Γαλλία Παρίσι

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Καλά,δεν απευθύνεσαι και στο πιο mainstream κοινό που υπάρχει.
Εδώ θα μάθεις ότι η Πράγα είναι περίπου τόσο ενδιαφέρουσα όσο η Καρδίτσα.
 

maria_p

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
για ξενοδοχείο στο Παρίσι αν θες κοίταξε και αυτό
Booking.com: Timhotel Palais Royal, Παρίσι, Γαλλία - 78 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
είναι σε πολύ καλή περιοχή,δίπλα σε 2 στάσεις μετρό.επίσης δίπλα έχει στάση λεωφορείου (θα στην δείξουν αν ρωτήσεις στη ρεσεπσιόν)που σε πηγαίνει στη στάση για το λεωφορείο του αεροδρομίου.αναφέρομαι στο αεροδρόμιο Charles de Gaulle(CDG)στο οποίο πετάει η Aegean και η Air france.
στο παρακάτω σάιτ θα βρεις αρκετά για το Παρίσι και ίσως αποφασίσεις πως έχει τόσα πολλά να δεις που θα είναι κρίμα να χάσεις 3 μέρες στη Ντίσνευλαντ
Paris convention and visitors office - Official website - Paris tourism
thank you... δεν θα μείνουμε 3 μέρες....δεν ξερω αν θα μείνουμε καν μεσα.. με τοσα που λετε...

εχεις μείνει σε αυτότο ξενοδοχείο ANEL???
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Δεν νομιζω πολλοι οταν ειμαστε παιδια να ονειρευομαστε να παμε Λουβρο/Big Ben/ψωνια/τεχνες κτλ κτλ αλλα στην Disneyland σχεδον ολοι ηθελαν να πανε.
;)
Γιατι το λες αυτο; Εγω οταν ημουν στο δημοτικο ειδα στο βιβλιο της ιστοριας τη Νικη της Σαμοθρακης, μου αρεσε την ερωτευτηκα και ονειρο μου ηταν καποια μερα να την γνωρισω απο κοντα... Καλα να μην σου πω για το Big Ben, τα ψωνια και τις τεχνες...
 

EliasT

Member
Μηνύματα
28
Likes
6
Γιατι το λες αυτο; Εγω οταν ημουν στο δημοτικο ειδα στο βιβλιο της ιστοριας τη Νικη της Σαμοθρακης, μου αρεσε την ερωτευτηκα και ονειρο μου ηταν καποια μερα να την γνωρισω απο κοντα... Καλα να μην σου πω για το Big Ben, τα ψωνια και τις τεχνες...
Τι μου θυμησες τωρα....
Κ εγω ειχα κοψει την φοτο της κ την ειχα κατω απο το στρωμα μαζι με φοτο της Παμελα:p
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
thank you... δεν θα μείνουμε 3 μέρες....δεν ξερω αν θα μείνουμε καν μεσα.. με τοσα που λετε...

εχεις μείνει σε αυτότο ξενοδοχείο ANEL???
ναι έχω μείνει..ήταν πολύ καθαρό,με μεγάλα φωτεινά δωμάτια,με καλό πρωινό, κτλ.είναι μια καλή επιλογή νομίζω.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.146
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Τι μου θυμησες τωρα....
Κ εγω ειχα κοψει την φοτο της κ την ειχα κατω απο το στρωμα μαζι με φοτο της Παμελα:p
Μπα εμενα δεν μου αρεζαν τοτε οσες ειχαν κεφαλι...
 

taver

Member
Μηνύματα
12.493
Likes
29.072
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Διακρινω μια μικρη εμμονη με την Disneyland!
Μηπως ησουν μικρος ερωτευμενος με την Mini κ δεν μπορεις να την βλεπεις με τον Μικυ???(πλακιτσα)
Καθε ταξιδι ειναι κ ενα ονειρο που πραγματοποιει ο καθενας. Η Disney ηταν ενα ονειρο σχεδον ολων κατα την παιδικη μας ηλικια (οχι πως εχω μεγαλωσει-οριμασει πολυ).
Δεν νομιζω πολλοι οταν ειμαστε παιδια να ονειρευομαστε να παμε Λουβρο/Big Ben/ψωνια/τεχνες κτλ κτλ αλλα στην Disneyland σχεδον ολοι ηθελαν να πανε.
Εγω τα καταφερα στα 25 αλλοι στα 35. Αλλοι θα πανε μαζι με τα παιδια τους οχι μονο για τα παιδια τους αλλα κ για αυτους.
Κι εγώ όταν ήμουνα παιδί κάπως έτσι ήθελα να πάω στη Disneyland. Αλλά μετά μεγάλωσα.... Όταν έχεις 5-6-7-8 ημέρες μόνο για να γνωρίσεις μια πόλη με τόσο μεγάλη συγκέντρωση "περιεχομένου", ε πολύ απλά δεν υπάρχουν περιθώρια για να σπαταλήσεις 1-2-3 μέρες από αυτές για το τελείως τεχνητό, τελείως εμπορικοποιημένο, τελείως παιδικό της Disneyland, και να περιμένεις με τις ώρες στις ουρές για να μπείς σε ένα... παιχνίδι στο θεματικό πάρκο...

Οταν καποιος θελει να κανει κατι απλα του παραθετεις την γνωμη με τα υπερ κ τα κατα της επιλογης του κ τον αφηνεις να αποφασισει αυτος χωρις να τον προκαταβαλεις θετικα ή αρνητικα.
;)
Τα υπερ και τα κατά τα έχουμε παραθέσει άλλες 52.427 φορές σ' αυτό το forum. Δε γίνεται να το κάνουμε εκ νέου κάθε φορά που κάποιος θέλει να πάει στο Παρίσι... Από κάποια στιγμή και μετά, οι επαναλήψεις είναι συνοπτικές.
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Μια χαρά είναι η Disneyland, κι'εγώ όποτε πάω περνάω υπέροχα. Αλλά το Παρίσι είναι πολύ όμορφο για να φας πάνω από 1 μέρα στις 6 στη Disney. :)
 

EliasT

Member
Μηνύματα
28
Likes
6
Ειναι πως την βρισκει ο καθενας κ ειναι σεβαστο.
Όχι ομως κ οτι δεν αξιζει να παει καθολου καποιος που παει Παρισι
Παραπανω εγραψα 1 μερα ειναι λιγη 2 ειναι πολλες (κ συμπληρωνω) αν προκειτε να πας μια φορα μονο Παρισι (αν δεν ερωτευτεις την πολη κ μετα με την πρωτη ευκαιρια καβαλας την easy κ πας για σκ)
Οσο για την επαναληψη θεματων του φορουμ απο την αρχη ειπα οτι θα το εχω παντα ανοιχτο κ δεν εχω σταματησει να διαβαζω ιστοριες αλλα ειναι παρα παρα πολυ δυσκολο κ θελεις πολυ χρονο για να τα περασεις ολα.
Εκτος αυτου παντα θα υπαρχει κατι καινουριο που πρεπει να ακουγετε-συμπληρωνετε.
Οποτε το βρισκω δικαιολογημενο να ανοιγονται καινουρια ιδια θεματα
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Καθε ταξιδι ειναι κ ενα ονειρο που πραγματοποιει ο καθενας. Η Disney ηταν ενα ονειρο σχεδον ολων κατα την παιδικη μας ηλικια (οχι πως εχω μεγαλωσει-οριμασει πολυ).
Δεν νομιζω πολλοι οταν ειμαστε παιδια να ονειρευομαστε να παμε Λουβρο/Big Ben/ψωνια/τεχνες κτλ κτλ αλλα στην Disneyland σχεδον ολοι ηθελαν να πανε.
Εγω τα καταφερα στα 25 αλλοι στα 35. Αλλοι θα πανε μαζι με τα παιδια τους οχι μονο για τα παιδια τους αλλα κ για αυτους.Οταν καποιος θελει να κανει κατι απλα του παραθετεις την γνωμη με τα υπερ κ τα κατα της επιλογης του κ τον αφηνεις να αποφασισει αυτος χωρις να τον προκαταβαλεις θετικα ή αρνητικα.
;)
Ειλικρινά δεν σε καταλαβαίνω... εχουμε εξηγήσει άπειρες φορές γιατί είναι υπέρτατη ταξιδιωτική σαχλαμάρα να σπαταλήσεις έστω και μια μέρα από την επίσκεψη σου στο Παρίσι για να δεις αυτό το κιτς τερατούργημα που λέγετε Disneyland... αν εσύ μικρός είχες όνειρό σου να πας εκεί μαγκιά σου αλλά εγώ μεγάλωσα με άλλα πρότυπα... προσοχή δεν λέω ότι τα δικά μου πρότυπα ήταν σωστά και τα δικά σου λάθος λέω απλά ότι ήταν διαφορετικά... φυσικά γούστο του καθενός είναι το πως μεγαλώνει τα παιδιά του αλλά γνώμη μου είναι πως αν τα μάθεις από μικρά να έχουν ταξιδιωτικό όνειρο την επίσκεψη στην Disneyland τότε κάτι δεν πάει καλά...

Δεν καταλαβαίνω που είναι το κακό να προκαταβάλεις θετικά ή αρνητικά τον άλλον... λες την γνώμη σου, επιχειρηματολογείς και ο άλλος ελεύθερος είναι να αποφασίσει...


Καλά,δεν απευθύνεσαι και στο πιο mainstream κοινό που υπάρχει.
Εδώ θα μάθεις ότι η Πράγα είναι περίπου τόσο ενδιαφέρουσα όσο η Καρδίτσα.
Μην λες ότι θέλεις σε παρακαλώ... ποτέ κανείς δεν είπε ότι η Πράγα δεν έχει κανένα ενδιαφέρον... έχω πει πολλές φορές ότι για τρεις ημέρες μια χαρά είναι... από την στιγμή όμως που θα περάσουν αυτές οι τρεις μέρες κλάφτα Χαράλαμπε... την επόμενη φορά λοιπόν που θα κάνεις ταξιδιωτική περέμβαση σε θέλω να είσαι πιο διαβασμένος...
 

maltakias

Member
Μηνύματα
2.538
Likes
3.226
Επόμενο Ταξίδι
Όπου λάχει
Ταξίδι-Όνειρο
Περού
Βαριέμαι να ξανακάνω τις ίδιες και τις ίδιες συζητήσεις με τους ίδιους ανθρώπους.
Άμα του γουστάρει του άλλου η Disneyland ότι και να πεις εσύ.......

Είναι όπως ένας φαν της φόρμουλα που πάει ένα τριήμερο σε μια Χ πόλη να το αφιερώσει στον αγώνα.Ρε δε πα να'ναι η καλύτερη στον κόσμο,αυτός πάει εκεί να δει τα μονοθέσια.Και καλά κάνει στην τελική αν αυτό τον γεμίζει.
 

EliasT

Member
Μηνύματα
28
Likes
6
Τωρα καταλαβα! Εισαι φαν του αστεριξ κ οβελιξ κ γιαυτο σνομπαρεις την disneyland!;)
Αν εχετε κανει κανα ιδιαιτερο θεμα με αναληση για το γιατι δεν αξιζει η disneyland κατατοπισεμε να το διαβασω για να καταλαβω τον τροπο σκεψης σ!
Οσο για τα προτυπα δεν το επιασα.Τι προτυπο μπορει να ειχα στα 6-10???
Να γινω αστροναυτης θα σ απαντησω για να μην ψαχνεις. Αλλα ηθελα να παω στην Disneyland oxi λογω προτυπων πιστευω κ αρχων αλλα για να παιξω κ να γνωρισω απο κοντα τον Μικυ κ την παρεα του (που εβλεπα στην TV κ μιλαγαν ελληνικα).
Τεσπα.Για να μην βανδαλιζω αλλο το θεμα με την Disney αν μπορεις πεσμου αν υπαρχει τετοιο θεμα γιατι πολυ θα ηθελα να διαβασω την επιχειρηματολογια.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.233
Μηνύματα
884.427
Μέλη
38.920
Νεότερο μέλος
KoR

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom