Παρέα για Ταξίδια...

Kalliopi2

Member
Μηνύματα
54
Likes
23
Επόμενο Ταξίδι
Βόρεια Ιταλίαααααα
Ταξίδι-Όνειρο
Salar De Uyuni, Βολιβία
Ήδη μαζευόμαστε 4 για σήμερα και έλεγα να το προτείνω, αλλά σήμερα είναι και η συναυλία που σκέφτομαι να πάω
Τραγουδάμε για μια εξόρυξη που δε θα γίνει ποτέ

Σάββατο 5 Οκτωβρίου, 19:00
πρώην στρατόπεδο Παύλου Μελά

Συμμετέχουν:
Αλκίνοος Ιωαννίδης, Μελίνα Κανά, Σωκράτης Μάλαμας, Θανάσης Παπακωνσταντίνου, Χαϊνηδες, Παύλος Παυλίδης και B-Movies

Οπότε τι λέτε να το κανονίσουμε για αύριο?
Λοιπόν πρωί ή απόγευμα?
 

Jimmy78

Member
Μηνύματα
37
Likes
204
Ταξίδι-Όνειρο
Ν.Ζηλανδία ή Αλάσκα
14:00, μια χαρά ώρα, προλαβαίνω και να ψωνίσω πράμα (ανεβαίνω που ανεβαίνω, ας κάνω και μια βόλτα από τα μαγαζιά :p) και το βραδινό δρομολόγιο του πλοίου! Το cafe Διόσκουροι για θυμήστε μου, πού ακριβώς είναι;
Μοναστηράκι...Βγαίνεις από το Σταθμό του Μετρό-ΗΣΑΠ και κάνεις ΔΕΞΙΑ και ανεβαίνεις την Άρεως ...στο πρώτο στενό αριστερά είναι η Ανδριανού...στα 30 μέτρα περίπου η πρώτη καφετέρια στο αριστερό σου χέρι...δηλαδή με το που βγαίνεις από το σταθμό σε 1 λεπτό έχεις φθάσει!!!!Αδριανού 39 η οδός... 50569.png
 

tsoang

Member
Μηνύματα
26
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Rome
Ταξίδι-Όνειρο
πάααρα πολλοί!!!!!
Καλησπέρα κι από εμένα...που έχω το ίδιο πρόβλημα με την εύρεση παρέας. Ειδικά στις μέρες μας....σχεδόν κανένας δεν χαλάει χρήματα για διακοπές, πόσο μάλλον για εξωτερικό.
Anyway...έχω το προνόμιο να εκμεταλλεύομαι όποτε τύχει τα ταξίδια που κάνω για δουλειά και να μένω τα σ/κ.
Την εβδομάδα πριν την 28η Οκτ θα βρίσκομαι Βρυξέλλες και σκέφτομαι να μείνω για το 3ήμερο και να παω είτε Μπρίζ ή Αμστερνταμ. Όποιος βρίσκεται κατά κει ή σκοπεύει να έρθει με ενημερωνει αν θέλει.
(*) Η συνάντηση της 12ης Οκτ τελικά ισχύει?
Εγώ μπορώ να κάνω ένα ταξίδι την περίοδο των εορτών από 21Δεκ-12Ιαν για περίπου 10 μέρες. . .
και απεχθάνομαι το κρύο του Βορρά :) το χειμώνα!
 

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Καλησπέρα κι από εμένα...που έχω το ίδιο πρόβλημα με την εύρεση παρέας. Ειδικά στις μέρες μας....σχεδόν κανένας δεν χαλάει χρήματα για διακοπές, πόσο μάλλον για εξωτερικό.
Anyway...έχω το προνόμιο να εκμεταλλεύομαι όποτε τύχει τα ταξίδια που κάνω για δουλειά και να μένω τα σ/κ.
Την εβδομάδα πριν την 28η Οκτ θα βρίσκομαι Βρυξέλλες και σκέφτομαι να μείνω για το 3ήμερο και να παω είτε Μπρίζ ή Αμστερνταμ. Όποιος βρίσκεται κατά κει ή σκοπεύει να έρθει με ενημερωνει αν θέλει.
(*) Η συνάντηση της 12ης Οκτ τελικά ισχύει?
Εγώ μπορώ να κάνω ένα ταξίδι την περίοδο των εορτών από 21Δεκ-12Ιαν για περίπου 10 μέρες. . .
και απεχθάνομαι το κρύο του Βορρά :) το χειμώνα!
Ναι, ισχύει! Δες την πιο πάνω ανάρτηση του Jimmy 78 για λεπτομέρεις.
 

tsoang

Member
Μηνύματα
26
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Rome
Ταξίδι-Όνειρο
πάααρα πολλοί!!!!!
Ναι, ισχύει! Δες την πιο πάνω ανάρτηση του Jimmy 78 για λεπτομέρεις.
οκ θα προσπαθήσω να έρθω...το έχω ήδη σημειώσει
αν δεν τα καταφέρω, έχω προφίλ στο fb σε περίπτωση που έχετε φτιάξει ομάδα
 

Marlen123

Member
Μηνύματα
107
Likes
175
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
οκ θα προσπαθήσω να έρθω...το έχω ήδη σημειώσει
αν δεν τα καταφέρω, έχω προφίλ στο fb σε περίπτωση που έχετε φτιάξει ομάδα
Ελπίζω να τα καταφέρεις να έρθεις! Ομάδα στο FB δυστυχώς δεν φτιάξαμε ακόμα...
 

chris or

Member
Μηνύματα
176
Likes
81
Επόμενο Ταξίδι
Όσλο
Ταξίδι-Όνειρο
Πεκίνο,Λαπώνια,Μάλτα
Καλησπέρα κι από εμένα...που έχω το ίδιο πρόβλημα με την εύρεση παρέας. Ειδικά στις μέρες μας....σχεδόν κανένας δεν χαλάει χρήματα για διακοπές, πόσο μάλλον για εξωτερικό.
Anyway...έχω το προνόμιο να εκμεταλλεύομαι όποτε τύχει τα ταξίδια που κάνω για δουλειά και να μένω τα σ/κ.
Την εβδομάδα πριν την 28η Οκτ θα βρίσκομαι Βρυξέλλες και σκέφτομαι να μείνω για το 3ήμερο και να παω είτε Μπρίζ ή Αμστερνταμ. Όποιος βρίσκεται κατά κει ή σκοπεύει να έρθει με ενημερωνει αν θέλει.
(*) Η συνάντηση της 12ης Οκτ τελικά ισχύει?
Εγώ μπορώ να κάνω ένα ταξίδι την περίοδο των εορτών από 21Δεκ-12Ιαν για περίπου 10 μέρες. . .
και απεχθάνομαι το κρύο του Βορρά :) το χειμώνα!
Εχωντας παει βρυξελλες 8 μερες με καθε μερα κ σε αλλη πολη...σου προτεινω να πας σιγουρα μπρυζ (ή γανδη αλλα αφου εχεις επιλογη μια τοτε μπρυζ) και αμα θελεις αμστερνταμ (εγω εκατσα σχεδον 9 ωρες) να ξερεις θα ψιλοκουραστεις αλλα ειναι τρομερο μερος.επισης αν πας με τρενα να καθεσαι στις ακρες των βαγονιων που εχει κ μπριζες
(αμα θελεις διαβασε την ιστορια μου)
Η πολη των βρυξελλων δεν με πολυ ικανοποιησε.καλο ταξιδι.
 

World Nomad

Member
Μηνύματα
142
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα Μπόρα
Μοναστηράκι...Βγαίνεις από το Σταθμό του Μετρό-ΗΣΑΠ και κάνεις ΔΕΞΙΑ και ανεβαίνεις την Άρεως ...στο πρώτο στενό αριστερά είναι η Ανδριανού...στα 30 μέτρα περίπου η πρώτη καφετέρια στο αριστερό σου χέρι...δηλαδή με το που βγαίνεις από το σταθμό σε 1 λεπτό έχεις φθάσει!!!!Αδριανού 39 η οδός... View attachment 15587
Σε ευχαριστώ πολύ για τις κατατοπιστικότατες οδηγίες! Τ'οσα χρόνια φοιτητής στην Αθήνα ήμουν και ξεχνάω οδούς και μαγαζιά! Ντροπής πράγματα!! :p
 

World Nomad

Member
Μηνύματα
142
Likes
208
Ταξίδι-Όνειρο
Μπόρα Μπόρα
@$##$ γκαντεμιά! Χτύπησα στο μπάσκετ (ρήξη μακρού πελματικού) και δε μπορώ να έρθω στη συνάντηση! Και είχα πάρει και τα εισιτήρια καραβιού! Πάντως επειδή με ενδιαφέρει το θέμα, αν κατασταλάξετε κάπου για ταξίδι ενημερώστε. Μπορούμε και μέσω πμ να ανταλλάξουμε fb ή skype, για αμεσότερη επικοινωνία.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.190
Μηνύματα
883.413
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom