Πακιστάν Πακιστάν

ΕΡΣΗ

Member
Μηνύματα
6.454
Likes
2.531
Επόμενο Ταξίδι
Βερολίνο (ξανά!)
Ταξίδι-Όνειρο
Λάος, Βιετνάμ, Καμπότζη
Και για εμας ειναι μια πολυτελεια να διαβαζουμε τις ιστοριες σου!
 

piccolo_mondo

Member
Μηνύματα
851
Likes
776
Respect κυριε!
Απηλαυσα την ιστορια, ανοιγοντας πολλα ιντερνετικα "παραθυρα" αναζητησης ταυτοχρονα..(η αγνοια!) κ ευχαριστω.
Να σχολιασω ταπεινα, οτι διαβαζοντας το περιστατικο με την κοπελα με την "μυτη" θυμηθηκα την βραβευμενη φωτογραφια - εξωφυλλο του περιοδικου "ΤΙΜΕ", το πορτραιτο μιας νεαρης αφγανης με τα ιδια "χαρακτηριστικα"..
σοκαριστικο
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Ναι, το συνηθίζουν αυτό και στο Πακιστάν και στην Ινδία.
 

MAriaORF

Member
Μηνύματα
177
Likes
19
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη!!!!!!
Ταξίδεψα μέσα από την ιστορία σου! Τι κρίμα να μη μπορούμε όλοι να κάνουμε ένα τέτοιο ταξίδι!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Υποκλινομαι.!Να σαι παντα καλα να ταξιδευεις!
 
Μηνύματα
8
Likes
5
Επόμενο Ταξίδι
Αμστερνταμ
Ταξίδι-Όνειρο
ΜέγαςΚοραλιογενής Ύφαλος
Λόγω της δουλειάς μου έχω συναναστραφεί με δεκάδες ανθρώπους διαφορετικής εθνικότητας και μπορώ να πω ότι οι πακιστανοί είναι ότι χειροτερο υπάρχει by far.Απορώ με όλους με όλους αυτούς(και κυρίως αυτές) που ζηλεύουν το συγκεκριμένο ταξίδι...Αν δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος στόχος (βλ. ιστορικοί αρχαιλογικοί λόγοι) το εν λόγω ταξίδι απλά δεν υφίσταται.

Υ.Γ. Μεταφέρω την είδηση όπως την διάβασα σε εφημερίδα του Κουβέιτ 2-3 μήνες πριν,

"Αθωώθηκαν οι 10 από τους 11 κατηγορουμένους για τον ομαδικό βιασμό πακιστανής στην πλατεία του χωριού της παρουσία:shock::shock::shock: όλου του χωριού (για να την τιμωρησουν για κάτι αστείο το οποίο δεν θυμάμαι).

Άλλο η περιπέτεια, άλλο η διαφορέτικότητα των πολιτισμών , που σε εξιτάρει να την εξερευνήσεις και άλλο η βουτιά στην αθλιότητα και στον μπινεδισμό των πακιστανών.
 

Aria_C

Member
Μηνύματα
318
Likes
112
Επόμενο Ταξίδι
Στ' αυγά μου :(
Ταξίδι-Όνειρο
Υποσαχάρια Αφρική
Λόγω της δουλειάς μου έχω συναναστραφεί με δεκάδες ανθρώπους διαφορετικής εθνικότητας και μπορώ να πω ότι οι πακιστανοί είναι ότι χειροτερο υπάρχει by far.Απορώ με όλους με όλους αυτούς(και κυρίως αυτές) που ζηλεύουν το συγκεκριμένο ταξίδι...Αν δεν υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος στόχος (βλ. ιστορικοί αρχαιλογικοί λόγοι) το εν λόγω ταξίδι απλά δεν υφίσταται.

Άλλο η περιπέτεια, άλλο η διαφορέτικότητα των πολιτισμών , που σε εξιτάρει να την εξερευνήσεις και άλλο η βουτιά στην αθλιότητα και στον μπινεδισμό των πακιστανών.
Χωρίς να θέλω να σπαμάρω την ιστορία, δεν μπορώ να αφήσω αναπάντητο το μήνυμά σου. Τα ταξίδια δεν υφίστανται μόνο όταν δεν σε ενδιαφέρουν να τα κάνεις. Μπορεί λόγω της κατάστασης να μην μπορούμε ή να μην τολμάμε να κάνουμε κάποιο ταξίδι, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να μειώνουμε την αξία αυτού που κάποιος έκανε ή θα επιθυμούσε να κάνει. Εξάλλου, το συγκεκριμένο, ακριβώς λόγω των ιδιαιτεροτήτων του, δεν είναι απλώς ένα ταξίδι, αλλά μία εμπειρία ζωής! (Τα λοιπά σχόλια, τα αφήνω ασχολίαστα)
 

zmaria

Member
Μηνύματα
1.335
Likes
1.201
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη (αμήν)
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα,Περού,Ν.Αφρική
Για μένα πάντως το σχόλιο ήταν μια αφορμή να διαβάσω μια από τις ωραιότερες ιστορίες που έχουν γραφτεί στο travel stories! wow!
 

Maria Zambako

Member
Μηνύματα
11
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
nobody knows yet...
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ-Καμπότζη
Καταπληκτική ιστορία! Έχω μείνει άφωνη...Μπράβο για το θάρρος, αλλά και την "τρέλα" σου να ακολουθήσεις τα χνάρια του μεγαλέξανδρου και μάλιστα την εποχή εκείνη. Ένα μεγάλο ευχαριστώ για την πολύτιμες γνώσεις που μου πρόσφερες γι' αυτή την "άγρια" και συνάμα γοητευτική χώρα που, για να είμαι ειλικρινής, δεν νομίζω να γνωρίσω ποτέ ιδίοις όμμασι
Καλά ταξίδια!
Ανυπομονώ να διαβάσω και τις υπόλοιπες ιστορίες σου...
:)
 

Maria Zambako

Member
Μηνύματα
11
Likes
4
Επόμενο Ταξίδι
nobody knows yet...
Ταξίδι-Όνειρο
Βιετνάμ-Καμπότζη
Τώρα που το ξανασκέφτομαι...μου θυμίζεις λίγο από Ιντιάνα Τζόουνς...
 

ΕΛΑΝΤΕ

Member
Μηνύματα
8
Likes
0
ανακαλυψα τυχαια το φορουμ ψαχνοντας πληροφοριες για ενα μελλοντικο ταξιδι που θελω να κανω επεσα πανω στο ταξιδι σου στο νησι του πασχα που ολως τυχαιως θα παει γαμηλιο ταξιδι μια φιλη μου και συνεχισα με το πακισταν υπεροχη η γραφη σου περιγραφικοτατος γλαφυροτατος σε "ρουφηξα'" λεξη λεξη!!!:p:) συγχαρητηρια για το ταξιδι σου δεν ειναι οτι απλα ειναι δυσκολο αλλα ειναι δυσκολη η αποφαση για να πραγματοποιηθει κατι τετοιο.πρεπει να εχει πολλες δοσεις τρελας για να το κανει καποιος!!!!ησουν η αφορμη να γραφτω για να σου πω οτι ειμαι και εγω φανατικη πλεον και περιμενω για τα επομενα ταξιδια!!!! να εχεις την υγεια σου και να ταξιδευεις!!!καλη συνεχεια!!!
:D:D:D
 

Hyada

Member
Μηνύματα
59
Likes
51
Επόμενο Ταξίδι
Istanbul ξανά
Ταξίδι-Όνειρο
Όλη η Ευρώπη
Τώρα είδα το σχόλιο του Astral Projection. Oύτε και εγώ θέλω να σπαμάρω, αλλά έχω μείνει με το στόμα ανοιχτό. Θα τα αφήσω και εγώ όλα ασχολίαστα εκτός από το σχόλιο για τους αρχαιολογικούς χώρους που δεν στέκει σε καμία περίπτωση. Στο κάτω κάτω και μόνο να βρίσκεσαι σε ένα μέρος όπου γεννήθηκε ένας από τους αρχαιότερους πολιτισμούς (Harappan) είναι απερίγραπτο.
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.181
Μηνύματα
883.224
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom