Περί υποκρισίας του πολιτικού συστήματος

Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

jimp

Member
Μηνύματα
5.020
Likes
6.401
Σιγα μην ξερουν που ειναι.Λεμε τωρα και καμμια βλακεια να περναει η ωρα.

Κερδισμενη θα βγει η χα με την πραξη του κασιδιαρη.
Ειδικα οταν ακους απο ατομα να λενε οτι καλα εκανα ή οτι το αξιζε η μια ή η αλλη απο τις κυριες ή η καθε κυρια που θα ηταν στη θεση της.


Δεν πειραζει.
Ο προκοπης ηταν διπλα.Ειχε βαλει την υπογραφη στο μνημονιο και γελουσε απο μεσα του...
Η χρυση αυγη τη δουλεια της κανει.
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Όλοι το ίδιο ευχόμαστε, αλλά η κοινωνία φαίνεται να καταπίνει τα άκρα αμάσητα τελευταία, αντί να τα ξερνάει.
Ακριβως. Ιδιαιτερα ο μεχρι πριν 3 χρονια μεσαιος χωρος αν μπορουσε θα ενσωματωνε ολη την ακροδεξια μετα χαρας.

ΥΓ Επειδη μετα τα σημερινα αφησαμε λιγο την ευφυεστατη διαφημιση της ΝΔ. Πραγματικα δεν εχω λογια. Τοσο αληθινη διαφημιση εχω να δω πολλα πολλα χρονια.
Απο την εποχη του "Γιατι μαμα το μωρο μας πινει noulac;"

ΜΠΡΑΒΟ στους εμπνευστες και δημιουργους της!!!!!!!!!!!!!!!
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Με ψάχνει η αστυνομία, μάλλον για εφορευτική.
Ήταν κανείς σε προηγούμενες;
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Με ψάχνει η αστυνομία, μάλλον για εφορευτική.
Ήταν κανείς σε προηγούμενες;
Να προσπαθήσεις να μην το πάρεις καν το χαρτί...κι αν το πάρεις μην πας εννοείται δε σου κάνουν τίποτα...φρόντισε μόνο να μην είσαι σπίτι την ημέρα των εκλογών και πήγαινε ψήφισε τελευταία στιγμή...Στις τελευταίες ήταν η μαμά μου και δεν πήγε και δεν έγινε τίποτα...

Ελπίζω όντως να σε ψάχνει γι αυτό μόνο η αστυνομία...:haha::haha::haha:
 

paefstra

Member
Μηνύματα
13.046
Likes
41.121
Πόσοι πιστεύουν ότι η ΕΛ.ΑΣ δεν γνωρίζει που βρίσκεται ο Κασιδιάρης;
Άκουσα νωρίτερα ότι η ΕΛΑΣ τον έψαξε στο σπίτι του και στα γραφεία της Χρυσής Αυγής. Δεν τον βρήκε (!) και θα περιμένει να εμφανιστεί ώσπου να εκπνεύσει το αυτόφωρο :haha:
Είναι η μέθοδος "Πήγαινε να δεις αν έρχομαι".
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Να προσπαθήσεις να μην το πάρεις καν το χαρτί...κι αν το πάρεις μην πας εννοείται δε σου κάνουν τίποτα...φρόντισε μόνο να μην είσαι σπίτι την ημέρα των εκλογών και πήγαινε ψήφισε τελευταία στιγμή...Στις τελευταίες ήταν η μαμά μου και δεν πήγε και δεν έγινε τίποτα...

Ελπίζω όντως να σε ψάχνει γι αυτό μόνο η αστυνομία...:haha::haha::haha:


Μπραβο πολυ εξυπνο, και αν καποια στιγμη γινει νοθεια θα στε οι πρωτοι που θα φωναζετε... αν εχετε καποιο αντικειμενικο προβλημα δηλωστε το να παει καποιος αλλος... αν θελει ο αντιπροσωπος σε κραταει και δεν σε αφηνει και να ψηφισεις πριν τις 7 ;)
 

tripakias

Member
Μηνύματα
8.032
Likes
12.145
Επόμενο Ταξίδι
Άγιος Μαυρίκιος
Ταξίδι-Όνειρο
Εκεί
Με ψάχνει η αστυνομία, μάλλον για εφορευτική.
Ήταν κανείς σε προηγούμενες;
Ναι, πηγαινε να ψηφισεις 5 λεπτα πριν τις 7. Και να σε κρατησουν η καταμετρηση δεν θα διαρκεσει πολυ γιατι δεν εχει σταυροδοσια.

Εχει πολυ κουραση και χασιμο χρονου. Σε μας βεβαια ειχε πολυ χαβαλε αλλα σε εκλογικα τμηματα στις πολεις που εισαι με αγνωστους δεν ξερω τι γινεται.
 

fitziano

Member
Μηνύματα
1.934
Likes
533
Επόμενο Ταξίδι
Αθήνα
Ταξίδι-Όνειρο
Νέα Ζηλανδία
Το μόνο καλό είναι ότι είναι μικρό το εκλογικό τμήμα.

Sent from my awesome iPad using fabulous Travel stories app
 

elenara88

Member
Μηνύματα
1.789
Likes
1.817
Επόμενο Ταξίδι
Πορτογαλία
Ταξίδι-Όνειρο
Ανταρκτική, Περού, Ινδία
Το μόνο καλό είναι ότι είναι μικρό το εκλογικό τμήμα.

Sent from my awesome iPad using fabulous Travel stories app
παντως αν ειναι χωριο και εχει καλο αντιπροσωπο θα περασεις σουπερ;)
 

mfish

Member
Μηνύματα
1.378
Likes
1.280
Ταξίδι-Όνειρο
ολη η γη
μου στειλαν κληση σε εκλογες ( οχι της 7, πιο παλιες) , δεν ειχα παει τοτε απλα εστειλα τη μανα μου να ψηφισει μολις ανοιξαν οι καλπες, ειπε οτι λειπω στου διαουλου τη μανα,σπουδαζα τοτε βολο και οσο να ναι δικαιολογουν τους φοιτητες...γενικα απο την εμπειρια με φιλους, ξαδερφια , μικρο μερος ειμαστε μας καλουν ολους καποια μερα:

Αν δε σκασουν πολλοι μπορει να ερ8ει αστυνομια να σε ψαχνει σπιτι, ιιδως επαρχιακες πολεις
Αν πας χαλαρος να ψηφισεις και το παιξεις οτι δεν ελαβες τη κληση και παλι δεν εχουν παει πολλοι υπαρχει περιπτωση να σε μαζεψουν εκεινη την ωρα οποτε πηγαινε αργα.
Οπως αναφερθηκε σε καμια περιπτωση μη παραλαβεις ο ιδιος το χαρτι

παντως αν εισαι σε μικρο τμημα μπορει να ειναι και εμπειρια
 

Nedelja

Moderator
Μηνύματα
1.773
Likes
3.136
Ταξίδι-Όνειρο
Whole Africa,Cuba
Μπραβο πολυ εξυπνο, και αν καποια στιγμη γινει νοθεια θα στε οι πρωτοι που θα φωναζετε... αν εχετε καποιο αντικειμενικο προβλημα δηλωστε το να παει καποιος αλλος... αν θελει ο αντιπροσωπος σε κραταει και δεν σε αφηνει και να ψηφισεις πριν τις 7 ;)
Οχι ρε συ Ελένη θα πάω να δουλέψω τσάμπα για το κράτος και θα έχω το κάθε τσουτσέκι γραμματέα που παρακαλούσε παλιά για τα λεφτά που έπαιρναν (τώρα έμαθα είναι μόνο 70 ευρώ και δε σκοτώνονται τόσο) και τον κάθε αντιπρόσωπο κόμματος να με ζαλίζει...Κι αν είναι να γίνει νοθεία εγώ και ο κάθε άσχετος θα την αποτρέψουμε. Εγώ προσωπικά αρνούμαι να αφιερώσω τον προσωπικό μου χρόνο όταν όλη την εβδομάδα π#&*#μαι για να πάω εφορευτική επιτροπή...άποψη μου είναι και δε νομίζω οτι με κάνει λιγότερο συνειδητό πολίτη. Από εκεί και πέρα ο καθένας κάνει ότι νομίζει. Ο fitziano προφανώς ρωτάει αν είναι υποχρεωτικό να πάει και του λέω όχι αν ρωτάει συνειδησιακά τι να κάνει αυτό είναι άλλο θέμα και δε μπορώ να του κάνω υποδείξεις.
 
Status
Κλειστό για νεότερες απαντήσεις.

Εκπομπές Travelstories

Τελευταίες δημοσιεύσεις

Booking.com

Στατιστικά φόρουμ

Θέματα
33.219
Μηνύματα
884.051
Μέλη
38.909
Νεότερο μέλος
LEANDROS GOUMENOS

Κοινοποιήστε αυτή τη σελίδα

Top Bottom