Πελοπόννησος vs Κρήτη

Πελοπόννησος vs Κρήτη


  • Total voters
    138

ludovica

Member
Μηνύματα
216
Likes
1.746
Φουρόγατο η Πελοπόννησος μπορεί να μην έχει, αλλά πάμε στοίχημα ότι δεν έχει και η Κρήτη;
Για να δούμε τα Χανιώτικα νέα.
Φουρόγατος, ένα ζώο φάντασμα
Άρα ή θα στηριχτούμε στη wiki ("το ζώο αυτό θεωρούταν για πολλά χρόνια εξαφανισμένο είδος, μέχρι το 1996, όταν δύο φοιτήτριες από το Πανεπιστήμιο της Περούτζια αιχμαλώτισαν ένα άτομο, ενώ υπήρχαν πολλές αναφορές από βοσκούς.") ή έχουμε και ζώο φάντασμα.
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Άρα ή θα στηριχτούμε στη wiki ("το ζώο αυτό θεωρούταν για πολλά χρόνια εξαφανισμένο είδος, μέχρι το 1996, όταν δύο φοιτήτριες από το Πανεπιστήμιο της Περούτζια αιχμαλώτισαν ένα άτομο, ενώ υπήρχαν πολλές αναφορές από βοσκούς.") ή έχουμε και ζώο φάντασμα.
Ο αγριόγατος (φουρόγατος) δυστυχώς έχει εξαφανιστεί._ (Τελεία και παύλα)
Έχουν γίνει αναφορές ότι έχουν δει ή ότι έπιασαν ένα το 2017 Σε πρώτη οπτική είπαν ότι είχε
χαρακτηριστικά του φουρόγατου και θα έπρεπε να γίνει τεστ dna για να αποδειχθεί.
Το ζώο απελευθερώθηκε , αλλά τα αποτελέσματα δεν ανακοινώθηκαν τότε.
Για ζώα φαντάσματα δεν ξέρω. Σε πολλά νησιά υπάρχουν αγριόγατες. Δεν είναι και κάτι σημαντικό.
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Μόλις τώρα θυμήθηκα κάτι που ΔΕΝ μου αρέσει στην Κρήτη...αχ...αχ...
ΓΙΑΤΙ βρε Κρητικοί φτιάχνετε τα πιτόγυρα με γιαούρτι;;;; Ήμαρτοοοοον!!! Άστο μην κάνεις καθόλου αν είναι να βάζεις γιαούρτι.
Ξέχασα να διευκρινίσω "Όχι γιαούρτι, τζατζίκι" και μου ήρθε η αηδία...:rolleyes-80:
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Μόλις τώρα θυμήθηκα κάτι που ΔΕΝ μου αρέσει στην Κρήτη...αχ...αχ...
ΓΙΑΤΙ βρε Κρητικοί φτιάχνετε τα πιτόγυρα με γιαούρτι;;;; Ήμαρτοοοοον!!! Άστο μην κάνεις καθόλου αν είναι να βάζεις γιαούρτι.
Ξέχασα να διευκρινίσω "Όχι γιαούρτι, τζατζίκι" και μου ήρθε η αηδία...:rolleyes-80:
Ε όχι ένα πράγμα μου άρεσε στην Κρήτη και αυτό το σνομπάρετε, επίσης οι μπουγάτσες
 
Μηνύματα
1.992
Likes
6.323
Ε όχι ένα πράγμα μου άρεσε στην Κρήτη και αυτό το σνομπάρετε, επίσης οι μπουγάτσες
Κόβεσαι κι εσύ, δεν θα έπρεπε να υπάρχει καν, ή τρως βρωμόγυρο απ' όλα, ή δεν τρως.
Μπουγάτσα κρητική; Απομειναρι των πειρατών θα είναι, ε;
 

panpan

Member
Μηνύματα
6.879
Likes
26.751
Νομίζω είδα στην Κρήτη.... Ένα βουνό. Και χιοοοονια πολλά! Αγαπημένο καταφύγιο Καλλέργη View attachment 348795

Και ένα φαράγγι με ποτάμι.... Φαράγγι Σαρακινας

View attachment 348789

Νομιζω είδα και μια φυσική λίμνη...

View attachment 348791

Ένα δάσος...ωχ! Και εδώ ποτάμι? Χειμώνα καλοκαίρι?

View attachment 348797

Κι'αλλο δάσος?

View attachment 348794

Και ένα λευκό παγωνι... Χαχαχαχαχα
View attachment 348799

Και μια φωτογραφία που κυκλοφορεί στο fb... μου φάνηκε πετυχημένη. Πώς να κάνεις τον γύρο του κόσμου σε πολύ λιγότερο από 80 ημέρες.
View attachment 348811
Άμα είναι κάτι σημαντικό τα άσπρα παγώνια, ας αγοράσουμε μερικά να βάλουμε σε αυλές.
Peafowl For Sale
αλλά μόνο κουτσουλιές κάνουν.
 

Despinadmk

Member
Μηνύματα
289
Likes
1.123
Ταξίδι-Όνειρο
Αλασκα... <3
Άμα είναι κάτι σημαντικό τα άσπρα παγώνια, ας αγοράσουμε μερικά να βάλουμε σε αυλές.
Peafowl For Sale
αλλά μόνο κουτσουλιές κάνουν.
Α μα εσύ πως φαίνεται ότι δεν ξέρεις! Τα παγώνια που έχουμε στην Κρήτη, ακόμη και οι κουτσουλιές τους μοιάζουν με νέκταρ...αν θέλεις να πάρεις δηλαδή τα δικά μας να προτιμήσεις! Συγγνώμη σε όλους για την σιχαμερή καφριλα αλλά δεν μπορώ να μην τρολαρω λίγο το ποσο ωραία κάνουμε τα πάντα εμείς εδώ στην Κρήτη. 😂
 

dammys

Member
Μηνύματα
379
Likes
698
Η Κρήτη είναι νησί κι η Πελοπόννησος fake νησί...μόνο στο όνομα...

Και τώρα
Φουρόγατο η Πελοπόννησος μπορεί να μην έχει, αλλά πάμε στοίχημα ότι δεν έχει και η Κρήτη;
Για να δούμε τα Χανιώτικα νέα.
Φουρόγατος, ένα ζώο φάντασμα


Για δες καλύτερα...


Άλλο Κρήτη Μεγαλόνησος κι άλλο Πελοπόννησος fake νησί ....
 

dammys

Member
Μηνύματα
379
Likes
698
Άρα ή θα στηριχτούμε στη wiki ("το ζώο αυτό θεωρούταν για πολλά χρόνια εξαφανισμένο είδος, μέχρι το 1996, όταν δύο φοιτήτριες από το Πανεπιστήμιο της Περούτζια αιχμαλώτισαν ένα άτομο, ενώ υπήρχαν πολλές αναφορές από βοσκούς.") ή έχουμε και ζώο φάντασμα.
Και ζει και βασιλεύει....

Φάντασμα νησί είναι η Πελοπόννησος με κλειστή ή ανοικτή διώρυγα....
 

Εκπομπές Travelstories

Booking.com

Ενεργά Μέλη

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.188
Μηνύματα
883.371
Μέλη
38.895
Νεότερο μέλος
tsala

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom