Παπούτσια για ταξίδια

themargav

Member
Μηνύματα
135
Likes
24
Ταξίδι-Όνειρο
Λατινική Αμερική
Εγώ φοράω τα Nike Dart 9, οικονομική επιλογή, όμως με έχουν βολέψει.
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Εγω για ταξιδια δεν εχω ειδικα παπουτσια κλπ. Ο,τι φοραω στην καθημερινοτητα μου επειδη περπαταω πολυ, το φοραω και στο ταξιδι, εννοειται βεβαια πως αποφευγω παπουτσια τυπου All Star που κουραζεσαι μετα απο 10' περπατηματος
 

a_nikos

Member
Μηνύματα
907
Likes
226
Ταξίδι-Όνειρο
Βορεια Αμερικη
Για τα Geox γνώμη κανείς? Αναφέρομαι στα αδιάβροχα μποτάκια τους.
Οσοι φορανε Geox ειδικα για ταξιδια λενε οτι δεν θα ξαναφορεσεις αλλο παπουτσι... Ελπιζω να σε καλυπτει;)
 

villi

Member
Μηνύματα
1.088
Likes
2.789
Τη μάρκα Teva την έχουμε αναφέρει; Έχει πάρει κανείς;
Aγόρασα τον αύγουστο ορειβατικά σανδάλια και είναι πάρα πολύ άνετα και ανθεκτικά,πρόσεξε ομως οχι όλα τα μοντέλα!Πρέπει να βάλεις λίγο πιο βαθιά το χέρι στην τσέπη για καλή σόλα!
Περπάτησα 6 ώρες σε μονοπάτια με κοτρόνες και δεν κατάλαβε το πόδι μου τίποτα!
 

mikrh tsopana

Member
Μηνύματα
1.715
Likes
7.789
Επόμενο Ταξίδι
Ελλάδα-Παλέρμο-Μπιλμπάο
Ταξίδι-Όνειρο
θα το αποφασίσω αύριο
Επειδή ο καιρός για τις Βούδα+Πέστη(και Ρώμη) πλησιάζει και πρέπει να φτιάξω τη handbag μου,έχω τα εξής διαθέσιμα παπούτσια
  1. Αdidas τύπου street shoe
  2. Αdidas ορειβατικά
  3. Puma αθλητικά
  4. αρβύλες
  5. μπότες τύπου Ugg(που δεν είναι Ugg)
  6. μποτάκια Camper αυτά
    aencrypted_tbn1_gstatic_com_images_4dc52b64680b85312bc9c2b0497aea3e._.jpg
    ,που δεν μου είναι καθόλου άνετα στο περπάτημα

η φίλη μου λέει να πάρω γαλότσες γιατί βρέχει αλλά δεν έχω και δε ξέρω αν θα με βολέψουν και σκέφτομαι μην τις πάρω τζάμπα
να πάρω 2 ζευγάρια παπούτσια δε μπαίζει,αφού δεν έχω χώρο στην τσάντα
θέλω κάτι κομψό,που να μη βρέχεται και να είναι και ξεκούραστο για το πόδι μου,αφού έχω σκοπό να περπατήσω αρκετά,α και να μην έχω θέμα με το κρύο
γενικά κλείνω προς τις αρβύλες με την εξής λογική
  • αδιάβροχα:4,6
  • ζεστά:4,5,6
  • για περπάτημα:1,2,3,4(?)
  • εμφανίσημα:1,4,5,6
ο ενδοιασμός μου είναι στο αν είναι όντως άνετα για περπάτημα καθώς δεν τις έχω φορέσει ποτέ και να κάνω υπερβολικά μεγάλες αποστάσεις
καμιά ιδέα;
 

Gaea

Member
Μηνύματα
104
Likes
135
Επόμενο Ταξίδι
Μεγαλη Βρετανια- Ιρλανδια
Ταξίδι-Όνειρο
Το γύρο του κόσμου
Επειδή ο καιρός για τις Βούδα+Πέστη(και Ρώμη) πλησιάζει και πρέπει να φτιάξω τη handbag μου,έχω τα εξής διαθέσιμα παπούτσια
  1. Αdidas τύπου street shoe
  2. Αdidas ορειβατικά
  3. Puma αθλητικά
  4. αρβύλες
  5. μπότες τύπου Ugg(που δεν είναι Ugg)
  6. μποτάκια Camper αυτά
    aencrypted_tbn1_gstatic_com_images_4dc52b64680b85312bc9c2b0497aea3e._.jpg
    ,που δεν μου είναι καθόλου άνετα στο περπάτημα

η φίλη μου λέει να πάρω γαλότσες γιατί βρέχει αλλά δεν έχω και δε ξέρω αν θα με βολέψουν και σκέφτομαι μην τις πάρω τζάμπα
να πάρω 2 ζευγάρια παπούτσια δε μπαίζει,αφού δεν έχω χώρο στην τσάντα
θέλω κάτι κομψό,που να μη βρέχεται και να είναι και ξεκούραστο για το πόδι μου,αφού έχω σκοπό να περπατήσω αρκετά,α και να μην έχω θέμα με το κρύο
γενικά κλείνω προς τις αρβύλες με την εξής λογική
  • αδιάβροχα:4,6
  • ζεστά:4,5,6
  • για περπάτημα:1,2,3,4(?)
  • εμφανίσημα:1,4,5,6
ο ενδοιασμός μου είναι στο αν είναι όντως άνετα για περπάτημα καθώς δεν τις έχω φορέσει ποτέ και να κάνω υπερβολικά μεγάλες αποστάσεις
καμιά ιδέα;
Θα σου έλεγα να μην πάρεις τις αρβύλες γιατί είναι βαριές και δεν τις έχεις βάλει για περπάτημα, μήπως θα σου κάνουνε πληγές?
Τα camper γενικά είναι άνετα παπούτσια, είναι ελαφριά, εμφανίσιμα και ζεστά.
Οπότε αύριο πρωί τα φοράς και τα βγάζεις το βράδυ. Αν δεν έχεις πρησμένα πόδια μπαίνουν στη βαλίτσα.:D

άκυρο. τώρα είδα αυτό που έγραψες κάτω από την εικόνα.
Οπότε η συμβουλή μου είναι να πάρεις ότι ζεστό, αδιάβροχα και ελαφρύ έχεις και εφάρμοσε το ντύσιμο γύρω από αυτό. π.χ. τζιν
Αν το βράδυ τα πόδια σου σε πονάνε δεν θα σε ένοιαζε αν γυρνούσε την πόλη και με κουρέλια.
Και αν είναι παγωμένα ή βρεγμένα δεν θα ευχαριστηθείς καθόλου τη βόλτα σου.
 

katkats

Moderator
Μηνύματα
9.605
Likes
12.424
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερική
Σύμφωνα με όσα γράφεις, νομίζω ότι οι αρβύλες είναι το φαβορί για να μπουν στις αποσκευές σου. Βέβαια ένα αφόρετο παπούτσι μπορεί να αποβεί μοιραίο σε ένα ταξίδι με πολύ ποδαρόδρομο. Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να αρχίσεις να τις φοράς συνεχώς από τώρα και μέχρι να φύγεις για τις συνηθίσεις. Βάλε και κανέναν πάτο αν είναι πολύ σκληρές και βρες και τις κατάλληλες κάλτσες. Κρίμα που τα camper δεν σου κάνουν. Κανονικά θα αποτελούσας την ιδανική επιλογή. Καλό περπάτημα.
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.052
Likes
7.801
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Για ρίξε καμμιά ματιά και στα Admiral. Έχουν αδιάβροχες μπότες, ελαφριές και πολύ φθηνές. Δοκιμασμένες για μια βδομάδα σε βροχερό Λονδίνο (μόλις αγορασμένες), αποδείχθηκαν άψογες (no pains, no leaks).
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

No members online now.

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.182
Μηνύματα
883.218
Μέλη
38.891
Νεότερο μέλος
CrisPan

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom