Πανοραμική θέα

chris7

Member
Μηνύματα
3.083
Likes
23.657
Επόμενο Ταξίδι
Λουξεμβούργο
Ονειρεμένο Ταξίδι
Καναδάς
Δεν ξέρω. Θα δω. Προς το παρόν έχω αρκετό διάβασμα για κάποιες υποχρεώσεις. Ήταν μία ωραία εκδρομή που περιλάμβανε διαμονή στο Μιλάνο, επεισοδιακό οδικό ταξίδι από την Ιταλία στο Ιντερλάκεν, διαμονή σε φιλικό σπίτι στο πανέμορφο Ιντερλάκεν, βόλτες εκεί τριγύρω, δύο ημερήσιες στις Άλπεις με Ζερμάτ (Μάτερχορν) και Σιλτχορν και δύο citybreaks με Βέρνη και την υπέροχη Λουκέρνη. Ίσως γράψω κάποια στιγμή μια περιληπτική φωτοϊστορία.
Πολύ ενδιαφέρον ταξίδι ακούγεται. Περιμένουμε όταν μπορέσεις. Εκείνο το: "περιληπτική" δεν μου άρεσε. :)
 

Liana13

Member
Μηνύματα
34
Likes
185
Σίφνος. Κάθε φορά που ανεβαίνω στις Χώρες ή οικισμούς των νησιών που βρίσκονται σε μεγάλο υψόμετρο περιμένω λίγο, κοιτάω την θάλασσα που απλώνεται μπροστά μου και γεμίζω με ένα αίσθημα ελευθερίας. Και σκέφτομαι μέσα μου ότι ίσως για αυτό οι νησιώτες από πάντα να ήταν πιο ατίθασοι, πιο ανεξάρτητοι, με άλλον αέρα. Όταν μεγαλώνεις με αυτά τα τοπία δεν γίνεται αλλιώς. Και όσο εγώ κάθομαι και "φιλοσοφώ" η γατούλα αυτή έχει βρει το νόημα της ζωής και την ελευθερία της χωρίς καν να έχει ιδέα τι σημαίνουν ;Ρ
View attachment 307516
1586908520395.png
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.109
Μηνύματα
880.580
Μέλη
38.837
Νεότερο μέλος
koliswa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom