαφέρεται τελευταία στιγμή. Εγώ έκλεισα στο Agon-Alexander με 60 ευρώ/βράδυ (με πρωϊνό), τιμή σκάνδαλο για την εποχή....

Με 110 ευρώ με EasyJet & 60 το βράδυ, τύφλα να έχει το Ελλάντα....
 

chrikky

Member
Μηνύματα
1.122
Likes
274
Επόμενο Ταξίδι
Στη Μόσχα αδερφές μου...
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη ξανά...
καταπληκτική επιλογή το hotel... έχω μείνει και το έχω στηρίξει εδώ μέσα πολλάκις :)

να περάσεις τέλεια!
 

GTS

Member
Μηνύματα
6.792
Likes
18.387
καταπληκτική επιλογή το hotel... έχω μείνει και το έχω στηρίξει εδώ μέσα πολλάκις :)

να περάσεις τέλεια!
Ευχαριστώ πολύ! Βασικά το επέλεξα λόγω τοποθεσίας και λόγω καλών σχολίων από εσάς (άντε, και λόγω τιμής...). Κάπου διάβασα ότι ήταν apartment block επί DDR, οπότε να δούμε αν μένει κάτι από την παλιά ατμόσφαιρα στο χώρο.....μ'αρέσει και το γεγονός ότι στο Βερολίνο τέτοια ώρα είναι ακόμα μέρα.....

I/P/B/ Internet Provider in Berlin GmbH
I/P/B/ Internet Provider in Berlin GmbH
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom