Παρέα για Ταξίδια...

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ταξίδι-Όνειρο
Περού,Γαλλική Πολυνησία
Συμφωνώ κι εγώ σε έναν Ευρωπαικό προορισμό για πρώτη φορά μεταξύ αγνώστων...
Όμως επειδή η Σκανδιναβία είναι εξαιρετικά ακριβή επιλογή για να συμπέσει και με ασυμφωνία χαρακτήρων μήπως θα συμφωνούσατε με κάτι πιο κοινό; πιο φτηνό; πιο ασφαλές;;;
Για παράδειγμα:
1) Βουδαπέστη,
2) Εσθονία-Λετονία-Λιθουανία (ψαγμένοι προορισμοί, φτηνή ζωή, ίσως όμως ακριβά εισητήρια),
3) Πολωνία,
4) PΩΣΙΑ (Μόσχα - Αγ.Πετρούπολη που έχει και πάμφθηνα εισητήρια) ;;;Έχει και πολιτισμό, έχει και μουσεία, έχει και βότκα..έχει τα πάντα για ενα 4ήμερο !!!
5) Βόρεια Ισπανία ας πούμε (Bilbao, San Sebastian, Santiago de Compostella) που είναι και βροχερή εκείνο το καιρό και ατμοσφαιρική (αν και τα εισητήρια μπορεί να είναι πιο ακριβά);
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Με εναν προχειρο υπολογισμο που εκανα μιλαμε κατα βαση για 3 υποομαδες βορειοι νοτιοι κι ενας Κυπριος :)
αν ισχυουν τα προφιλ σας εχουμε κ λεμε:

Θεσνικη και γυρω περιοχη...
chris or 30 ετων
ταδε εφη η οποια χαθηκε ελπιζω οχι στο ταξιδι της ;) 30 ετων
ο travel φρικ 27
η Καλλιοπη ετων ?
ο Laz ετων ?
ο madpaok ετων?
κ εγω 34

Αθηνα
Μαρλεν 37
penn2 ετων?
deppy ετων?

melas απο κυπρο 27
βασιληςραφ χμ δεν ξερουμε τιποτα γιαυτον!

παρακαλω συμπληρωστε τα ερωτηματικα για να κανουμε μια πρωτη γνωριμια!
λιγο πολυ ολοι στα 30 ειμαστε καλο αυτο, νειατα ;)
 

basilisraf

New Member
Μηνύματα
2
Likes
15
Είμαι σε εξεταστική οπότε απλά παρακαλουθουσα το φορουμ και βλεπω τι παίζει γενικα. προσωπικα είμαι μέσα για παντού (ιδιαίτερη αδυναμία μεσαιωνικες πόλεις, βόρειο Σελας και γενικά όλα τα βόρεια )

Και από ότι βλέπω είμαι και ο πιο μικρός εδώ .. Και φυσικά Θεσσαλονίκη.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Συμφωνώ κι εγώ σε έναν Ευρωπαικό προορισμό για πρώτη φορά μεταξύ αγνώστων...
Όμως επειδή η Σκανδιναβία είναι εξαιρετικά ακριβή επιλογή για να συμπέσει και με ασυμφωνία χαρακτήρων μήπως θα συμφωνούσατε με κάτι πιο κοινό; πιο φτηνό; πιο ασφαλές;;;
Για παράδειγμα:
1) Βουδαπέστη,
2) Εσθονία-Λετονία-Λιθουανία (ψαγμένοι προορισμοί, φτηνή ζωή, ίσως όμως ακριβά εισητήρια),
3) Πολωνία,
4) PΩΣΙΑ (Μόσχα - Αγ.Πετρούπολη που έχει και πάμφθηνα εισητήρια) ;;;Έχει και πολιτισμό, έχει και μουσεία, έχει και βότκα..έχει τα πάντα για ενα 4ήμερο !!!
5) Βόρεια Ισπανία ας πούμε (Bilbao, San Sebastian, Santiago de Compostella) που είναι και βροχερή εκείνο το καιρό και ατμοσφαιρική (αν και τα εισητήρια μπορεί να είναι πιο ακριβά);
θεωρω οτι καθως για πρωτο ταξιδι δεν θα ενοικιασουμε αυτοκινητο δεν θα μας δεσμευει τιποτα!
απο κει και περα αν υποθεσουμε οτι θα ειμαστε 10-12 ατομα ελεος ολο κ με καποιον θα κλικαρουμε ντε!
τυγχανει σε καμια απο τις 5 επιλογες σου να μη βολευομαι λογω προσφατων ταξιδιων, απο ισπανια ομως αν εισαι διαλλακτικος και συμφωνουν κι αλλοι θα ενδιαφερομουν για πιο μαστ ομως προορισμους βαρκελωνη μαδριτη ανδαλουσια ;)
 

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ταξίδι-Όνειρο
Περού,Γαλλική Πολυνησία
anlazar...ετων 28

Να βάλω και την Τσεχία μέσα !! Kαι τη Βόρεια Γαλλία (Βρεττάνη)...Αντε και τη Δανία αν κι επίσης ακριβή (τουλάχιστον δεν απαιτεί αμάξι για να τρέχεις από φιόρδ σε φιόρδ όπως στη Νορβηγία).
Στους πιο must προορισμούς της Ισπανίας έχω πάει αλλα βολεύομαι ξανά ευχαρίστως !
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Πρωτον:
ρε συ Nena με αγχωσες...ειπες ομαδες κτλ και μου ηρθε στο νου το survivor...
Δευτερον:
Θεωρω οτι σημαντικο ειναι και μια πρωτη γνωριμια εστω με καποιους απο πιο κοντα μας ή μεσω δικτυου (φβ δεν εχω)
Τριτον:Μονο λογια ειστε ο ενας δεν εχω προβλημα ο αλλος δεν εχω προβλημα ο παραδιπλα δεν εχω προβλημα αλλα μονο στα λογια μενετε...
:D :D :D :D
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
βλεπω να ριχνουμε κληρο στο τελος ειναι τεραστια η γη που να πρωτοπαμε!
παντως δεν ανησυχω για το πως θα τα παμε μεταξυ μας.αν καταληξουμε στο που και ποτε θα βγαλουμε προγραμμα κ back up προγραμμα κ ολα οκ.
γιατι να μην ταιριαξουμε σαν παρεα δηλαδη εξαλλου εχουμε ολοι το βασικο κοινο λατρευουμε τα ταξιδια, η ζωη ειναι πολυ απλη μην το βασανιζουμε συνταξιδιωτες θελουμε οχι να τετραγωνισουμε τον κυκλο ουτε να παντρευτουμε!επομενως μην ανησυχειτε για το αν μαλλιοτραβηχτουμε στο τελος ή στην αρχη :p
 

basilisraf

New Member
Μηνύματα
2
Likes
15
Οσο πιο βόρεια τοσο καλύτερα (για φυσική ομορφιά )

Το μόνο θέμα είναι ημερομηνίες. Να μπορούν να συμπέσουν όλων.
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
σας το αφιερωνω λογικα το βλεπατε κ σεις οταν ημασταν μικροι!
μου το θυμισε η κουβεντα μας ειδικα εκει που ψαχνουν που να πανε και τελικα καταληγουν πεντελη!!!!!!!!!!!!!!!!!!!χαχαχαχαχαχαχαχ

laz εχω παει τσεχια, η ρωσια θα με ενδιεφερε πολυ αλλα οχι για φθινοπωρο/χειμωνα.
βρετανη θελω απελπισμενα αλλα επισης δεν κανει γι'αυτη την εποχη.
νομιζω για την περιοδο αυτη η καλυτερη περιοχη ειναι ισπανια-πορτογαλια.
δανια εχω παει κοπενχαγη κ θελω πολυ να τη γυρισω ολλληηη αλλα οχι τωρα.

οι αλλοι τι λετε για ιΘπανια?
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Πρωτον:
ρε συ Nena με αγχωσες...ειπες ομαδες κτλ και μου ηρθε στο νου το survivor...
Δευτερον:
Θεωρω οτι σημαντικο ειναι και μια πρωτη γνωριμια εστω με καποιους απο πιο κοντα μας ή μεσω δικτυου (φβ δεν εχω)
Τριτον:Μονο λογια ειστε ο ενας δεν εχω προβλημα ο αλλος δεν εχω προβλημα ο παραδιπλα δεν εχω προβλημα αλλα μονο στα λογια μενετε...
:D :D :D :D
Μπραβο chris την παταγονια πως δεν τη σκεφτηκαμε?και στο svalbard θα ειναι πολυ ωραια εχει κι ωραιες πολικες αρκουδιτσες!
αναγκαστικα παντως θα υπαρξουν διαρροες!εγω εχω διαθεσιμο νοε για αρχη, ο chris δεκ με πρωτοχρονια (ισως τα καταφερω κι εγω) οι υπολοιποι που βραζει το αιμα σας κ ειστε εδω τωρα τι λετε?
κ προυποθεση για φθινοπωρο χειμωνα ειναι νοτιες περιοχες τυπου ισπανια πορτογαλια μαδερα ισως?
βορεια δεν ειναι εφικτο πιστευω, δεν εχει νοημα να ειμαστε μεσα ενω το χιονι εξω στο λαιμο.
 

tr@velFrea@k

Member
Μηνύματα
10
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΙΡΛΑΝΔΙΑ - ΔΟΥΒΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ , ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Όταν μιλάω εγώ ... Για αυτό σας λέω πείτε πρώτα ημερομηνίες ή έστω μήνα και μετά αρχίζουμε τους προορισμούς ! Εγώ πριν τον Ιανουάριο δεν μπορώ ( έχω κανονίσει ήδη άδεια κ προορισμό), ο Φεβρουάριος πώς σας φαίνεται ??
 
Last edited by a moderator:

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Α! εχω ιδεα αναλογως ποσοι θα παμε...ο καθεις θα εχει απστολη να διαβασει και να μας ενημερωσει-ξεναγησει σε ενα αξιοθεατο ή μια πολη ή τελος παντων ενα τομεα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.208
Μηνύματα
883.795
Μέλη
38.903
Νεότερο μέλος
Akis2002

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom