Παρέα για Ταξίδια...

tr@velFrea@k

Member
Μηνύματα
10
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΙΡΛΑΝΔΙΑ - ΔΟΥΒΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ , ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Άσχετο τι θα λέγατε για αρχή για έναν κοντινό προορισμό τύπου Βουκουρέστι ( η TAROM έχει καθημερινά πτήσεις και αρκετά οικονομικές) ή Βελιγράδι ??? Ιδέα ρίχνω ..
 

Kalliopi2

Member
Μηνύματα
54
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Ιταλίαααααα
Ταξίδι-Όνειρο
Salar De Uyuni, Βολιβία
Nena αυτά που λες μ’ ενδιαφέρουν όλα (Ισλανδία - Νορβηγία - Αλσατία), αλλά για πιο σίγουρα 2+ μήνες νωρίτερα θα μπορώ να ξέρω αν μπορώ να πάω ( ο Ιούλης είναι πιο εύκολος πάντως)
Με τις προτάσεις 1,2,3,5 του Anlazar συμφωνώ (και χαίρομαι)
Αλλά Ρωσία όχι, έχω πάει ήδη δύο φορές (Μόσχα - Αγ.Πετρούπολη), συστήνω Αγία Πετρούπολη είναι φανταστική αλλά μόνο με καλό καιρό - όχι χειμώνα – να έχει άπλετο ήλιο κ φως δηλαδή να το ευχαριστηθείς, γιατί εκεί οι νύχτες είναι πιο μεγάλες το χειμώνα, και επίσης για 4 μέρες δε θα έκανα τον κόπο να πετάξω και Μόσχα τι θα πρωτοδείς τότε? Α, επίσης εκεί δεν γνωρίζουν Αγγλικά (όσο κι αν θέλουν να βοηθήσουν) ούτε οι ταμπέλες είναι στ’ αγγλικά, οπότε χρειάζεται κάποιος τουλάχιστον να ξέρει ρώσικα !!!
Από Ισπανία πήγα πέρσι Μαδρίτη, θα ήθελα Ανδαλουσία πιο πολύ,
αλλά τι λέτε για Λισαβώνα:p? http://community.pamediakopes.gr/europe/f/26/t/114.aspx
Τέλη Ιανουαρίου –Αρχές Φεβ καλή εποχή είναι και οι αλκυονίδες…
Ετών 32
 

tr@velFrea@k

Member
Μηνύματα
10
Likes
14
Επόμενο Ταξίδι
ΙΡΛΑΝΔΙΑ - ΔΟΥΒΛΙΝΟ
Ταξίδι-Όνειρο
ΝΕΑ ΥΟΡΚΗ , ΑΜΑΖΟΝΙΟΣ
Εγώ για Λισσαβόνα είμαι μέσα ...Πορτογαλάι γενικά δεν έχω πάει , 3 φορές έχω οργανώσει Πορτογαλία α και την τελευταία στιγμή πάντα κάτι στράβωνε .. λέτε να είναι τώρα το τυχερό μου ...
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
ναι παιδια πορτογαλια κ οσοι μαζευτουνε!
το ερωτημα ειναι..δεν μπορειτε για νοεμβρη?
να το αφησω για γεναρη;
την ψιλοφοβαμαι την καρδια του χειμωνα..
αλλα τελος παντων ας το κανουμε αν ειναι.

το ερωτημα τωρα ειναι τι να κανω τον νοεμβρη?
ουφ καζανι εγινε το κεφαλι μου λεμε δεν ξερω για σας αλλα εγω δεν το απολαμβανω καθολου, φωτια πηραν τα δαχτυλακια μου στο γραψιμο!
 

nena

Member
Μηνύματα
867
Likes
470
Ταξίδι-Όνειρο
greenland-φεροε-svalbard
μπαμπεσα ερημια παλι με βλεπω με το πουγκι μου στον ωμο να σερνομαι χωρις πατριδα στα περατα του κοσμου μονη μου νοεμβριατικα :p
αντε θα παω δουβλινο να τελειωνουμε!

θα βρεθουμε επομενως λισαβωνα θα το συνδυασω με πορτο-θα μεινω λιγες ακομη μερες, τις υπολοιπες που θα ειστε κ σεις τις περναμε μαζι.οκ τελη γεναρη
 

Jimmy78

Member
Μηνύματα
37
Likes
204
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία ή Αλάσκα
ωραία κυλάει το όλο θέμα... ;-) ...συμφωνώ με τις απόψεις περί φθηνού και ασφαλούς προορισμού για αρχή ... Ιταλία, Τσεχία, Τουρκία (Καππαδοκία), Ρουμανία (Καρπάθια)... αλλά είμαι εννοείται ανοιχτός και σε άλλες προτάσεις!!!! Μην ξεχνάμε παιδιά....WE ONLY LIVE ONCE!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

mad4paok

Member
Μηνύματα
414
Likes
63
Επόμενο Ταξίδι
ΑΠΩ ΑΝΑΤΟΛΗ
Ταξίδι-Όνειρο
ΤΟΥΜΠΑ-ΙΡΑΝ-ΚΑΜΠΟΤΖΗ-ΝΑΜ
Με εναν προχειρο υπολογισμο που εκανα μιλαμε κατα βαση για 3 υποομαδες βορειοι νοτιοι κι ενας Κυπριος :)
αν ισχυουν τα προφιλ σας εχουμε κ λεμε:

Θεσνικη και γυρω περιοχη...
chris or 30 ετων
ταδε εφη η οποια χαθηκε ελπιζω οχι στο ταξιδι της ;) 30 ετων
ο travel φρικ 27
η Καλλιοπη ετων ?
ο Laz ετων ?
ο madpaok ετων?
κ εγω 34

Αθηνα
Μαρλεν 37
penn2 ετων?
deppy ετων?

melas απο κυπρο 27
βασιληςραφ χμ δεν ξερουμε τιποτα γιαυτον!

παρακαλω συμπληρωστε τα ερωτηματικα για να κανουμε μια πρωτη γνωριμια!
λιγο πολυ ολοι στα 30 ειμαστε καλο αυτο, νειατα ;)
35 είμαι και μου έβγαλες ένα 4 από το nickname μου!!!! :)
 

frenchman

Member
Μηνύματα
623
Likes
1.493
Επόμενο Ταξίδι
Venice
Ταξίδι-Όνειρο
Antarctica
Διαβάζω..Διαβάζω... και όλο κολλάω να γράψω γιατί έχω κάποιες επιφυλάξεις για το αν μπορεί να λειτουργήσει το όλο θέμα..
Θύμα των καταστάσεων κι εγώ! :D
Ωρε μας φάγανε οι Βόρειοι?
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Νομιζω το κοινο ''ψωνιο'' των ταξιδιων μπορει να μας ενωσει εκ πρωτης και μετα βλεπουμε.
 

depy!!!

Member
Μηνύματα
735
Likes
1.883
Επόμενο Ταξίδι
Ουζμπεκισταν
Ταξίδι-Όνειρο
Με βανάκι στη Νορβηγία
Εγώ πρόβλημα με την ημερομηνία δεν έχω και συμφωνώ και με την Πορτογαλία. Η Ανδαλουσία, εκτός του ότι είχα πάει πέρσι, θέλει αυτοκίνητο και είπαμε ήδη να μη νοικιάσουμε. Το ίδιο και η β. Ισπανία. Εάν είναι να πάμε χειμώνα ας μη διαλέξουμε ....παγωμένο προορισμό.
Α, και κατά πως φαίνεται θα είμαι η μεγαλύτερη απ όλους -40 ετών.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.184
Μηνύματα
883.334
Μέλη
38.894
Νεότερο μέλος
mikesf

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom