Παρέα για Ταξίδια...

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
κοίτα κάνω ως τώρα γύρω στα 4-5 ταξίδια το χρόνο έστω και μικρής διάρκειας δεν θα έχω πρόβλημα να σας ακολουθήσω εκτός απο χριστούγεννα μάλλον.
Άνοιξη έχω στο μυαλό μου ελβετια-αλσατια για αρχη.
καλοκαίρι ισλανδια-νορβηγια.
κ βαρκελωνη με πορτογαλια θα ήθελα.
αυτά απο ευρωπη.
για κατι μικρης διαρκειας θελω αγγλια, ιρλανδια ΠΑΝΤΑ :)
γραψτε κ σεις τα θελω σας να δουμε που συμπεφτουμε και βλεπουμε τα διαδικαστικα αργοτερα!
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Εμενα αμα με ρωτατε δεν εχω θεμα τοπου..απλα θα προτιμουσα να παμε ή το γυρο μιας χωρας ή σε μια χωρα-πρωτευουσα οπου θα μπορουσαμε να ταξιδευουμε καθε μερα και σε αλλη πολη(οπως εκανα με τις Βρυξελλες)..Παντως ονειρο μου ειναι η Μαλτα η Λαπωνια και επιθυμω Παρισι, Φλωρεντια ,Σουηδια Λονδινο ,Σκωτια ,Πορτογαλια Δανια αυτα...απο Ευρωπη
 

tr@velFrea@k

Member
Μηνύματα
10
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΙΡΛΑΝΔΙΑ - ΔΟΥΒΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ , ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Παίδες εννοείται count me in αλλά όχι Νοέμβριο, γιατί θα πάω βόλτα ( Μόναχο-Λονδίνο-Δουβλίνο) !
Από Ιανουάριο και μετά όμως αν γίνετε ! Εγώ για Ευρώπη είμαι μέσα πάντως ! Όχι για πολλές μέρες γιατί άδεια γιοκ !!!
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
Μήπως για αρχή να χωριστούμε σε ομάδες; Ποιοι είστε απο Αθήνα ποιοι κοντα στην Θεσσαλονίκη;
σε πρωτη φαση ας κανουμε το διαχωρισμο καθως εχει σημασια στο με ποια εταιρεια θα παμε-σιγουρα easy ryanair δεν εχουμε αλλα περιθωρια απο Θεσνικη.Απο Αθήνα έχετε πολλά φυσικά, το πολύ πολύ συναντιόμαστε σε μια ευρωπαικη πόλη απευθείας και συνεχίζουμε απο κει ;) αλλιως ελάτε Θεσνικη να πιουμε ένα φραπέ :p :p και φευγουμε ολο μαζι.
αυτο εχει σημασια καθως θα παιξει ρολο στο budget.
απο κει και περα οπως το βλεπω μιλαμε για χειμωνιατικο πρωτο ταξιδι.
το θεμα ειναι οποιος παει σε αυτο το χειμωνιατικο θα εχει και budget ξεχωριστο για καποιο καλοκαιρινό?
για ανοιξη εχω καταληξει σε στρασβουργο και αλσατια με μεζε απο ισπανια :) καλοκαιρι Νορβηγια μια βδομάδα και Ισλανδία μια ακόμη.
αρα χειμωνιατικο μικρο προβλεπω.
ολα αυτα αν δεν απολυθω βεβαιως βεβαιως :p γιατι τοτε θα παω ενα και χωρις επιστροφή!australia χαχαχ
 

MELAS86-CY

Member
Μηνύματα
76
Likes
214
Για προορισμούς όπως Αλσατία, Ελβετία, Ισλανδία, Νορβηγία, Ιρλανδία, Λαπωνία, Πορτογαλία, Δανία και Σκωτία είμαι μέσα 1000%. Το πιθανότερο λογω απόστασης(μένω Κύπρο) να έρθω να σας βρω στον προορισμό που θα επιλεγεί.
 

Kalliopi2

Member
Μηνύματα
54
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Ιταλίαααααα
Ταξίδι-Όνειρο
Salar De Uyuni, Βολιβία
Καλησπερίζω.. ωραία η ιδέα σας παιδιά και στα περισσότερα μέρη που προτείνατε θα ήθελα κ γω να πάω ειδικά : Ιρλανδία - Ισλανδία -Σκωτία κλπ. Αλλά πιστεύω για αρχή καλό θα ήταν ν' ακολουθήσουμε τα λόγια του ΤΖΟΝ " ο ασφαλεστερος τροπος ειναι να πας με παρεα σε μεγαλη πολη χωρις αυτοκινητο" ώστε και σε περίπτωση που δεν συμφωνούν τα πλήθη να μπορεί "ο καθενας να ακολουθει διαφορετικο προγραμμα " ή ελαφρώς διαφορετικό π.χ. για τη μισή μέρα ή για κάποια μέρη να συμφωνούν και για άλλα όχι να είναι δηλαδή λίγο πιο ευέλικτο το πρόγραμμα.
π.χ. Βιέννη, Βουδαπέστη whatever
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
λοιπον οσοι ειστε απο θεσνικη πειτε το.
ο κυπριος θα μας βρει οπου παμε :)
αντιστοιχα και οι αθηναιοι.
εχω ελευθερο το νοε προς το παρον, ας πεσει κερμα να βρουμε την πολη-παρακληση οχι βερολινο-λονδινο.
Ιουνης Ισλανδια..επιτελους!
Νορβηγια δεν ξερουμε ακομη μαλλον Ιουλης..?
μετα το πασχα αλσατια-ελβετια.
βρειτε για νοε κατι κι ερχομαι.
στα αλλα που προανεφερα αν ενδιεφερεστε πειτε το για να βγαλουμε προγραμμα.
 

anlazar

Member
Μηνύματα
134
Likes
917
Ταξίδι-Όνειρο
Περού,Γαλλική Πολυνησία
Εδώ Θεσσαλονίκη...είμαι μέσα !!!

ΥΓ: για τί ηλικιακές ομάδες μιλάμε; αν και όταν υπάρχει τρέλα για ταξίδια, τα άλλα είναι περιττά !
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
εγω ειμαι 30 απο ''σαν την χαλκιδικη δεν εχει'' και αφηστε Νοεμβρη...δεν θα μπορω...μετα της 8/12 εεεεεε? τι λετε για πρωτοχρονια σε αγνωστη πολη με ανθρωπους που πρωτογνωριζουμε....
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ενταξει οπως βλεπω αν ισχυουν οτι γραφετε στα προφιλ ειμαστε καμια 4-5 απο β.ελλαδα μια χαρα.
ηλικιακα θα κινηθουμε..απο 18 εως 98 οπως το κοβω με κορυφαια εμενα στα 52!!!!:p
δεκ εχω κλεισμενο λονδινο ελατε εκει το προβλημα ειναι οτι μενω στην κολλητή μου (προβλημα?μα τι λεω η τρελή!!!) συν οτι εκει ακολουθω με κλειστα ματια kalspiro δηλαδή εχω πάει πολλές φορές και δεν κανω συχνα αυτα που κανει ο τουριστας, ψαχνω κατω απο τις πετρες σαν να λεμε :p
για πρωτοχρονια δεν ξερω αν μπορω να φυγω απο τον τεκε που δουλευω :p θα ειναι κι αλμυρες οι τιμες.αλλά αν πάτε και πετύχετε εκπτωσεις θα σας κανω μια λιστα να μου ψωνισετε :) ενταξει δεν εχω παραλογες απατιησεις
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Παιδιά τώρα ανακάλυψα το θέμα και έχω ενθουσιαστεί. Γύρισα πριν από λίγες μέρες από ένα 15μερο ταξίδι στη Βαυαρία -με λίγη Αυστρία και λίγη Γαλλία- που έκανα φυσικά μόνη μου. Όλα όσα έχουν γραφτεί μέχρι τώρα για τη δυσκολία ανεύρεσης παρέας, χαμένες ώρες στην ξαπλώστρα, περπάτημα κ.τ.λ με εκφράζουν απόλυτα. Είμαι μέσα εάν οργανώσουμε ένα ταξίδι και μάλιστα καλύτερα θα ήταν για αρχή ένα μικρό, εντός Ευρώπης, περισσότερο για να γνωριστούμε και να δούμε πως θα πάει το πράγμα. Το ότι είμαστε άγνωστοι δεν σημαίνει ότι δεν θα τα πάμε καλά, γιατί η κοινή "τρέλα "που μας δένει είναι αρκετά δυνατή.
 

tr@velFrea@k

Member
Μηνύματα
10
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΙΡΛΑΝΔΙΑ - ΔΟΥΒΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ , ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Καλημέρααααααααα παιδία !
Λοιπόν απ' ότι βλέπω έχουμε αρχίσει σιγά σιγά να μαζευόμαστε, εγώ απο Κομοτηνή (28χρ) όποτε φαντάζομαι "εμπίπτω" στους Σαλλλλονικιούς :p . Κατ΄αρχήν να βρούμε κοινό προορισμό για να αρχίσουμε να οργανωνόμαστε ( να οργανωθούμε ρε παιδιά !!!). Βλέπω ότι παίζει πολλή η Σκανδιναβία κάτι που μ΄αρέσει ! Επίσης ( σαν ιδέα το ρίχνω μην βαράτε !!!!) για κοντινό πρώτο ταξίδι μ΄αρέσει και η Μάλτα και είναι κάπου που θα ήθελα να πάω ( αλλά με τους βαριεστιμένους κολλητούς μου :mad: :mad: :mad: δεν με βλέπω ... εδώ όλο το καλοκαίρι δεν κατάφερα να τους ξεκουνήσω από την ξαπλώστρα και το τάκα τουκά ...)
Για Ιρλανδία που λέτε έχω ήδη κλείσει για Νοέμβριο οπότε άμα καταλήξετε εκεί δεν θα μπορέσω να ακολουθήσω ... :( :( :(
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.167
Μηνύματα
882.722
Μέλη
38.879
Νεότερο μέλος
fanisfanisfanis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom