Πεντάδα ή δεκάδα αγαπημένων πόλεων...

Dancing Queen

Member
Μηνύματα
94
Likes
15
Επόμενο Ταξίδι
στα φθινοπωρινα φυλλα
Ταξίδι-Όνειρο
Αυστραλία
Dim Kyr διορθωσε αμεσως αυτο που εγραψες για τη Σαμαρινα. Οπως πολυ σωστα σου λεει και ο Borealis η Σαμαρινα βρισκεται στο νομο Γρεβενων, ειναι το τελευταιο χωριο πριν περασεις στο νομο Ιωαννινων....Χιλια συγνωμη για το Spam, αλλα πεταχτηκαν τα ματακια μου εξω με αυτο που διαβασα....και μαλιστα να επιμενει καποιος στο λαθος του, ενω καποιος τον διορθωνει λεγοντας του το σωστο...ειναι οτι χειροτερο. επισης ποτε δεν τραγουδησε η Εφη Θοδη στη Σαμαρινα...νομιζω πως σε ενα ταξιδιωτικο φορουμ δεν πρεπει να αναπαραγουμε ψευδεις πληροφοριες, που εχουν σα σκοπο τον χλευασμο και την ειρωνεια. Η Σαμαρινα ειναι ενδοξο χωριο της Πινδου, με λαμπρη ιστορια. Το ιδιο ισχυει και για τα υπολοιπα μερη που αναφερθηκαν απο το μελος Dim kyr το καθε μερος εχει τη σημασια του και την ιστορια του, και πρεπει να το τιμαμε...ακομα και αν ειναι το Ζεφυρι Αττικης...και παλι συγνωμη για το Spam...
 

road

Member
Μηνύματα
140
Likes
76
χωρις ιδιαίτερη δυσκολία
1. ΛΕΜΕΣΟ, για να γουστάρω
2. ΑΘΗΝΑ, χωρίς σχολιο
3. ΦΛΩΡΕΝΤΙΑ, για την κοπελια στην πλατεια του Αγιου Μάρκου
4. ΒΑΡΚΕΛΩΝΗ, για όλα αυτα που έχω ακούσει
5. ΜΟΝΑΧΟ, γιατι με ανεβάζει
 

Borealis

Member
Μηνύματα
3.817
Likes
7.700
Μόλις τσέκαρα αυτό που λέει και η Dancing queen, η Θώδη δεν τραγούδησε ποτέ στη Σαμαρίνα. Για τα υπόλοιπα τα αφήνω στην κρίση των συμφορουμιτών...
 

Dafni

Member
Μηνύματα
984
Likes
598
περι της γεωγραφικής θεσης της Σαμαρινας ,δεν έχω ιδεα αλλά βρε παιδιά οταν ένας ανθρωπος αυτοσαρκαζεται τοσο έντονα ,ε δε μπορει να έχει εμπαθεια όταν κάνει χιουμορ αναφερομενος σε "ιδιαιτερα"μέρη.....συγνώμμη για την παρεμβαση αλλα νομιζω οτι παρεξηγησατε....
 

gianni1966

Member
Μηνύματα
211
Likes
72
Επόμενο Ταξίδι
Λατρεμενη Αβανα...
Ταξίδι-Όνειρο
Ν. Αμερικη(Περου,Βολιβια)
Λοιπον, εχουμε και λεμε:
1) Ρωμη, γιατι απλα ειναι η αιωνια πολη!
2)Βενετια, για τον ρομαντισμο και την μοναδικοτητα της!
3)Πραγα, για την μοναδικη αισθηση παραμυθιου που αποπνεει!
4)Βιεννη, για την αρχοντια και το μεγαλειο της!
5)Βουδαπεστη, για την ομορφια της και την αρχιτεκτονικη της!
 

KLEOPATRA

Member
Μηνύματα
5.869
Likes
2.260
Ταξίδι-Όνειρο
Ειρηνικος ..παντου
Μ αρεσει που ελενξατε το θεμα της Θωδης.Πλακα εκανε η κοπελα......
 

North66

Member
Μηνύματα
4.303
Likes
5.039
Επόμενο Ταξίδι
Γεωργία
Ταξίδι-Όνειρο
Γροιλανδία
4. Σαμαρίνα Ιωαννίνων, τα καλύτερα κοψίδια σε πανυγήρια, με μπύρες, σε βαρέλια με πάγο. Επιστέγασμα όλων, τραγουδάει και η Εφη Θώδη
Προφανώς δεν ξέρεις που βρίσκεται η Σαμαρίνα ή την ιστορία της στην επανάσταση του '21... μάλλον χρησιμοποίησες ένα τυχαίο όνομα ελληνικού χωριού της επαρχίας, απλά για να ειρωνευτείς τη διασκέδαση τύπου πανηγύρι που συμβαίνει σε όλα τα χωριά της Ελλάδας το καλοκαίρι...
 

astral

Member
Μηνύματα
776
Likes
139
Επόμενο Ταξίδι
?
Ταξίδι-Όνειρο
Περού - Αργεντινή
1. Berlin - Roma (δεν ξέρω ποια να βάλω πρώτη κ ποια δεύτερη, οπότε κ οι δύο πόλεις στο νο 1 :D)
3. Hamburg
4. Όλυμπος (Κάρπαθος)
5. New York
6. Toronto
7. Vienna
8. Salzburg
9 -10. προσεχώς :D
 

babaduma

Member
Μηνύματα
5.054
Likes
7.808
Επόμενο Ταξίδι
terra incognita
Ταξίδι-Όνειρο
α του Κενταύρου
Δεν ψάχνετε να βρείτε που ανήκουν και η Κρανιά και η Μηλιά γιατί θέλω να συμπληρώσω τη λίστα μου?

Κουλάρετε ρε παιδιά, δόξα τω Θεώ, πέρασαν οι ζέστες. Ένα λάθος έκανε η κοπέλλα της οποίας το χιούμορ (προφανώς) δεν γνωρίζετε (ή εκτιμάτε). Άσε που μπορεί να ήταν και ληγμένη η μπύρα...
 

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.215
Μηνύματα
883.871
Μέλη
38.905
Νεότερο μέλος
ntsironis

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom