Παπούτσια για ταξίδια

anny

Member
Μηνύματα
3.423
Likes
1.791
Επόμενο Ταξίδι
Ιστρια
Ταξίδι-Όνειρο
γύρος του κόσμου
Από προσωπική και μόνο εμπειρία, σχετικά με το αν πρέπει ή όχι το παπούτσι να είναι μεγαλύτερο, έχω να επισημάνω τα εξής:


  • Το ανοιχτό χαμηλό παπούτσι δεν πειράζει να είναι λίγο μεγαλύτερο.
  • Το ανοιχτό παπούτσι με ψηλό τακούνι δεν πρέπει να είναι μεγαλύτερο γιατί υπάρχει αστάθεια.
  • Οι ψηλές ή λίγο χαμηλότερες γόβες, επίσης δεν πρέπει να είναι μεγαλύτερες γιατί υπάρχει αστάθεια στο περπάτημα και κουράζεσαι πολύ πιο εύκολα.
  • Τα αθλητικά και τα μποτάκια που φοριούνται με πιο χοντρή κάλτσα, πρέπει οπωσδήποτε να είναι ένα νουμερο μεγαλύτερα.
  • Τέλος, τα βατραχοπέδιλα πρέπει και αυτά να είναι λίγο μεγαλύτερα :D
 

traveladdict

Member
Μηνύματα
1.380
Likes
1.341
Επόμενο Ταξίδι
Λος Άντζελες
Ταξίδι-Όνειρο
ΣριΛάνκα,Βενεζουέλα ξανά!
Αχ πόσο δίκιο έχεις, γιατί τον περασμένο μήνα που ήμουν στο Τόκιο, περπατούσα με τα βατραχοπέδιλα στη Γκίνζα και πόσο μέ χτυπουούουουουσαν.....:haha:
 

pattyyy

Member
Μηνύματα
1.565
Likes
1.271
Επόμενο Ταξίδι
χμ...
Ταξίδι-Όνειρο
νότια αφρική
Παιδιά μήπως ξέρετε ποια μαγαζιά (και σε ποια διεύθυνση) στην Αθήνα διαθέτουν παπούτσια teva και ρούχα north face;
 

geopnd

Member
Μηνύματα
268
Likes
121
Επόμενο Ταξίδι
Ναπολη Σικελια
Ταξίδι-Όνειρο
μεξικο
καλα τα north face τα βρισκεις παντου.και ειδικα σε μαγαζια με ειδη σκι.επισης παιδια να σας προτεινω τα merrel.απιστευτα μποτακια που καρτανε στεγνα τα ποδια και ζεστα.νοιωθεις το ποδι να παταει γερα στην γη και στο περπατημα αυξανεις και τις αντοχες σου.τα χρησιμοποιησα περυσι γερμανια και τσεχια με χιονια,υγρασια,-15 και δεν καταλαβα τιποτα.σκυλι κανονικο το μποτακι αυτο.και ανετο πανω απο ολα.τα ειχα παρει απο 140 100 ευρω.πολυ καλυτερα απο τα πολυδιαφημισμενα και τσιμπιμενα columbia.patydew και τα horse feathers.παρομοια με τα north face.ανεπιφυλακτα γερα και ως επι το πλειστον ισοθερμικα ρουχα,μπουφαν κτλ
 

Donatella

Member
Μηνύματα
58
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι?
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.
Τα UGG μου δεν τα αλλάζω για κανένα λόγο στα ταξίδια μου!!!!!
Πού ζεστά, μαλακός πάτος, άνετο το πόδι μέσα και μια χαρά stylish!!!
Τι άλλο θες????
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Παιδιά μήπως ξέρετε ποια μαγαζιά (και σε ποια διεύθυνση) στην Αθήνα διαθέτουν παπούτσια teva και ρούχα north face;
Πήγαινε μια βόλτα στο Λούστα στην Πατησίων, έχει πολύ καλές τιμές και πολλά σχέδια teva. Loustas Adventure : , snowboard, ski, camping,
Τώρα North Face βρίσκεις εύκολα ακόμα και σε πολυκαταστήματα Attica, Notos galleries επίσης στο Home και στο AlpamayoPro
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Τα UGG μου δεν τα αλλάζω για κανένα λόγο στα ταξίδια μου!!!!!
Πού ζεστά, μαλακός πάτος, άνετο το πόδι μέσα και μια χαρά stylish!!!
Τι άλλο θες????
Κανουν τα Ugg για πολυ ξεποδαριασμα ομως?Εγω βρε παιδια οταν φοραω τετοιου ειδους μποτες ,επειδη ειναι εντελως μα εντελως φλατ και πλατιες απο κατω ...περπαταω πλαπα -πλουπα ..πλατσα πλουτσα ..καποια στιγμη με κουραζουν δηλ....που να κλεινω 10ωρα κ 12 ωρα σε ταξιδια με αυτες?
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.880
Likes
14.433
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Κανουν τα Ugg για πολυ ξεποδαριασμα ομως?Εγω βρε παιδια οταν φοραω τετοιου ειδους μποτες ,επειδη ειναι εντελως μα εντελως φλατ και πλατιες απο κατω ...περπαταω πλαπα -πλουπα ..πλατσα πλουτσα ..καποια στιγμη με κουραζουν δηλ....που να κλεινω 10ωρα κ 12 ωρα σε ταξιδια με αυτες?
Τα Ugg είναι μόνο για παγωνιές με ήλιο. Αν βρέξει γίνονται χάλια.
Οι δε γαλότσες που είναι για βροχή δε ζεσταίνουν καθόλου τα πόδια, το αντίθετο μάλλον. Είμαι σε δίλημμα για το τι παπούτσια να πάρω στο Λονδίνο.
 

Donatella

Member
Μηνύματα
58
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Παρίσι?
Ταξίδι-Όνειρο
Γαλλική Πολυν.
Να σου πω φίλη, πριν 2 μήνες έκλεινα καθημερινά 8-9 ώρες περπάτημα στο Manhattan, τα είχα βολευτεί πολύ, εκτός από μια μέρα που έβρεχε και είχαν γίνει μούσκεμα αμέσως!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.836
Μέλη
38.904
Νεότερο μέλος
pstrougaris@yahoo

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom