Γαλλία Παρίσι

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Υπάρχει λύση, φυσικά. Να πας άλλες 3 φορές όπως πρέπει. Δεν είναι δυνατό να έχεις πάει περισσότερες φορές στο Λονδίνο απ' ότι στην πόλη του φωτός...

Συμφωνώ αλλές 3 τουλάχιστον ;)
Οσο αφορά το Λονδίνο εκεί με έμαθαν πλέον και μου κάνουν καλύτερες τιμές ( θυμήσου Waldorf Hilton ), και έχω και την φίλη μου την ντόροθυ να μας πηγαίνει σε όλες τις ξόφλες .
Στο Παρίσι ποιός θα μας πάει ????
 

maria_p

Member
Μηνύματα
11
Likes
0
Γεια σας!
Ειδα οτι υπάρχει και άλλο θεμα πρόσφατο με Παρίσι που δεν το ειχα δει!
Με πολύ χρήσιμες πληροφορίες!Οπότε για το τι θα επισκεφτώ ειμαι καλυμμένη!και που θα βρω κάρτες κτλ!

Επίσης εχω τον οδηγό traveler και δεν με βοηθάει και πολύ!Οπότε θα πάρω τον top10 που προτείνεται!


Λοιπόν, με τα εισητήρια είμαστε οκ!
Μόλις βρούμε προσφορά καλύτερη τα κλείνουμε!

Οσον αφορά το ξενοδοχείο όμως ειναι πρόβλημα. Γιατι δεν ξέρεις τι θα σου τύχει!Και θεωρώ ότι σε τέτοιου είδους διακοπές δεν αξίζει να δώσεις πολλά για δωμάτιο!Να είναι βέβαια αξιοπρεπές, όχι τρύπα!Ακου εκει...:shock:τουαλέτες κοινές σε μερικα!Θα τρελαθούμε!
Κοιτάζω και στο trivago, booking..αλλά και η βοήθεια σας ειναι απαραίτητη!

Διαθέτουμε μέχρι 130€ τη βραδια!Και αν είναι δυνατόν να βρούμε ενα δωμάτιο (με τουαλέτα), μεγαλούτσικο (όσο γίνεται), κοντά σε μετρό, και στις 2 περιοχές που προτείνετε (saint germain-marais)θα ειμαστε τέλεια!:D
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Διαθέτουμε μέχρι 130 τη βραδια!Και αν είναι δυνατόν να βρούμε ενα δωμάτιο (με τουαλέτα), μεγαλούτσικο (όσο γίνεται), κοντά σε μετρό, και στις 2 περιοχές που προτείνετε (saint germain-marais)θα ειμαστε τέλεια!

επιλογή μονόδρομος

Hotel De Suez Paris - OFFICIAL SITE - 2 STAR near Notre Dame
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.147
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Η τουαλετα θες να χωριζει απο το υπνοδωματιο με τοιχο και πορτα ή δεν σε πειραζει αν ειναι ολα μαζι;
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Η τουαλετα θες να χωριζει απο το υπνοδωματιο με τοιχο και πορτα ή δεν σε πειραζει αν ειναι ολα μαζι;

Στα χλίδα ξενοδοχεία το μπάνιο απο το Υ/δ χωρίζει με τζαμαρία ρε Τριπάκια ,δεν το ξέρεις ??

Καλά ρε συ δεν νομίζω να μένεις σε πάτους ??? σε εχω για σοβαρό άτομο !!!!
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.092
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Επίσης εχω τον οδηγό traveler και δεν με βοηθάει και πολύ!Οπότε θα πάρω τον top10 που προτείνεται!
Δεν προτείνουΜΕ, προτείνει κάποιος. Ο οδηγός αυτός είναι άθλιος (όπως είναι και αυτός που έχεις). Γενικά, οδηγός για Παρίσι που έχει λιγότερες από 100 σελίδες για τα αξιοθέατα, την ιστορία κλπ είναι εξ' ορισμού άθλιος.
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Δεν προτείνουΜΕ, προτείνει κάποιος. Ο οδηγός αυτός είναι άθλιος (όπως είναι και αυτός που έχεις). Γενικά, οδηγός για Παρίσι που έχει λιγότερες από 100 σελίδες για τα αξιοθέατα, την ιστορία κλπ είναι εξ' ορισμού άθλιος.

Μέγιστε καλά τα λές αλλά πρότεινε κάποιον άλλο στην Maria P ???
 

EliasT

Member
Μηνύματα
28
Likes
6
Δεν προτείνουΜΕ, προτείνει κάποιος. Ο οδηγός αυτός είναι άθλιος (όπως είναι και αυτός που έχεις). Γενικά, οδηγός για Παρίσι που έχει λιγότερες από 100 σελίδες για τα αξιοθέατα, την ιστορία κλπ είναι εξ' ορισμού άθλιος.
προτεινεται--> εννοει στο αλλο τοπικ
δεν ειπε προτεινες για να θιχτεις τοσο
οσο για τον οδηγο οπως ειπα ειναι ενας μικρος οδηγος τσεπης περιεκτικος κ απλος με τα βασικα αξιοθεατα που μπορει να βοηθησει παρα πολυ καποιον που δεν εχει ξαναπαει ταξιδι κ δεν το ενδιαφερουν τοσο ετη κατασκευης/αρχιτεκτονες/δολοπλοκιες που συνεβησαν πριν καμποσα χρονια
Με την Δανειστικη Βιβλιοθηκη Αθηνων θα πρεπει να παμε ταξιδι δλδ??
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.147
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Καλά ρε συ δεν νομίζω να μένεις σε πάτους ??? σε εχω για σοβαρό άτομο !!!!
Σε πατους δεν μενω αλλα και αυτο που μ' εχεις για σοβαρο ατομο, πως το σκεφτηκες; Εγω παλι σε ειχα για εξυπνο...
 

vpg

Member
Μηνύματα
91
Likes
50
Επόμενο Ταξίδι
Πράγα
Ταξίδι-Όνειρο
Road trip στην Αμερική
Γυρίσαμε από το Παρίσι την προηγούμενη εβδομάδα. Μείναμε στο Novotel Vaugirard Montparnasse στο 15ο διαμέρισμα (σχετικά κοντά στον Άιφελ και στον πύργο Μοντπαρνάς). Ήταν μια ήσυχη και ασφαλής γειτονιά (ακριβώς απέναντι υπήρχε ένα μεγάλο αστυνομικό τμήμα). Το μετρό ήταν στο διπλανό τετράγωνο κάτι που αποδείχθηκε πολύ μεγάλο πλεονέκτημα γιατί όταν επιστρέφαμε το βράδυ στο ξενοδοχείο, δεν υπήρχε καμία απολύτως δύναμη, διάθεση και κουράγιο για επιπλέον περπάτημα. Το ξενοδοχείο ήταν άψογο απο κάθε άποψη. Μεγάλο και απόλυτα καθαρό δωμάτιο, πολύ φιλικό προσωπικό και μεγάλη ποικιλία πρωινού μπουφέ. Το κλείσαμε νωρίτερα και επωφεληθήκαμε από τη προσφορά early breaks που κάνουν όλα τα novotel.
Hotel Novotel Paris Vaugirard Montparnasse: travel, stay or vacation, holiday at PARIS

Εσείς πότε σκέφτεστε να πάτε;
Έβαλα 23/12 για μιά βραδιά και μου έδωσε 131 ? με πρωινό για δύο άτομα.
Θα σου έλεγα γενικά να ψάξεις την αλυσίδα novotel. Έχει σε πολλές περιοχές του Παρισιού και κρατάει πάντα κάποια στάνταρ.
Πιό οικονομικά είναι τα IBIS. Eίναι της ίδιας εταιρίας (accor hotels).

Εδώ θα βρεις όλα τα ξενοδοχεία της εταιρίας accor. Διάλεξε περιοχή, δες τιμές και αποφάσισε: Paris hotels booking:*137 Accor hotels in Paris
 
Last edited by a moderator:

bortzos

Member
Μηνύματα
46
Likes
24
Επόμενο Ταξίδι
θα δείξει...
Ταξίδι-Όνειρο
ο γύρος του κόσμου
Εγώ θα σου πρότεινα έστω και για μία μέρα να πας στην eurodisney είναι με μία λέξη μαγεία...Επίσης αν θέλεις φθηνά ψώνια, επώνυμα ρούχα σε πολύ χαμηλές τιμές επισκέψου το εμπορικό outlet κέντρο val de europe.Βρίσκεται μία στάση πριν την eurodisney με το μετρό.
 

gone

Member
Μηνύματα
110
Likes
28
Δες και αυτό στο οποίο έμεινα εγώ. Στη 1η ζώνη του μετρό, κοντα σε σταθμό μετρό και RER και με πρωινό. Αν το βρείς σε καλή τιμή είναι μια καλή επιλογή για τα δεδομένα που ισχύουν στο Παρίσι.
Booking.com: ξενοδοχείο All Seasons Paris Tolbiac Bibliotheque De France, Παρίσι, Γαλλία - 218 Σχόλια πελατών. Κάντε κράτηση σε ξενοδοχείο τώρα!
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.239
Μηνύματα
884.574
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom