Γαλλία Παρίσι

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
στο παρακάτω σάιτ θα βρεις αρκετά για το Παρίσι και ίσως αποφασίσεις πως έχει τόσα πολλά να δεις που θα είναι κρίμα να χάσεις 3 μέρες στη Ντίσνευλαντ
Paris convention and visitors office - Official website - Paris tourism
με μια προχειρη ματια ειδα οτι το site αυτο ειναι οντως πολυ ενδιαφερον! Επισης εχει προσφορες (για παραδειγμα εισ. για disneyland 40 κατι ευρω)!εχω δυο αποριες ομως!
Ειναι εγκυρο site, εχει κανει κανεις συναλλαγες μεσω αυτου?
Επισης, απο τα δυο παρκα της disneyland ποιο ειναι περισσοτερο ενδιαφερον? (μια μερα θα επισκεφτουμε την disneyland και δεν νομιζω να βρουμε χρονο και για τα δυο παρκα)
ευχαριστω
 

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
με μια προχειρη ματια ειδα οτι το site αυτο ειναι οντως πολυ ενδιαφερον! Επισης εχει προσφορες (για παραδειγμα εισ. για disneyland 40 κατι ευρω)!εχω δυο αποριες ομως!
Ειναι εγκυρο site, εχει κανει κανεις συναλλαγες μεσω αυτου?
Επισης, απο τα δυο παρκα της disneyland ποιο ειναι περισσοτερο ενδιαφερον? (μια μερα θα επισκεφτουμε την disneyland και δεν νομιζω να βρουμε χρονο και για τα δυο παρκα)
ευχαριστω
Αν πας απο το πρωί και δεν έχει και πολυ κόσμο άνετα τα προλαβενεις και τα 2 παρκα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Αν πας απο το πρωί και δεν έχει και πολυ κόσμο άνετα τα προλαβενεις και τα 2 παρκα


Sent from my iPhone using Tapatalk
Μμμμ...δεν νομίζω και άνετα!!!Για να απολαύσεις το κάθε πάρκο θες μία μέρα στο καθένα.Και τα δύο είναι ενδιαφέρον,δεν μπορώ να συγκρίνω!Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να πάς από πρωί!!!!Για να το απολαύσεις καλύτερα προτίμησε να πας καθημερινή όπου ο κόσμος είναι λιγότερος.
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.092
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Μμμμ...δεν νομίζω και άνετα!!!Για να απολαύσεις το κάθε πάρκο θες μία μέρα στο καθένα.Και τα δύο είναι ενδιαφέρον,δεν μπορώ να συγκρίνω!Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να πάς από πρωί!!!!Για να το απολαύσεις καλύτερα προτίμησε να πας καθημερινή όπου ο κόσμος είναι λιγότερος.
Ανετότατα. Για να απολαύσεις το κάθε πάρκο θες 3 δευτερόλεπτα στο καθένα. Και τα δυο καταρρίπτουν κάθε ρεκόρ αδιαφορίας, δε μπορώ να τα συγκρίνω! Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρέπει να πας καθόλου!!!! Για να απολαύσεις το Παρίσι καλύτερα, προτίμησε να διαθέσεις το χρόνο σου στην πόλη κι όχι σε μπούρδες.
 

Cave_man

Member
Μηνύματα
297
Likes
56
Επόμενο Ταξίδι
Ρώμη
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Υόρκη
Μμμμ...δεν νομίζω και άνετα!!!Για να απολαύσεις το κάθε πάρκο θες μία μέρα στο καθένα.Και τα δύο είναι ενδιαφέρον,δεν μπορώ να συγκρίνω!Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να πάς από πρωί!!!!Για να το απολαύσεις καλύτερα προτίμησε να πας καθημερινή όπου ο κόσμος είναι λιγότερος.
Μμμ.. Μαλιστα


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Ανετότατα. Για να απολαύσεις το κάθε πάρκο θες 3 δευτερόλεπτα στο καθένα. Και τα δυο καταρρίπτουν κάθε ρεκόρ αδιαφορίας, δε μπορώ να τα συγκρίνω! Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρέπει να πας καθόλου!!!! Για να απολαύσεις το Παρίσι καλύτερα, προτίμησε να διαθέσεις το χρόνο σου στην πόλη κι όχι σε μπούρδες.
Άλλο Παρίσι άλλο Disneyland.Αν θυμάμαι καλά δεν έχεις πάει στο πάρκο.Πώς κρίνεις ότι είναι αδιάφορο?
 

taver

Member
Μηνύματα
12.494
Likes
29.092
Ταξίδι-Όνειρο
Iles Kerguelen
Άλλο Παρίσι άλλο Disneyland.Αν θυμάμαι καλά δεν έχεις πάει στο πάρκο.Πώς κρίνεις ότι είναι αδιάφορο?
!!!!

Φυσικά και δε χρειάζεται να πάω για να κρίνω ότι είναι αδιάφορο. Θεματικό πάρκο της Disney είναι. Ξέρω καλά τι είναι θεματικό πάρκο, και ξέρω καλά τι είναι η Disney, δε θέλει και πολλή φαντασία. Κάποια πράγματα είναι εξ' ορισμού αδιάφορα.
Κι εσύ φαντάζομαι δεν έχει πάει στην τουαλέτα ανδρών της Disney που τόσο σ' αρέσει, αλλά φαντάζομαι επίσης ότι τη θεωρείς αδιάφορη.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
παιδια θα αφιερωσουμε μια μερα στην disneyland γιατι θα παρω μαζι μου, για αυτο το λογο μαλιστα, την ανιψια μου!οποτε το οτι θα παω ειναι σιγουρο, το που θα παω και πως θα κλεισω τα εισιτηρια ειναι το θεμα (παραδειγμα οπως ανεφερα και παραπανω το σαιτ parisinfo.com τα εχει σε πολυ καλη τιμη)?
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Μμμμ...δεν νομίζω και άνετα!!!Για να απολαύσεις το κάθε πάρκο θες μία μέρα στο καθένα.Και τα δύο είναι ενδιαφέρον,δεν μπορώ να συγκρίνω!Το μόνο σίγουρο είναι ότι πρέπει να πάς από πρωί!!!!Για να το απολαύσεις καλύτερα προτίμησε να πας καθημερινή όπου ο κόσμος είναι λιγότερος.
θα παω απο την προηγουμενη το απογευμα- θα διανυκτερευσω σε ξενοδοχειο κοντα στα παρκα- για να επισκευτω ενα outlet που εχει στην περιοχη!οποτε, αν ολα πανε καλα, την αλλη μερα, πρωι πρωι, θα παμε!
 

annoulita100

Member
Μηνύματα
313
Likes
704
Επόμενο Ταξίδι
Ινδοκίνα
Ταξίδι-Όνειρο
All the world 💓
Δεν γνωρίζω για αυτό το σαιτ (parisinfo).Εγώ είχα κλείσει από το official (disneylandparis.com) το magic ticket (είσοδο και στα 2πάρκα) 58ευρώ το άτομο.
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
με μια προχειρη ματια ειδα οτι το site αυτο ειναι οντως πολυ ενδιαφερον! Επισης εχει προσφορες (για παραδειγμα εισ. για disneyland 40 κατι ευρω)!εχω δυο αποριες ομως!
Ειναι εγκυρο site, εχει κανει κανεις συναλλαγες μεσω αυτου?
Επισης, απο τα δυο παρκα της disneyland ποιο ειναι περισσοτερο ενδιαφερον? (μια μερα θα επισκεφτουμε την disneyland και δεν νομιζω να βρουμε χρονο και για τα δυο παρκα)
ευχαριστω

το χρησιμοποίησα εγώ και δεν είχα κανένα πρόβλημα..
στη disneyland δεν έχω πάει,αφού ήταν έξω απ΄τα δικά μου ενδιαφέροντα...
φαντάζομαι όμως πως τα παιδιά θα την λατρέψουν!
καλά να περάσεις ότι κι αν επιλέξεις να κάνεις!:)
 

ANEL

Member
Μηνύματα
1.029
Likes
340
!!!!

Φυσικά και δε χρειάζεται να πάω για να κρίνω ότι είναι αδιάφορο. Θεματικό πάρκο της Disney είναι. Ξέρω καλά τι είναι θεματικό πάρκο, και ξέρω καλά τι είναι η Disney, δε θέλει και πολλή φαντασία. Κάποια πράγματα είναι εξ' ορισμού αδιάφορα.
Κι εσύ φαντάζομαι δεν έχει πάει στην τουαλέτα ανδρών της Disney που τόσο σ' αρέσει, αλλά φαντάζομαι επίσης ότι τη θεωρείς αδιάφορη.
το συγκεκριμένο θεματικό πάρκο απευθύνεται κατά κύριο λόγο σε παιδιά.
αν κρίνουμε απ΄την επισκεψιμότητα που έχει,θα καταλάβουμε πως υπάρχουν πολλοί με διαφορετικοί άποψη.επίσης καλό θα ήταν ν΄ακούσουμε και την γνώμη ανθρώπων που έχουν παιδιά ή ακόμα καλύτερα των ίδιων των παιδιών.
μ΄αυτή τη λογική δεν είναι εξ ορισμού αδιάφορο,απλά είναι αδιάφορο για σένα.:)
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.239
Μηνύματα
884.566
Μέλη
38.926
Νεότερο μέλος
marianna98

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom