Πασχαλινός εγχώριος προορισμός? ??

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
φετος μετα απο παροτρυνση της αδερφης μου μιας και τα τελευταια χρονια περνα το πασχα στην Υδρα αποφασισα να παω εκει.μου εχουν πει τα καλυτερα για τον παραδοσιακο εορτασμο μιας και εχω μονο γευθει την εμπειρια του σαββατοκυριακου
 

Rosa

Member
Μηνύματα
1.635
Likes
1.964
Ταξίδι-Όνειρο
Trobriand Islands...
Κύθηρα...Και για Επιτάφιο στη Χώρα, για να δείτε το κάστρο ολόφωτο από τα εκατοντάδες αναμμένα τενεκεδάκια που στήνουν οι μαθητές γύρω γύρω στις επάλξεις...Μαγικό θέαμα...
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
φετος μετα απο παροτρυνση της αδερφης μου μιας και τα τελευταια χρονια περνα το πασχα στην Υδρα αποφασισα να παω εκει.μου εχουν πει τα καλυτερα για τον παραδοσιακο εορτασμο μιας και εχω μονο γευθει την εμπειρια του σαββατοκυριακου
ειναι καταπληκτικα ευαγγελια,θα περασετε υπεροχα...
θεωρω σπετσες και υδρα οικονομικους προορισμους ελεω ανταγωνισμου.
θα το διαπιστωσεις ιδιοις ομασι:)
και εγω θα κατεβω οπως καθε χρονο το απογευμα του πασχα...αφου φυγουν τα ξυδια:haha:

πληροφορια. για τους οδικως μεταβαινοντες απο το καλοκαιρι θαχει δοθει στη κυκλοφορια το νεο κομματι του δρομου που ξεκιναει μετα τη τραχεια και καταληγει στην ευθεια εισοδο του κρανιδιου.ετσι αποφευγετε πολλες στροφες:clap::clap:.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
θεωρω σπετσες και υδρα οικονομικους προορισμους
εδω θα διαφωνησω καθετα, τουλαχιστον οσον αφορα τις σπετσες..
και αντε,ας πουμε οτι πας οδικως και αποφευγεις το ενα μεγαλο εξοδο, το αλλο
ομως που ειναι η διαμονη, πως να το αποφυγει κανεις???
το ξεκαθαριζω απο την αρχη..αμα καποιος επιλεξει να παει σπετσες, να παει γιατι ειναι ωραιο νησι και εχει πολλα πραγματα να δει και να κανει κανεις!προς θεου ομως, μην κανετε το λαθος και επιλεξετε τις σπετσες με την λογικη οτι επειδη ειναι κοντα ειναι και φθηνα..
 
Μηνύματα
4.099
Likes
1.797
Επόμενο Ταξίδι
Αμερικη
Ταξίδι-Όνειρο
Wuthering Heights
ναι δεν ειναι φθηνα εχει ομως πολλες επιλογες οσον αφορα στην διαμονη και στο που θα φας.Αυτο ομως που μου αρεσει περισσοτερο στην Υδρα ειναι το οτι δεν εχει την βοη των αυτοκινητων οπως επισης το οτι εχει και πολλες "κρυψωνες" χαλαρωσης.
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
ναι δεν ειναι φθηνα εχει ομως πολλες επιλογες οσον αφορα στην διαμονη και στο που θα φας.Αυτο ομως που μου αρεσει περισσοτερο στην Υδρα ειναι το οτι δεν εχει την βοη των αυτοκινητων οπως επισης το οτι εχει και πολλες "κρυψωνες" χαλαρωσης.
για υδρα δεν ξερω και δεν μιλαω!για σπετσες ομως,για να μεινεις σε αξιοπρεπες δωματιο και για να φας φαγητο κανονικο(και οχι σουβλακι ή πιτσα), πληρωνεις αδρα..επιλογες πολλες εννοειται πως υπαρχουν!!
 

kirmis

Member
Μηνύματα
185
Likes
13
Ταξίδι-Όνειρο
Iceland
Σας ευχαριστώ πολύ για τις τόσες άμεσες απαντήσεις σας!!!
Ακόμα στην σκέψη είμαι πάντως....
 

mio gps

Member
Μηνύματα
1.174
Likes
180
Επόμενο Ταξίδι
Νέα Υόρκη
..........αν δε βγαλω φωτο τους τιμοκαταλογους στα εστιατορια:)
οχι ακριβα δεν ειναι.αν ομως παραγγειλεις καμια ψαρουκλα..σιγουρα θα το πληρωσεις.
εγω συνηθως τρωω στη πρωτη εσωτερικη πλατεια φευγοντας για την ενδοχωρα.
την αθηνα παντως τη θεωρω ακριβοιτερη...

καλα η λατινα εκει με τους επωνυμους που θελετε να παει....για μουσακα και σουβλακι...
:haha::haha:
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
mio gps αν μιλας για τις Σπέτσες δεν με ενδιαφέρει διόλου... σνομπάρω απίστευτα και δεν ασχολούμε... είτε φτηνά είναι είτε ακριβά το ίδιο μου κάνει...

Αλλά αν η κουβέντα αφορά το πιο φινετσάτο Ελληνικό νησί, το μόνο που ευθέως συγκρίνεται με το μυθικό Κάπρι τα πράγματα αλλάζουν...

Ναι η λατρευτή Υδρα είναι ακριβή... διαμονή,φαγητό,καραβάκι για μπάνιο, τα πάντα... Αλλά είναι και μοναδική... και σαν μοναδική μεγάλη καψούρα, πρέπει να πληρώνεται...

Όσοι δεν την αντέχουν ας πεταχτούν μέχρι το Πόρο και την Αίγινα... μια χαρά είναι κι εκεί...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
..........αν δε βγαλω φωτο τους τιμοκαταλογους στα εστιατορια:)
οχι ακριβα δεν ειναι.αν ομως παραγγειλεις καμια ψαρουκλα..σιγουρα θα το πληρωσεις.
εγω συνηθως τρωω στη πρωτη εσωτερικη πλατεια φευγοντας για την ενδοχωρα.
την αθηνα παντως τη θεωρω ακριβοιτερη...

καλα η λατινα εκει με τους επωνυμους που θελετε να παει....για μουσακα και σουβλακι...
:haha::haha:
κι ομως!!ειναι ακριβα και θα επιμεινω!εγω τα τελευταια χρονια στις σπετσες κατω απο 25 ευρω το ατομο δεν εχω πληρωσει(εκτος απο τα σουβλακια)!για να μην μιλησω για την εισοδο σε μεγαλο κλαμπ του νησιου που στοιχιζει 20 ευρω, τις ομπρελες/ξαπλωστρες που στοιχιζουν 8 κτλ.!!!εγω τρωω παλιο λιμανι μονο και περαν αυτου μονο σε ενα δυο μαγαζια!θα σας τα γραψω και αναλυτικα!παντως ομολογω οτι εχει καταπληκτικα μαγαζια, και μαλιστα μαγαζια που θα ζηλευε και η αθηνα!!

οσο για τον traveller, δεν μπαινω καν στον κοπο..
 

Traveller

Member
Μηνύματα
3.935
Likes
3.921
Εδώ θα κάνω γκρίζα διαφήμηση... Αν εξακολουθείτε να προτιμάτε τις Σπέτσες από την Ύδρα , γούστα και βίτσια είναι αυτά, και επίσης θέλετε να κάνετε την υπέρβαση και να μην πάτε Σαλαμίνα , Αγκίστρι, Αίγινα, οκ οι Σπέτσες είναι καλύτερες από αυτά το παραδέχομαι, να πάτε να φάτε και να μείνετε στον φίλο μου τον Χρήστο τον Ορλώφ... και το φαγητό είναι περίφημο και το ξενοδοχείο κλασσάτο... Τσιμπιμένα μεν σίγουρα δε...

Υ.Γ.
Σε παρακαλούμε latina μπες στον κόπο και γράψτα μας αναλυτικά... όχι για μένα αλλά για την φουκαριάρα την μάνα μου που θέλει να πάει μια βδομαδούλα να ξεκουραστεί... αν είναι μάλιστα να ζηλέψουν και λίγο αυτοί οι κομπλεξικοί οι Αθηναίοι να τα ομολογίσεις όλα...
 

latina

Member
Μηνύματα
1.414
Likes
298
Επόμενο Ταξίδι
??
Ταξίδι-Όνειρο
κούβα και ινδία
Εδώ θα κάνω γκρίζα διαφήμηση... Αν εξακολουθείτε να προτιμάτε τις Σπέτσες από την Ύδρα , γούστα και βίτσια είναι αυτά, και επίσης θέλετε να κάνετε την υπέρβαση και να μην πάτε Σαλαμίνα , Αγκίστρι, Αίγινα, οκ οι Σπέτσες είναι καλύτερες από αυτά το παραδέχομαι, να πάτε να φάτε και να μείνετε στον φίλο μου τον Χρήστο τον Ορλώφ... και το φαγητό είναι περίφημο και το ξενοδοχείο κλασσάτο... Τσιμπιμένα μεν σίγουρα δε...

Υ.Γ.
Σε παρακαλούμε latina μπες στον κόπο και γράψτα μας αναλυτικά... όχι για μένα αλλά για την φουκαριάρα την μάνα μου που θέλει να πάει μια βδομαδούλα να ξεκουραστεί... αν είναι μάλιστα να ζηλέψουν και λίγο αυτοί οι κομπλεξικοί οι Αθηναίοι να τα ομολογίσεις όλα...
μα, θα τα γραψω αναλυτικα!!και φυσικα οχι για σενα(αυτο ειναι το μονο σιγουρο)!!
θα σου ηταν πολυ δυσκολο να ριξεις λιγο την μυτη σου και να σταματησεις να υποτιμας οτι δεν σου αρεσει???δεν ανηκεις σε καποια "υπερτερη" κατηγορια..καταλαβε το..τι εχει η σαλαμινα δηλαδη?τι εχει η αιγινα και το αγκιστρι??

οσο για τον φιλο σου τον ορλωφ, το φαγητο ειναι μετριο πολυ και πανακριβο!αν ειναι να πληρωσει καποιος τοσα χρηματα για να φαει υπαρχουν σιγουρα καλυτερες επιλογες(παμπολλα τα εστιατορια στο παλιο λιμανι)!
τα δωματια του απο την αλλη ειναι πανεμορφα, αλλα πανακριβα!αλλα εσυ ειπες παραπανω οτι σνομπαρεις απιστευτα τις σπετσες και δεν ασχολεισαι..γιατι αναθεωρεις??κανε μας την χαρη λοιπον..οσο για τα "βιτσια" που γραφεις, ναι, το παραδεχομαι, εμενα το βιτσιο μου ειναι να προτιμω τις σπετσες απο την υδρα..εσενα ειναι να μειωνεις μερη και ανθρωπους..τι ειναι καλυτερο?

εν κατακλειδι, υπεροχη η υδρα, ακομη πιο υπεροχες κατα την γνωμη μου οι σπετσες, με πολλες και ωραιες παραλιες, πολλα εστιατορια αξιολογα στην μεγαλη πλειοψηφια τους και νυχτερινη ζωη για ολα τα γουστα..
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.222
Μηνύματα
884.154
Μέλη
38.913
Νεότερο μέλος
PanagiotisCPC

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom