Παρέα για Ταξίδια...

TRAVELLER 3

Member
Μηνύματα
95
Likes
38
Επόμενο Ταξίδι
?????????????????????????
Ταξίδι-Όνειρο
Περου-Χιλη
διαβασα στο περιοδικο passport αυτου του μηνα για ενα σιτε το www.homeexchange.com απλα δεν εχει στα ελληνικα.ελπιζω να σε βολεψει
 

liveloula

Member
Μηνύματα
60
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Καραϊβική
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Καλησπέρα σε όλους σας και καλώς σας βρήκα και "επισήμως". Εδώ και καιρό διαβάζω για τα μαγευτικά σας ταξίδια αλλα μόλις τώρα αποφάσισα να κάνω την εγγραφή μου. (Έχοντας δόλο βεβαίως βεβαίως.... ;))

Το λοιπόν! Ημερομηνίες 25 Ιούλιου - 16 Αυγούστου (η ευλογημένη άδεια) φλερτάρω με την ιδέα ενός ταξιδιού στην Πορτογαλία. Για την ακρίβεια απο πέρυσι το καλοκαίρι φλέρταρα αλλα δεν ανταπέδιδε η άτιμη :p
Σκέφτομαι εξορμήσεις, Λισσαβώνα - Πόρτο - Αζόρες - Μαδέρα, πληρες τουρ εν ολίγοις.
Για να υλοποιηθεί όμως αυτό το ταξιδι με τις καλύτερες δυνατόν συνθήκες, απαιτείται και συνταξιδιώτης (απο τους φίλους μου δεν περιμένω είναι "μουχλες" :shock:)
Όποιος πιστός/πιστή λοιπόν ας προσέλθει με pm. Πιστέψτε με, θα χαρώ ιδιαίτερα !!

Με φιλικούς χαιρετισμούς !!
 
Μηνύματα
2.487
Likes
3.195
Ταξίδι-Όνειρο
ΙΑΠΩΝΙΑ
καλώς όρισες!με το καλό εύχομαι να προετοιμασθείς ,να συλλέξεις πληροφορίες για το ταξιδάκι σου....Λισσαβώνα εχω πάει πριν πολλααααα χρόνια ,10,δεν είχα ξετρελλαθεί κιόλας αλλά εκτοτε απότι έμαθα απο φίλους που ξαναπήγαν,φτιάξαν πολλά καινούργια πράγματα ,σίγουρα θα σου αρεσει......Μου άρεσαν τότε πιο πολύ τα γύρω μέρη ,κατι θέρετρα έξω απο τη Λισσαβώνα,δε θυμάμαι ονόματα....
 

axinos

Member
Μηνύματα
712
Likes
220
Επόμενο Ταξίδι
Βελιγραδι ισως...
Ταξίδι-Όνειρο
Νεα Υορκη
Γεια σου! Πηγα και εγω πριν 2-3 χρονια στην Πορτογαλια και περασα τελεια! Εχω γραψει και ιστοριουλα εδω! Ελπιζω να βρεις παρεα και να περασεις ομορφα!
 

liveloula

Member
Μηνύματα
60
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Καραϊβική
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Γεια σου! Πηγα και εγω πριν 2-3 χρονια στην Πορτογαλια και περασα τελεια! Εχω γραψει και ιστοριουλα εδω! Ελπιζω να βρεις παρεα και να περασεις ομορφα!

Σε ευχαριστώ axinos, εαν δεν σου κάνει κόπο και γνωρίζεις να μου πεις, θα με ενδιεφερε να μαθω ποιος ειναι ο πλεον οικονομικος τροπος να μετακινηθώ απο Λισσαβωνα προς Αζορες και Μαδερα ! Εννοω τοπικες αεροπορικες εταιρίες με οικονομικα εισητηρια προς τα νησακια κλπ !
 

toumpiotis

Member
Μηνύματα
892
Likes
649
Ταξίδι-Όνειρο
LENSOIS MARAHENSES
Πορτογαλία πήγα πέρισυ.Κιεγώ έμεινα ηπειρωτική Πορτογαλία .Για Αζόρες νομίζω πως πετάνε οι Πορτογαλικές Tap και Sata με τιμές πήγαινε -έλα γύρω στα 250-300 ευρό την εποχή που πάς (Αύγουστο-Ιούλιο).Για Μαδέιρα πετάει η easy jet από ΄Λισσαβώνα και πιστεύω οτι θα βρείς καλύτερες τιμές.Σου εύχομαι να βρείς καλή παρέα και να περάσεις καλά .
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Μπορείς να μετακινηθείς με πτήση και ανάμεσα στα νησιά.
Επομένως, το καλλίτερο είναι να ψάξεις την πιο οικονομική λύση.
Ίσως Λισσαβώνα Μαδέιρα (Φουνσάλ), κι από εκεί με πτήση για τις Αζόρες, και μετά επιστροφή.
Δεν ξέρω πόσο χρόνο κάνει το καράβι να πάει από το ένα νησί στο άλλο, ίσως, αν δεν ειναι τεράστια η χρονική σας επιβάρυνση, να συμφέρει.
Ψάξτε το.
Για να δείτε τη Μαδέιρα, θέλετε τουλάχιστον 4 μέρες, με συνεχές γύρισμα.
Όπως δήποτε θα νοικιάσετε αυτοκίνητο
 

liveloula

Member
Μηνύματα
60
Likes
26
Επόμενο Ταξίδι
Καραϊβική
Ταξίδι-Όνειρο
Καραϊβική
Μπορείς να μετακινηθείς με πτήση και ανάμεσα στα νησιά.
Επομένως, το καλλίτερο είναι να ψάξεις την πιο οικονομική λύση.
Ίσως Λισσαβώνα Μαδέιρα (Φουνσάλ), κι από εκεί με πτήση για τις Αζόρες, και μετά επιστροφή.
Δεν ξέρω πόσο χρόνο κάνει το καράβι να πάει από το ένα νησί στο άλλο, ίσως, αν δεν ειναι τεράστια η χρονική σας επιβάρυνση, να συμφέρει.
Ψάξτε το.
Για να δείτε τη Μαδέιρα, θέλετε τουλάχιστον 4 μέρες, με συνεχές γύρισμα.
Όπως δήποτε θα νοικιάσετε αυτοκίνητο
StellAnna, ψαχνοντας στο Internet, δυστυχως δεν μπορω να εντοπισω με ποιες αεροπορικές συνδέεται η Μαδέρα με τις Αζορες.:(
Ωστοσο βρηκα απο Λισσαβωνα για Μαδερα σε συμπαθητική τιμη.
Αν γνωρίζει καποιος Pls ας βοηθησει !
 

StellAnna

Member
Μηνύματα
921
Likes
362
Επόμενο Ταξίδι
Αίγυπτος επιτέλους!!!!!!!
Ταξίδι-Όνειρο
Μποτσουάνα? Γιατί όχι?
Grupo SATA
Ρίξε μια ματιά εδώ
Θα συνδέσεις την Μαδέρα με το Π. Pelgada
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.267
Μέλη
38.893
Νεότερο μέλος
stefanoss

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom