Πακιστάν Πακιστάν

deka

Member
Μηνύματα
471
Likes
347
Επόμενο Ταξίδι
Mama Africa
Ταξίδι-Όνειρο
Περού/Γουατεμάλα/Ν.Πάσχα
Διάβασα την ιστορία με αμείωτο ενδιαφέρον! Εξαιρετική!!! Ευχαριστώ που με ταξίδεψες σ' αυτήν την παραγνωρισμένη χώρα που δυστυχώς, όπως όλα δείχνουν, δε θα δω ποτέ από κοντά...
 

ikarialover

Member
Μηνύματα
678
Likes
851
Συγκλονιστική η ιστορία σου... Πραγματικά, απίστευτες οι περιπέτειες που έζησες και ο τρόπος αφήγησής σου μοναδικός... Σε ευχαριστώ πάρα πολύ που μας έδωσες την ευκαιρία να μάθουμε για αυτή τη μακρινή χώρα μέσα από τα δικά σου μάτια. Να είσαι καλά!
 

meet-sos

Member
Μηνύματα
52
Likes
28
Επόμενο Ταξίδι
Μαδρίτη - Καστίλη
Τέλεια ιστορία την διάβασα μονορούφι... Είσαι καταπληκτικός και στα σημεία που χρειάζεται καυστικός.

Απορώ πως θα ένιωσες όταν είδες τις πρώτες ορδές Πακιστανών μεταναστών στην Ελλάδα προ 10-15ετίας.

Δεν γνωρίζω αν είναι ακόμα τα πράγματα έτσι εκεί, αλλά πάντως οι Πακιστανοί που ζούνε στην Ελλάδα είναι κατά κύριο λόγο ήρεμοι και λιγότερο εγκληματικοί σε σχέση με τους άλλους. Βέβαια υπάρχουν τόσες φυλές και γλώσσες εκεί που είναι πολύ γενικό αυτό που λέω.

Λατρεύω πάντως την κουζίνα τους και εύχομαι κάποτε να ευημερήσουν ξανά αυτές οι πατρίδες.
 

jim13

Member
Μηνύματα
22
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
ΝΑΠΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
Κεντρική Αφρική
Φοβερή ιστορία... Καταπληκτικές συμβουλές για τέτοιου είδους ταξίδια(προφυλάξεις,τρόποι αντιμετώπισης καταστάσεων)...:clap:

Έχω μείνει παγωτό (μάνγκο :D)
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.420
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Φοβερή ιστορία... Καταπληκτικές συμβουλές για τέτοιου είδους ταξίδια(προφυλάξεις,τρόποι αντιμετώπισης καταστάσεων)...:clap:

Έχω μείνει παγωτό (μάνγκο :D)
Ψήθηκες ε ; :D
 

orion_kat

Member
Μηνύματα
6
Likes
3
Επόμενο Ταξίδι
Γρανάδα, Ισπανία
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Αν και νιώθω πως δε θα προσθέσω κάτι που δεν έχει ήδη ειπωθεί, μόλις τελείωσα την ανάγνωση της ιστορίας σας, η οποία μου εμφανίστηκε τυχαία στην κεντρική και χαίρομαι πολύ για αυτό, και αισθάνομαι σαν να είδα μια ταινία, με σασπένς, ανατροπές, εικόνες συγκλονιστικές και ουσία.
Κανονικά θα έπρεπε να διαβάζω, εξεταστική γαρ, ειλικρινά όμως διάβασα τα 17 κεφάλαια μονορούφι.
Σας ευχαριστούμε που μοιράζεστε μαζί μας τις ιστορίες σας. Και αν κρίνω από το χάρτη σας, που φαντάζει μαγικός στα μάτια μου, έχετε πολλές ακόμη να διηγηθείτε.
 

vickokka

Member
Μηνύματα
1.235
Likes
1.931
Ταξίδι-Όνειρο
παντου
Δεν ξέρω πως να αρχίσω, η ιστορία σου ειναι η ωραιότερη ,τρομακτικοτερη και πιο ξεκαρδιστικη ( έχεις απίστευτο χιούμορ ) που εχω διαβάσει εδω!!!εδω και δυο ώρες εχω κλείσει τηλεόραση και διαβάζω διαβάζω και δεν χορταινω την υπεροχή αφήγηση σου!! Τι όμορφα μέρη που έχει η γη!!αυτο σκεφτόμουν κατα τη διάρκεια και λυπάμαι που μαλλον δεν πρόκειται να δώ αυτή τη χώρα απο κοντα...
Να είσαι καλα που μας χάρισες εικόνες,γεύσεις , μυρωδιές,χρώματα και ακούσματα που δύσκολα θα ζήσουμε, ήταν υπεροχή ιστορία μακάρι να μπορούσα τωρα να την ψήφιζα σαν την καλύτερη του φόρουμ!!

Sent from my iPad using Travel Stories
 

Mυρτώ

New Member
Μηνύματα
1
Likes
0
Δεν γνώριζα την ύπαρξη του φόρουμ αυτού, ήθελα κάποιες πληροφορίες για το Πακιστάν και όπως ψαχνόμουν στον γούγλη με φέρνει ο δρόμος στην αφήγηση σου.
Έκανα εγγραφή για να σου πω μόνο και μόνο ότι σου βγάζω το καπέλο φίλε μου για το θάρρος σου την περιπετειώδη φύση σου αλλά και την γραφή σου. Είσαι απολαυστικός!
Να το εκδόσεις σε βιβλίο έχεις σκεφτεί; Σίγουρα θα έχεις και άλλες ιστορίες σαν αυτές από άλλα ταξίδια σου!
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.186
Μηνύματα
883.357
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom