Παπούτσια για ταξίδια

Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Εγώ παιδιά με το 1.64 ύψος μου απλά δεν παίζει να βάλω φλατ/αθλητικά. Πάντα φοράω τακούνι, ακόμα κι αν είναι 2-3 πόντους. Τα camper, clarks και ενίοτε boxer με έχουν βγάλει ασπροπρόσωπη, πάντα περπατώ πολύ και με άνεση!
Τι έχει το 1,64; Ίσα ίσα φαίνεσαι λεπτοκαμωμένη και χαριτωμένη.
 

underwater

Member
Μηνύματα
2.716
Likes
11.321
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική
Τι έχει το 1,64; Ίσα ίσα φαίνεσαι λεπτοκαμωμένη και χαριτωμένη.
Το 1.64 δεν έχει κάτι κακό, απλά είναι το πώς αισθάνεται κάποιος άνετα.:xmas_smile: Κι έχω πια συνηθίσει τόσο πολύ τα τακούνια που όταν φοράω φλατ δεν μπορώ να περπατήσω! Μόνο στο γυμναστήριο και το ποδήλατο φοράω! Κι εν γένει διαφωνώ με όσους υποστηρίζουν ότι μόνο τα αθλητικά είναι για περπάτημα. Αν τα τακούνια έχουν καλή ποιότητα μια χαρά μπορείς να περπατήσεις (δεν μιλάμε για γόβες στιλέτο εννοείται:xmas_smile:, αλλά για μαλακά παπούτσια με 2-3 πόντους χοντρό τακούνι).
 
Μηνύματα
1.620
Likes
782
Επόμενο Ταξίδι
Χονγκ Κονγκ
Ταξίδι-Όνειρο
Γύρος του κόσμου
Νομίζω ότι και ιατρικώς συστήνεται να έχει ελάχιστο τακούνι το παπούτσι, για ανατομικούς λόγους. Τα εντελώς φλατ είναι επιβαρυντικά για το πόδι - γι'αυτό ακόμα και αθλητικά αν πάρετε για περπάτημα, δώστε σημασία στη σόλα τους
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Συμφωνω απολυτα μαζι σου ...γιαυτο κ οποτε εχω επιχειρησει πολυωρες διαδρομες με μπαλαρινες ή τυπου UGG που ελεγα παραπανω ..εχω κουραστει αφανταστα απο αυτο το φλαπα φλουπα.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
παιδιά τι παπούτσια να πάρω για εκδρομή σε πόλη χιονισμένη?
Τα goretex δεν κάνουν δουλειά γλυστράνε, τα μποτάκια που πήρα επίσης αδιάβροχα αλλά να πάρει ευχή γλυστράνε, προτείνετέ μου κάτι σας παρακαλώ δεν θέλω να φάω τα μούτρα μου σε αυτήν την ηλικία δεν κολλάνε εύκολα τα κόκκαλα!:xmas_cheesygrin:
 

Varg83

Member
Μηνύματα
133
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια-Νεα Ζηλανδια
Μετα απο πολλα (αλλα παιδια, ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΠΟΛΛΑ ) χιλομετρα, σε Βερολινο, Λισσαβωνα και Βρυξελλες εχω να πω οτι τα admiral αθλητικα πε βολεψανε παρα πολυ. Η κοπελα μου το καλοκαιρι ειναι φανατικη των birkenstock..... Ειδικα στα παρκα του Βερολινου (Treptower και Tiergarden) μας βγαλανε ασπροπροσωπους!!!!!!
 

Varg83

Member
Μηνύματα
133
Likes
73
Επόμενο Ταξίδι
Βέλγιο
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλια-Νεα Ζηλανδια
Βεβαια μολις τωρα ειδα οτι προκειται για χειμερινο προορισμο.... Αρα προτεινω μποτακια της Columbia ανεπιφυλακτα...
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
εννοείται μποτάκι Nena μου....
Τελευταία αγόρασα αυτά : Legero: 00570-96 | BRANDOSA.co.uk
και είμαι ενθουσιασμένη!
Με τα περισσότερα παπούτσια έχω πρόβλημα (ellese, salomon, asics boxer κλπ*)
αυτά είναι πολύ μαλακά,ζεστά,αδιάβροχα, και τη Δευτερα που χιόνισε δεν γλιστρούσαν.
*Δεν φταίνε τα παπούτσια εγώ έχω θέμα
 

skoumpi

Member
Μηνύματα
1.206
Likes
1.101
Σήμερα διάβασα τα posts σου στα ισοθερμικά.... και κατάλαβα οτι μάλλον χρειάζεσαι κάτι πιο "χειμωνιάτικο" οπότε ίσως να χρειάζεσαι μια μπότα για τα χιόνια.
Είναι πιο ζεστές, δεν βάζουν χιόνι απο πάνω λόγω ύψους, και αν διαθέσεις αρκετά χρήματα θα είναι και άνετες/ανατομικές για να μπορείς να περπατάς χλμ..
Πάντως οτι και να πάρεις μην το αφήσεις για τελευταία στιγμή γιατί δεν υπάρχει τίποτα χειρότερο στα ταξίδια απο ενα παπούτσι που δεν είναι φορεμένο απο πριν να δεις πως είναι.
 

AERAS

Member
Μηνύματα
772
Likes
1.122
Τι παπούτσια φοράτε όταν ταξιδεύετε?

Όταν κάνετε ταξίδια στα οποία περπατάτε πολύ ,τι παπούτσια επιλέγετε?
Στο προηγούμενο ταξίδι μου επέλεξα αυτά τα κλασικά τουριστικά πέδιλα που αερίζουν τα πόδια αλλά από εμφάνιση!!!!!!! όσοι βλέπουν τις φωτό γελάνε,
και γελάνε ακόμη πιο πολύ όταν παρατηρούν την σύζυγό μου με το ίδιο ακριβώς ζευγάρι.
 

Attachments

vasiliseva

Member
Μηνύματα
30
Likes
2
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Τη μέρα που περιλαμβάνει άκοπο περίπατο και περιηγήσεις τα πολυαγαπημένα μου salomon xr crossmax και το βραδάκι τα κυριλέ timberland earthkeepers!
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.883
Likes
14.445
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Όταν κάνετε ταξίδια στα οποία περπατάτε πολύ ,τι παπούτσια επιλέγετε?
Στο προηγούμενο ταξίδι μου επέλεξα αυτά τα κλασικά τουριστικά πέδιλα που αερίζουν τα πόδια αλλά από εμφάνιση!!!!!!! όσοι βλέπουν τις φωτό γελάνε,
και γελάνε ακόμη πιο πολύ όταν παρατηρούν την σύζυγό μου με το ίδιο ακριβώς ζευγάρι.
Ξέχασες τη λευκή κάλτσα. :D
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.061
Μέλη
38.910
Νεότερο μέλος
giota789

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom