Γαλλία Παρίσι

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Άποψη για τη Ντίσνεϊλαντ μπορεί να έχει μόνο όποιος έχει παιδιά?
Ελπίζω να μην μπέρδεψες τα φόρουμ εδώ είναι travelstories όχι parents.gr.
για πες εσυ μια αναλυτικη δικαιολογια για ενα παιδακι που θα ξερει πως ειναι λιγα χιλιομετρα μακρια απο το παιδικο του ονειρο και δεν θα το πας; ΕΛΕΟΣ!

Οσο για το "φτιαχτο" της Γιουροντισνει τι να κανουμε , δεν μας υπεδειξε ο Μικυ το χωριο του να παμε στο πραγματικο του σπιτι:haha:
 

XRISTOS71

Member
Μηνύματα
3.388
Likes
1.498
Άποψη για τη Ντίσνεϊλαντ μπορεί να έχει μόνο όποιος έχει παιδιά?
Ελπίζω να μην μπέρδεψες τα φόρουμ εδώ είναι travelstories όχι parents.gr.
ΟΧΙ βέβαια αλλά πρέπει μερικοί να καταλάβετε οτι σε τέτοια ταξίδια μετράει πρώτα η γνώμη των παιδιών και μετά των υπολοίπων
 

North66

Member
Μηνύματα
4.304
Likes
5.040
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
για πες εσυ μια αναλυτικη δικαιολογια για ενα παιδακι που θα ξερει πως ειναι λιγα χιλιομετρα μακρια απο το παιδικο του ονειρο και δεν θα το πας; ΕΛΕΟΣ!
Επειδή δε θυμάμαι ούτε εγώ ούτε οι φίλοι μου σε παιδική ηλικία να είχαμε παιδικό όνειρο να πάμε στη Ντίσνευλαντ (λάθος κάνω μπορεί να αγνοούσαμε και την ύπαρξή της), θα πω την υποκειμενική μου άποψη ότι τα παιδικά όνειρα που λες τα βάζουν στο μυαλό των παιδιών οι ίδιοι οι γονείς... ο νοών νοείτω...
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Επειδή δε θυμάμαι ούτε εγώ ούτε οι φίλοι μου σε παιδική ηλικία να είχαμε παιδικό όνειρο να πάμε στη Ντίσνευλαντ (λάθος κάνω μπορεί να αγνοούσαμε και την ύπαρξή της), θα πω την υποκειμενική μου άποψη ότι τα παιδικά όνειρα που λες τα βάζουν στο μυαλό των παιδιών οι ίδιοι οι γονείς... ο νοών νοείτω...
καλα εσυ στο παιδι σου οταν γινει 6 ετων μαθε το να πηγαινει με τη θεληση του στο Pompidou και να αγνοει την Disneyland! τα αλλα παιδακια αστα να χαρουν λιγο , εστω και με κατι εμπορικο!:bleh:
 

Julia21r

Member
Μηνύματα
29
Likes
1
Επόμενο Ταξίδι
Nuremberger
Ταξίδι-Όνειρο
Κούβα
Φέτος το καλοκαίρι πήγα στο Παρίσι...η αλήθεια είναι ότι ξετρελάθηκα κ ας είμαι 24 χρονών!!!! Όμως και στην DisneyLand που πήγα...πραγματικά δεν το περίμενα πως θα μ αρέσει τόσο..αυτό που σκέφτηκα όταν έφυγα είναι πως θα ήθελα πάρα πολύ να πάω γύρω στα 8-9 μου χρόνια !!!! Οπότε προτείνω ανεπιφύλαχτα να πάτε τα παιδιά σας όπως και εσείς οι ίδιοι !!! Μία μέρα πιστεύω αρκεί αν πάτε απ'το πρωί,εκτός απο Σαββατοκύριακο!!!!
 

Defkalion

Administrator
Μηνύματα
11.405
Likes
17.235
Ταξίδι-Όνειρο
Αλάσκα
Σας παρακαλώ να επανελθουμε στο θέμα μας, και μόνο. Τα άσχετα μηνύματα θα διαγραφουν.
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
Μπράβο σου Μοχρι δεν είσαι εριστική και καταλαβες το κλιμα στο ποστ σου..
οχι εριστικη αλλα εριστικος (μη μου βγαλεις το ονομα:D)!
δεν αναφερομουν στον taver συγκεκριμενα αλλα γενικοτερα στους χρηστες!να ξερεις οτι ο taver με εχει βοηθησει παρα πολυ στην οργανωση του ταξιδιου μου στο παρισι και του το αναγνωριζω!το οτι δεν θελει την disneyland ειναι δεκτο, ασχετα αν εκει δεν θα τον ακουσω!σε πολλα ομως που μου εχει πει θα τον ακολουθησω!
αυτο που θελω ειναι, μιας και εδω βοηθαμε καλοπροαιρετα ο ενας τον αλλο, να αποφευγουμε τις λογομαχιες γιατι δεν θεωρω οτι εχουμε να χωρισουμε κατι!
κλεινει η παρενθεση, επιστρεφουμε στο θεμα!:clap:
 

chrisbd

Member
Μηνύματα
2.678
Likes
16.433
Είναι γεγονός ότι τις ''καλύτερες'' συμβουλές για τα παιδιά τις δίνουν αυτοί που δεν έχουν (δεν το λέω σαν μομφή για κανέναν), αλλά σίγουρα ο taver έχει δίκιο στο ότι το Παρίσι έχει πολλά μέρη για να πανε τα παιδιά όπως το πάρκο VILLETE, Jardin d' Acclimatation, Park Floral στο Vincenne, Κήποι του Λουξεμβούργου, διάφορα Puppet show, τα διάφορα Καρουσέλ που κάποτε τις μέρες των εορτών ήταν δωρεάν και ίσως και τώρα..........
Αλλά όπως και να το κάνουμε αν το παιδί έχει ακούσει για Disneyland και Park Asterix δεν γλυτώνεις με τίποτε..... και μπορεί να είναι ψεύτικα η δεν ξέρω εγώ τι, αλλά το διασκεδάζεις αφάνταστα.....μικροί και μεγάλοι....Εξάλλου αυτός που θα πάει. πάει για να διασκεδάσει και όχι για να δει αξιοθέατα...το αν αξίζει είναι μια άλλη ιστορία και εξαρτάται απο τις συνθήκες, την κουλτούρα και τις προτεραιότητες του καθένα....
 

MOSXRI

Member
Μηνύματα
395
Likes
96
Ταξίδι-Όνειρο
Κάθε επόμενο!
με αφορμη τα οσα εχουν γραφτει για την paris visite θα ηθελα να εκφρασω μερικες αποριες !
υπαρχουν δυο ειδων ζωνες (1-3 και 1-6)?
και αν την αγορασω σαββατο στις 16.00 για παραδειγμα θα την εχω μεχρι την πεμπτη την ιδια ωρα (σε περιπτωση που την αγορασω για 5 μερες)?
 

dmdoc

Member
Μηνύματα
1.413
Likes
899
Επειδή δε θυμάμαι ούτε εγώ ούτε οι φίλοι μου σε παιδική ηλικία να είχαμε παιδικό όνειρο να πάμε στη Ντίσνευλαντ (λάθος κάνω μπορεί να αγνοούσαμε και την ύπαρξή της), θα πω την υποκειμενική μου άποψη ότι τα παιδικά όνειρα που λες τα βάζουν στο μυαλό των παιδιών οι ίδιοι οι γονείς... ο νοών νοείτω...
Οι ίδιοι οι γονείς ναι...αλλά και η tv,τα άλλα παιδάκια,οι άλλοι γονείς,τα ξαδέρφια,τα DVD κλπ κλπ εκτός και αν τα παιδιά σου μεγαλώνουν στο αποστειρωμένο περιβάλλον της ΜΗ πληροφόρησης.Τελικά μάλλον αγνοούσες την ύπαρξή της σε παιδική ηλικία.Οπότε ναι η άποψή σου είναι υποκειμενική και μονομερής.Αλλά δεν είναι το debate αυτό,αλλά οι πληροφορίες που ζητά ένα μέλος.Έχεις; δίνεις.Δεν έχεις; μην ποστάρεις.
 

fenia42

Member
Μηνύματα
3.885
Likes
14.461
Επόμενο Ταξίδι
Азербайджан
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία,Σβάλμπαρντ
Εγώ πάντως ακόμα θυμάμαι τη Ντίσνευλαντ που είχα πάει πριν 20 χρόνια. Όχι μόνο τα παιχνίδια και τη χαρά μου, αλλά και άσχετα στιγμιοτυπα, όπως τί καιρό είχε, τι κοσμο είδα να κυκλοφορεί κλπ.
Εννοείται ότι θα πάω και το παιδί μου εκεί. Δε καταλαβαίνω γιατί ενοχλούνται μερικοί με την εμπορικότητα αυτή.
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.231
Μηνύματα
884.387
Μέλη
38.919
Νεότερο μέλος
ArgiroPappa

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom